Výstřel

Výstřel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4571/bmid_vystrel-3rH-4571.jpg 5 329 42

Jack Reacher série

Osamělý střelec se schová v několikapodlažní garáži a vystřelí do davu na veřejném prostranství v malém městě v Indianě. Ve zbytečném masakru náhodně zemře pět lidí. Ale střelec po sobě zanechá dokonalou stopu a policie ho rychle dopadne. Jmenuje se James Barr. Jedná se o zcela nenapadnutelný případ. Barr po zatčení odmítá mluvit. Pak svému právníkovi sdělí jedinou větu: "Sežeňte mi Jacka Reachera." Jaká událost z minulosti spojuje očividného psychopata a bývalého vojenského policistu?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

One Shot , 2005

Luigi1
11.04.2023 4 z 5

Tato kniha s kriminální zápletkou se mi docela líbila

Schamila
27.06.2022 5 z 5

No tak, i tohle bylo moc napínavé, asi budu pokračovat dalšími kotrmelci hrdiny....

bertrand
25.05.2022 4 z 5

Podle mě vynikající Reacherkapska. Perfektně vyvážený detektivně-thrillerově-akční mix. Nedivím se Tomíku Cruisovi a režiséru McQuarriemu, že tuto knihu (skvěle) převedli do filmové podoby.

Merlin_CZ
03.05.2022 5 z 5

Další díl Jacka Reachera, tenhle jsem viděl zfilmovaný a i když mi tam Tom Cruis moc neseděl, tak to nebyl špatný film. Knížka je o dost lepší (což ostatně skoro vždy) takže za mě je to fajn díl. Dobře napsané, bavilo mě to.

Marsí5
02.08.2021

Film znám velice dobře, takže byla jen otázka času, než se dostalo na psanou předlohu :-)
Oproti filmovému zpracování se jedná o vyšetřování aniž by čtenář věděl od začátku, v čem je zakopaný pes :-) I když jsem příběh znala, dokázala mě kniha překvapit a připravit nejednu napjatou chvilku.
Postava Reachera je dokonale zpracovaná: nejedná se o zbrklého akčního hrdinu, ale o ledově klidného a jistého vyšetřovatele, přítele, vojáka, zabijáka - podle toho, co situace zrovna vyžaduje :-D
Rozhodně si přečtu i další díly a je škoda, že filmoví tvůrci nenašli ještě jiný vhodný námět ke zpracování.

Česneksmedem
05.05.2021 5 z 5

Jaro ohlásilo svoji panichidu a svět za oknem byl černý. K tomu se hodil jeden starší příběh s Jackem Reachem. A překvapivě to byl díl docela aktuální, neboť tam figurovala jedna hodná skupina z východu. Celá kniha je dost dobrá a konec obzvláště. U něj člověku hopsá srdce jako nervózní kočka. Ještě že víme o následujících dílech... Knihu doporučuji.

Haduwig
13.04.2021 5 z 5

Paráda - velmi dobře fungující mix detektivní zápletky, napětí, zvratů a sympatických postav. Pokud jste se s Reacherem nikdy předtím nesetkali, nevadí to, kniha funguje i jako samostatný příběh.

mi-380
07.04.2021 5 z 5

Mám v ruce nového Reachera, nejdřív jsem si ale zopakoval jednoho starého, pětihvězdičkového. V roce 2013 jsem viděl film, byl jsem nadšen, knihu jsem neznal. V lednu 2015 jsem přečetl knihu, byl jsem také nadšen. Okamžitě jsem si znovu pustil film a, jak už to tak většinou bývá, byl jsem zklamán. Trochu postavou hlavního hrdiny, ale hlavně zbytečnou hrou na efekty (automobilové honičky, rádobyatraktivní souboj muž proti muži v blátě…). Tvůrci filmu nepochopili, že podstatou Reachera nejsou efekty, ale efektivita. Přečetl jsem podruhé knihu a znovu potvrzuji 90 %, jen mi vadil malý nesoulad s informacemi, které najdeme ve třetím a čtvrtém románu: Reacher měl dům a měl auto, což se ve Výstřelu popírá! No, těším se na Spravedlnost a na nový seriál od Amazonu.
90 % (276 hodnocení, průměr 92 %).

careras.c
14.02.2021 5 z 5

výborné čteni...

mysce
31.10.2020 5 z 5

Výborný detektivní thriller se svižným dějem a s bývalým vojenským policistou Reacherem v hlavní roli.
Záporácká organizace pana Zeca působí od začátku velice schopně a zároveň uvěřitelně, takže jsem se dost těšila na konfrontaci jeho mužů s Jackem Reacherem.
A právem.
Perfektní finále, pětihvězdičkové!

pepa4081
10.08.2019 4 z 5

Jsou knihy, kdy 300 stran přečtu za den, dva. To je i případ všech reacherovek. V této se Jack tolik nepere, spíš přemýšlí. Vždy, když jsem si říkal – už vím, jak to bylo – přišel zvrat. Až do finále jsem neuhodl pomocníka padouchů a finále stálo jako obvykle za to. Jen jednu výtku: už dlouho jsem v knize nezažil tolik překlepů. Film jsem neviděl, ale Jacka si představuji úplně jinak, než Toma Cruise.
Velmi uspokojivé.

