Merlin_CZ Merlin_CZ komentáře u knih

Poslední sbohem Poslední sbohem Lee Child

Tento díl se odehrává před prvním (jatka) a dozvíme se proč vlastně Jack Reacher odešel z armády.
Nebudu spoilerovat, nicméně to bylo jako všechny díly zábavné, bavilo, napínavé a bez nudných míst....(teda trošičku ty popisy silnic pořád dokola, ale to už k této serii tak nějak patří....)

10.05.2022 5 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

serii s Reacherem mám prostě rád, baví mě to, dobře se to čte, docela napínavé, občas mám problém se odtrhnout od čtení, občas jsou klidnější místa, prostě ideál.

09.05.2022 5 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Výborný díl plný napětí, a musím říct, že skončil tak jak jsem si představoval.
Super čtení na delší večery :)

08.05.2022 5 z 5

Zítra bude po všem Zítra bude po všem Lee Child

Další fajn díl, napínavé, čtivé, prostě ideál na dlouhé večery

07.05.2022 5 z 5

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Tenhle díl byl malinečko slabší a takový trošku utahaný, Rechaer vlastně pořád jen chodí/jezdí mezi dvěma městy a řeší to, že mu nedali kafe.....
No když naposledy obvinili vojáka z potulky, tak John Rambo s kulometem m60 všem vysvětlil, že to nemají dělat .... člověk by řekl, že si to lidi zapamatují .... a oni ne :D

každopádně hlavní záporák byl takový trošku odbytý, ale zas nemůže být každý díl úplně stejný. Nicméně čte se to opravdu dobře, měl jsem to asi za den a půl přečtené a bavil jsem se. A to je to hlavní :)

06.05.2022 5 z 5

Volný pád Volný pád Lee Child

Určitě jedna z nejlepších ze serie co jsem zatím četl (jedu popořadě). Spousta akce, tajností a vyšetřování a konečně zase Neaglyová :)

05.05.2022 5 z 5

Únos Únos Lee Child

Další klasický Reacher. Příběh docela rychle odsejpá, správná dávka akce. Prostě klasika ;)

04.05.2022 5 z 5

Výstřel Výstřel Lee Child

Další díl Jacka Reachera, tenhle jsem viděl zfilmovaný a i když mi tam Tom Cruis moc neseděl, tak to nebyl špatný film. Knížka je o dost lepší (což ostatně skoro vždy) takže za mě je to fajn díl. Dobře napsané, bavilo mě to.

03.05.2022 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Lee Child

fajn díl. Tentokrát z Reacherovy minulosti v armádě, dozvíme se více o jeho matce, bratrovi a spiknutí generálů v době pádu berlínské zdi.
Četlo se to dobře, není to žádná "vyšší literatura" ale prostě fajn oddechovka, docela napínavá.

02.05.2022 5 z 5

Zásah Zásah Lee Child

Fajn napínavý další díl Jacka Reachera. Tentokrát v utajení

01.05.2022 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Lee Child

Další fajn čtení s Jackem Reacherem. Tentokrát spolupracuje s tajnou službou a chrání viceprezidenta ;)

30.04.2022 5 z 5

Vedra Vedra Lee Child

Jack Reacher mě prostě baví, začátek je malinko rozvláčnější, ale čte se to dobře a jako oddechovka je to fajn. :) mám za sebou pět dílů a jdu pomalu na šestý.
a doufám, že seriál neskončí po první serii, protože mě bavil rozhodně víc než filmy s Cruisem :)

29.04.2022 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

čtvrý díl Jacka Reachera mě hodně bavil. Skvěle vystavěný příběh, odsejpá to. Jestli je to opravdu reálně možné netuším, nicméně příběh je fajn a kdo je padouch jsem do konce opravdu netušil :)
nicméně rozhodně doporučuji :)

28.04.2022 5 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

výborně napsaný příběh o poválečném Německu, co se vlastně dělo v posledních dnech války, jak SS kameraden obětovali tisíce vojáků wehrmachtu a sami si hezky se zlatými cihličkami zmizeli do Argentiny .... hodně čtivé, napínavé a rozhodně doporučuju.

27.04.2022 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

už první díl (Šifra) byl výborný a tohle pokračování stálo za to. Dobře napsané, kapitoly jsou krátké, úderné, rychle to odsýpá a na konci knihy je člověku až trošku líto, že už dočetl a nezbývá než čekat na další díl.
Je možné číst i bez přečtení prvního dílu, nicméně doporučuji číst od prvního,
Rozhodně to stojí za to a je poznat, že autorka ví o čem píše.

26.04.2022 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

druhý díl snad předčil ten první. Výborně napsaná česká detektivka (i když ty české úplně nemusím).
Kopřiva je autor s docela velkým záběrem a baví mě čím dál víc :)

23.04.2022 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

výborné. dal jsem to pomalu na jeden zátah a musím, se přiznat, že tohle jsem fakt nečekal. perfektně napsané, zábavné a hlavně napínavé.
Jdu na druhý díl a tohle rozhodně doporučuji.

22.04.2022 5 z 5

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Výborná fantasy oddechovka o "kouzelníkovi", který vlastně vůbec kouzlit neumí, epické tažení nepřátelské armády, ohnivé firebally a hlavně Holomráz. A co že to vlastně je ? no to si budete muset přečíst sami :D

20.04.2022 5 z 5

Poklad na Stříbrném jezeře Poklad na Stříbrném jezeře Karel May

Klasika meho mladi. O velikonocich jsem byl v Chorvatsku a navstivil jsem i Stribrne jezero, tak jsem si k tomu precetl i knizku. Pribeh je tam sice trosku jinak nez film, ale porad to ma tu atmosferu co si pamatuju z detstvi ;)

19.04.2022 5 z 5

Otrávené pírko Otrávené pírko Matthew FitzSimmons

začátek byl docela slibný, pak se to zvrhlo :)
krátký provaz se mi líbil víc, tohle nebylo špatné, ale kvalit prvního dílu to úplně nedosáhlo. Jen doufám, že tohle není poslední díl, protože by mě to docela naštvalo.

16.04.2022 4 z 5