Merlin_CZ Merlin_CZ komentáře u knih

Aga Aga František Kotleta (p)

pořád pecka. Kapitán Bouchač a Lord Mrdák brázdí vesmírem a dělají to co umí nejlíp - bordel :D
všechny díly mě bavily, narážky super, vtipy také ...
jen malý spoiler : že existuje Kor-Fa už víte, ale víte že existuje Bor-Fa :? a kapitán Bouchač s Agou si to Bor-Fa hezky užili :)

04.07.2022 5 z 5

Loď Loď Vladislav Vlček

taková blbina, která se hodí když se člověk nudí.
Nápad to nebyl úplně špatný, ale prostě se nedotáhl. Je to takové povrchní, pokusy o humor relativně slabé.
Ale jako taková rychlovka když člověk nemá do čeho píchnout tak se to dá.

01.07.2022 1 z 5

Koule Koule Michael Crichton

kdysi dávno jsem tuhle knihu četl a viděl film. Ten nebyl špatný, ale proti knížce je to prostě slabší odvar :)
Příběh mě bavil, něco nového se dozvěděl a o to jde asi nejvíc :)

29.06.2022 5 z 5

Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny Dominik Stroukal

nebylo to špatné, ale na můj vkus až příliš mnoho oslavování svobody a osobních úvah. Každopádně to stojí za přečtení.

26.06.2022 3 z 5

Čisté zlato Čisté zlato Lee Child

Nebylo to špatné, serii Trent neznám, četl jsem jen Reachera takže z mého pohledu to byla docela fajn povídka, jen mohla být delší a trošku propracovanější - ale to už by zase byla kniha a ne povídka :)

16.06.2022 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

tak tohle byla pecka :) Billy Summers je prostě ... to se nedá popsat, to se musí přečíst.
Rozhodně doporučuji, nebudete se nudit :)
btw narážky na osvícení a hotel Vyhlídka byly pecka :)

15.06.2022 5 z 5

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

Fajn dil. Bavil, odsypalo to, jen to psani v prvni osobe moc nemusim ;)
Kazdopadne klasicka reacherovina a doporucuji vsem, kteri maji JR radi ;)

11.06.2022 5 z 5

Ochránce Ochránce Lee Child

Tak tenhle díl mě zase bavil, už jen proto, že hlavní důvod zápletky jsme ve firmě zažili také (ne tedy špiony atd ale útok ransomwaru).
Každopádně mě zatím bavily všechny díly, trošku škoda, že v tuto chvíli předposlední kniha a až dočtu poslední nezbyde mi nic dalšího než čekat :D na další.

10.06.2022 5 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

i když už to je trošku až moc (tak pořád je to pohádka pro dospělé že ....) četlo se to docela dobře, sice Reacher kosí gangstery, kteří vybíhají víceméně rovnou do rány, po desítkách a nikomu to nevadí, ale holt pořád je to fajn oddechové čtení.
Je fakt, že po 24dílech už se dost těžko vymýšlí zápletka co ještě nebyla, takže to beru.

08.06.2022 5 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Tak tenhle díl mě zase bavil, zápletka byla fajn, odsýpalo to, prostě klasická Reachrovina. Jen mě trošku mrzí, že už se chýlím ke konci serie, co budu číst pak ? :)

05.06.2022 5 z 5

Pravý věřící Pravý věřící Jack Carr

tenhle žánr mám rád a příběh mě hodně bavil. Sice mi první díl přišel takový trošku lepší, ale na druhou stranu, pokračování je fajn a rozhodně doporučuji.

02.06.2022 5 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Trošku moc náhod v jedné chvíli, ale četlo se to dobře, příběh je fajn tak proč ne :)

30.05.2022 5 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

další klasický Reacher, tentokrát zase zpátky v minulosti v armádě s Neagleyovou :)
mrtvé schránky, špioni, deset ztracených davy crocketů - prostě klasika, která baví.

28.05.2022 5 z 5

Invaze Invaze Roman Bureš

první díl byl výborný a bavil mě opravdu hodně :) druhý už byl malinko slabší, nicméně i tam se najdou světlé chvilky.(hlavně narážka na Stana Leeho a komix s wolverinem mě pobavil :D) každopádně jsme se z pekla (inferia) přesunuli o dvě patra výš a už víme jak to funguje v nebi - tam zase lidi (duše) používají na výrobu elektřiny.
Za mě se to četlo dobře, bylo to vtipné a dobře to odsýpalo, jen prostě první díl byl lepší (hlavně proto, že byl první :D)

27.05.2022 4 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Lee Child

Jeden z lepších dílů který mě bavil :) konec jsem tak úplně nečekal (resp. čekal jsem trošku jiné zakončení).
doporučuji.

25.05.2022 5 z 5

Pomsta Pomsta Lee Child

Klasický Reacher, tentokrát ale žádná kráska v posteli s Jackem neskončí :) to je snad poprvé za 19 dílů :)
každopádně výborný díl, jeden z nejlepších a bavil opravdu hodně :)

23.05.2022 5 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Tak tohle opravdu stálo za to, je vidět, že autor ví o čem píše. Příběh plyne rychle, bez hluchých míst. Opravdu jsem se bavil a těším se na další díl.

20.05.2022 5 z 5

Svatyně Svatyně Raymond Khoury

nebylo to úplně špatné, jen trošku zdlouhavé a takové trošku naivní. Nicméně, dalo se to :)

17.05.2022 2 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Bavilo a to dost :D Schválně jsem si po dočtení pustil film s Tomem Cruisem a zase se potvrdilo, že kniha je lepší než film, i když Sam mi byla asi sympatičtější ve filmu, stejně tak major Turnerová :)
Všechny knihy s Jackem Reacherem co jsem zatím četl mají jedno společné - čtou se až moc rychle :))

12.05.2022 5 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Vyborný díl :) tak nějak jedu všechny díly po sobě, pomalu se blížíme do virginie ale nebyl by to Jack Reacher kdyby ho něco nezdrželo :) tentokrát samí agenti v utajení, konspirace atd atd :)

11.05.2022 5 z 5