Druhá planeta smrti

Druhá planeta smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28249/bmid_druha-planeta-smrti-F80-28249.png 4 180 20

Planety smrti série

Dobrodruh a hráč, Jason dinAlt, se neplánovaně ocitl na neznámé, bezejmenné planetě. Brzy zjistí, že zde civilizace zdegenerovala takovým způsobem, že stroje a technologie jsou předměty náboženského uctívání. Jednolivé rody si žárlivě střeží své, nyní již kusé, vědomosti, a pro získání technologie jiného rodu jsou ochotny rozpoutat krvavou válku. A teď se objevil člověk, jehož znalosti jsou klíčem k ovládnutí celé planety… Druhá kniha z trilogie samostatných příběhů o planetách smrti si v ničem nezadá s knihou první. Napínavý, strhující děj i vtipné dialogy – na to vše se můžete těšit.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , AF 167

Deathworld 2 , 1964

Rozari
09.07.2022 3 z 5

První díl byl lepší, ale tahle dovolenková jednohubka taky nebyla špatná. Dost jsem se u toho nasmála :-) Jinak Jason teda válel, je to prostě hrdina, co si poradí v každé situaci.

“V tvém životě je místo pouze pro jednu ženu. Pro mě.” :D

Luigi1
08.05.2022 5 z 5

Jason opět unesen bojuje o záchranu nejen jeho i přátel život

Disease
25.04.2022 3 z 5

Oproti prvnímu dílu mi tu chybí nějaká nadstavba, tohle je fakt jen dobrodrůžo.

Meda77
24.11.2021 4 z 5

Druhá mezigalaktická řezničinka se zhruba vyrovnává prvnímu dílu. Zase se tu perou a zase z nich lítaj cucky. Oddechovka a pro milovníky autora zřejmě povinností.

Merlin_CZ
24.10.2021 5 z 5

Druhý díl mi přišel malinko slabší, protože základní cyklus se stále opakoval - přijedu, nekdo mě zrube, vyzbrojím se přijde někdo silnější, zase mě zrube, vyzbrojím se líp atd....
(místo zrube si dosaďte slovo unese).
Nicméně to čtu tak nějak z nostalgie, protože poprvé jsem to četl půjčené z knihovny snad ještě někdy na škole a tak mě to pořád baví :)

Israha
29.04.2021 3 z 5

Z hlavní postavy se zde stal sarkastický vychytralec, který si na každém kroku dělá podprahovou srandu ze všech svých věznitelů, kteří si ho coby zajatce přehazují jako horký brambor, a dělá rozumy, i když má znalosti v podstatě na úrovni nějaké populárně-naučné knihy o technice pro mládež. A díky tomuto je Druhá planeta smrti jakžtakž zábavné čtení. Ale nudně vytvořený svět, evokující snad něco jako období průmyslové revoluce, a zápletka spočívající v tom, že se protagonista pořád dokola jen vykecává ze zajetí a rozsudků smrti, mě zrovna dvakrát nechytly. Slabší, než první díl.

Jack Bauer
28.11.2020 2 z 5

Viz komentář První planeta smrti.

orson
05.09.2020 3 z 5

Tohle bylo o trochu slabší než předchozí díl.

n.ezn.amy
23.07.2020 4 z 5

Druhý díl dobrodružství Jasona dinAlta, který se dostane na další planetu, kde tentokrát jeho život neohrožují rostliny, ale místní obyvatelé, kteří uctívají staré stroje. Jednoduchá, vtipná kniha nabitá akcí, která se velmi dobře čte. Starší sci-fi knihy mají v sobě to správné kouzlo

darque
01.05.2020 4 z 5

Další zajímavý svět. Moje touha po fantizii dostala, co chtěla.

toni-az
04.01.2019 4 z 5

Nemám moc co dodat k předchozím komentům. Za mě o kus lepší než jednička, toto gadgetování mám fakt rád. Pohodová odpočinková scifi ze staré školy. Odsýpá to pěkně, žádné romány placené podle počtu stránek.

