Merlin_CZ Merlin_CZ komentáře u knih

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Paráda :) zabíjení mě bavilo asi o malinko víc, ale tady to zase vylepšuje ta neskutečně byrokratická šroubovaná mluva. Pochechtával jsem se i ve dvě ráno a to už manželku poněkud rozladilo :) holt nebyla po ruce žádná jehla na špíz, abych subjekt ležící vedle posteli tiše a nenápadně eliminoval ....
Každopádně masakrální akce, přečteno jedním dechem :) doporučuju, Kulhánek, Kotleta, Kopřiva tři velká K v literatuře, které mě prostě baví :)

12.04.2022 5 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

další díl Jacka Reachera. nemůžu si pomoct, ale mě to prostě baví, zápletky jsou dobré, příběh také. Není to žádné bůhvíjaké, ale čtení na večer po práci, kdy se člověku nechce přemýšlet nad nesmrtelností chrousta, je to ideální.

09.04.2022 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Výborný zábavný akční a hlavně krvavý příběh.
Komando žoldáků proti celému peklu, z lidí, teda spíš lidských duší (asfalťáků) se tam dělá úplně všechno, trubky, stromy, tráva .....
Sakra tohle mě bavilo, sice to bylo hodně dlouhé, ale i tak jsem to přečetl na jeden zátah a parádně se bavil. Pár týdnů předtím jsem četl od Bureše Inferium což je ve své podstatě podobný příběh, ale tenhle byl teda lepší :)

Naprosto vede doktor Holofaust s polní lopatkou :)

06.04.2022 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

tuhle knihu (druhá od autora co čtu) jsem dal fakt na jeden zátah. super napsané, skoro jak kdybych tam byl a kdyby uz nebyla půlnoc a já nemusel vstávat do práce, tak bych to dal za jeden večer :)
určitě doporučuju :)

04.04.2022 4 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Parádní brutální nářez :D Hysterická vánočka included :D
první kniha od autora, na kterou jsem narazil a bavilo mě to fakt hodně, místy až moc krve, mozků a střev, nicméně, jako oddechovka na víkend je to ideální :)

03.04.2022 5 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

jak už tu psali dříve, občas jsou v termínech spíše termity :D ale na druhou stranu, je to oddechové čtení, chyby v překladu se dají prominout. Mě to bavilo, četlo se to lehce, dobře a docela zábavně. Je to moje druhá kniha serie, a těším se na další :)

01.04.2022 5 z 5

Hellraiser (dvě povídky) Hellraiser (dvě povídky) Clive Barker

pět hvězdiček za nostalgii :) prostě kultovní příběh, kultovní film.

31.03.2022 5 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

Tahle kniha mě fakt bavila. Sice slabší začátek, ale pak se to fajn rozjelo a druhá kniha byla pecka :)
konec jsem tak trošičku nečekal, resp. čekal jsem brutálnější zakončení, ale tohle bylo ještě lepší :) Víno a lilie na konci byly prostě bez chyby.

31.03.2022 5 z 5

Lov levharta Lov levharta Ralph Pezzullo

další fajn díl serie.

29.03.2022 5 z 5

Lov zmije Lov zmije Ralph Pezzullo

Dobře napsáno, fajn pokračování celé serie.

28.03.2022 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

paráda. Je teda pravda, že ten začátek může hodně lidí odradit, ale příběh mě vtáhl a nepustil dokud jsem to nepřečetl do konce.
Jen ten konec jsem opravdu nečekal :D
rozhodně doporučuju :)

25.03.2022 5 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

výborně napsaný příběh z kterého ale mrazí. Jasně, v dnešní době už by to tak jednoduše neprošlo , ale i tak.
Přečetl jsem to víceméně jedním dechem a chystám se na film IceMan :)

23.03.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Sedmý díl serie mě bavil hodně, jen jak už někdo dříve zmínil, je poněkud otravné jak se v knize stále řeší kdo má nasazenou roušku, kdo nema, jak pod ní vypadá a podobně.
myslím, že jsme si toho za dva roky užili až dost, abychom to ještě museli číst v detektivkách.
Nicméně příběh dobrý a bavil.

20.03.2022 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

šestá kniha série se četla výborně. zhltl jsem ji pomalu za jeden den a bavila hodně :)

18.03.2022 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Kingovy povídky mám rád, takže jsem se začetl. Některé byly dobré, některé slabší, prostě klasika.
Každopádně čtení na dlouhé večery je to fajn :)

17.03.2022 4 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Parádní čertovská jízda.
Výborně promyšlené, skvěle jsem se bavil. V příběhu nejsou žádná hluchá nebo nudná místa, prostě to odsejpá a člověk se baví :)

04.03.2022 5 z 5

Říše Říše Roman Bureš

co kdyby Hitler skutečně poslouchal generály a ne patolízaly ? co kdyby se američani nevylodili .... dopadlo by to takhle ?
vyborné čtení o třetí říši která vládne světu :)
přečetl jsem to pomalu za den a fakt hodně bavilo.
dávám si autora do oblíbených, protože už druhá knížka od něj stojí za to :)

03.03.2022 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

výborné postapo s dobrými hláškami. Dobře napsané, fajn se to četlo.

01.03.2022 5 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Upírská apokalypsa ale bavila mě hodně :)

01.03.2022 5 z 5

Krásky a vetřelci: Pulp stories Krásky a vetřelci: Pulp stories * antologie

asi dvě slabší povídky, Franta a Kristýna zase pobavili (i když Kristýna s Gerasimem za zrcadlem asi víc :D)
Lehké oddechové čtení, které neurazí, ale ani uplně nenadchne.

26.02.2022 5 z 5