TERRORDROME
14.09.2018 4 z 5

Druhá planéta sa mi páčila o stupeň viac, asi to bude tým ironickejším prístupom. Záchranca planét Jason je expresne unesený natvrdlým pobožným indivíduom aby bol odovzdaný "spravodlivosti" za vyluxovanie kasína v predchádzajúcom diely. Táto myšlienka sa mu akosi nepáči a filozofická debata je zakončená haváriou na zaprdenej planéte kde existujú len otroci a otrokári, od skupín čo sa len potulujú púšťou a hľadajú žrádlo až po mestské klany strážiace si každý svoj diel "tajomných" technológií. Prechádzka týmito pošahanými kultúrami a konfrontácie hrdinu s rôznymi kreténmi majú fajn decentne humorný nádych. Vesmírny hazardér Jason je stále superman čo dokáže rafinovať ropu, postaviť parostroj, elektrické batérie i telefón a urobiť tak zo seba najcennejšiu osobu na planéte o ktorú sa vedú vojny. Akurát ten záver je potom tak trochu polovičný, lebo kvôli Jasonovej záchrane je všetko predchádzajúce techno revolucionárske snaženie utnuté v rozlete. Ale čo, zábavné béčkové socio sci-fi.

TomášGrossman
29.03.2018 5 z 5

Žádné složité čtení, ideální odpočinková četba pro milovníka klasické sci-fi . Jednoduchý přímý příběh.

OldFirehand
17.01.2018

No, nedá sa to označiť za výborné.
Oceňujem spracovanie prostredia druhej planéty, srandovne vykreslené jednotlivé úrovne civilizácie a snáď také detaily ako krenoj či ten parný stroj.
Inak je to výborné leda tak na zabitie nudy počas dlhej cesty vlakom/lietadlom.

B4LU
13.12.2017 4 z 5

Druhá planeta smrti přezbrojila z uceleného příběhu, kterým se pyšnila jednička, na komediální rovinu. Interakce Jasona a Mikaha s okolním ryze otrokářským a prospěchářským prostředím u mě svého času způsobovaly záchvaty smíchu, ale ne tak velké, abych opomenul absenci uspokojivého závěru. Stále je to však dobrá kniha hodná několikerého čtení.

Predator3313
30.10.2017 5 z 5

Můj komentář je možná Spoiler.... težko říct :D

Úvod mě trochu zklamal a nudil, ale poté co se Jason dostane na planetu, už to zase odsýpá. Zdejší společnost je rozdělené na klany, které každý střeží své tajemství ( ropa, parostroje, elektřina, vyfukování skla atd. ) Jason jako velmi inteligentní moderní člověk se vyzná v ledasčem víc, než všichni ostatní na planetě a tak se s něj stává horké zboží, které chce každý vlastnit.
Rozhodně zajímavé, pořád jsem čekal co dalšího zas Jason vymyslí.

Pasadenka
11.06.2017 4 z 5

Druhá planeta je o kousek akčnější a krapet méně nápaditá. Antropologie, kterou se autor zabýval v prvním díle je zde otevřenější. Celé intro druhého dílu je klasicky odbyté stylem: „Jo napíšeme druhej díl, ale moc se s tím neser. Prostě z nebes se vyvalí ruka a odhodí hlavního hrdinu do dalšího dobrodružství.“ :) Na druhou stranu, proč ne, rozchození děje není nikterak důležité.
Vedlejší postavy jsou v tomto dílu zajímavější a věřím, že i hlubší. Hlavní hrdina si vychutnává svůj obří intelekt a kdyby mu sudičky jen malinko jinak zamíchaly kostky, byl by dozajista pánem celé planety. :D

PS: Po dočtení mě přepadla neodolatelná touha po výrobě vlastního parostroje. :D

m4rw1n
01.05.2016 5 z 5

Velmi čtivé, příběh rychle odsýpá, dobrá zápletka :-)

Terva
09.06.2015 5 z 5

Druhá planeta smrti je nejlepší v sérii. Hodně čtivá, akční a celkem i brutální. Výborně se to čte.

vrgulnik
26.08.2013 4 z 5

Pravděpodobně nejlepší z trilogie.

Harry Harrison
americká, 1925 - 2012
1995  87%Na západ od ráje
2001  88%Kladivo a kříž
1991  82%Druhá planeta smrti
1995  77%Ocelová krysa
1999  84%Zima v ráji

Kniha Druhá planeta smrti je v