Reacher81
26.06.2019 5 z 5

Opět nemám nic co bych vytkl. Nejdříve jsem však viděl tento díl zfilmovaný. Film byl velmi povedený a obsazení bylo alespoň pro mě naprosto skvělé. Utvrdil jsem se ale v tom, že kniha byla daleko daleko lepší než film. Kniha je samozřejmě více obsáhlejší a hlavně film vynechal dost věcí, které v knize jsou a ve filmu naopak ne. Ale i tak ho mám velmi rád. Kniha byla naprosto povedená a jako vždy jsem si ji nejvíce užil.

items
23.06.2019 4 z 5

Čítalo sa výborne. Super, že Reacher nakope do zadku aj tých najhorších z najhorších, no chcelo by to trošku menej tlačiť na pílu a nechať občas čitateľa sa o Reachera aspoň trošku báť :).
Tiež mi jemne začínajú liezť krkom časti ako "Pravdou bylo, že turnaj na tisíc metru jednou vyhrál, přesně deset let poté, co Cash dosáhl ubohého třetího místa. Umístil všech šest zásahu přesně doprostřed terče" alebo "V armádě jsem byl zatraceně dobrý vyšetřovatel. Možná nejlepší jakého kdy měli. Jen tak někdo se mi nevyrovnal"...netreba to preháňať.

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Kniha opět nezklamala, další příběh plný napětí, vyšetřování, hledání stop. Avšak velké zklamání s filmem. Jako akční film celkem dobrý, ale jako Jack v podání Toma Cruise??? Velká chyba výběru, kdo je posedlý touto sérií Reachera, musí dát za pravdu. Cruise se na to vůbec nehodil. Nehledě že Jack je statný , vysoký, blonďák, přesný opak.

ThomasRuhe
14.07.2018 4 z 5

Líbil se mi hned úvodní popis střelby a poté postupné odhalování pravdy. Když k tomu přičtu, že organizace pana Zeca od začátku působí velice schopně, tak jsem se těšil, až dojde ke konfrontaci jeho mužů s Reacherem.
Celá kniha se četla dobře a skoro dvě třetiny příběhu jsou vlastně detektivní. 4/5.

1amu
24.06.2018 5 z 5

Je dobré nečíst knihy s Reacherem pouze jednou. Již při druhém čtení s časovým odstupem jsem zjistil věci, které jsem poprvé prostě přehlédl. A že jich je.Třeba : ....nebyla vdaná, měla modré inteligentní oči s jiskřičkami veselí. Teplota v Kuvajtu se většinou času pohybovala okolo 50-ti stupňů a běžné oblečení byly předepsané šortky a trička bez rukávů, Reacher věděl, že těsné soužití rozpálených mužů a žen vyústí vždy v něco příjemného. Je to zde rozhodně lepší, než sloužit v listopadu v Minnesotě.
...Oba zubožení starci byli špatní lidé, v jejich společném utrpení chybělo místo pro slušnost a vznešenost. Ti slušní umírali ve vězeních první, ti druzí byli jako potkani, nebojovali, ale zrazovali silnější a ovládali slabší...
...Přesunula dlaň na jeho hruď a na levé straně nahmatala díru. Protržený sval, že by do něj strčila prst. Rána po střelné zbrani. Kde ! NY řekl Reacher, je to dávno, každá se ptá. A kolik jich bylo ? Málo jich nebylo. V posteli ? V šatnách opáčil. A v posteli opakovala ? Nejsem mnich. Bolelo to ? Nevím, byl jsem tři týdny v bezvědomí....
... Reacher překonal po nízkém mostě řeku Ohio. Slunce stálo nízko po jeho levici. Na okamžik proměnilo pomalu plynoucí vodu v roztavené zlato...
A že tam takových slovních perel je. Při prvním čtení se možná přehlédnou. Lee Child již není tuctový autor, stává se mistrem textu, který váží každou větu, než ji napíše.
Bylo mi potěšením číst znovu tuto knihu, která zatím patří k tomu nejlepšímu o Reacherovi.

janesy
19.03.2018 4 z 5

Tak nikdy už se nepodívám na film, aniž bych si nejprve přečetla knihu. Kniha super-film obrovské zklamání. Reacher-chlap 195 cm vysoký, udělaný, jeho představitel ve filmu-Cruise s bídou 160-170 cm, co to jako je? To nemohli vybrat někoho jiného, než toho mrňouse? :(. Další odchylky od děje jako např. rukojmí, kdy dle knihy jí byla sestra střelce, avšak dle filmu obhájkyně. V knize Reacherovi auto půjčila reportérka TV stanice, auto mělo zelenou barvu avšak ve filmu mu auto půjčila obhájkyně a auto mělo bílou barvu. A další a další nepřesnosti ve filmu :(. Prostě lepší číst knihu a na film se podívat až pak a nebo vůbec.....

hana4834
24.01.2018 5 z 5

naprosto skvělí nevím co víc dodat

konicekbily
14.10.2017 5 z 5

Povedená kniha. Náš vysloužilec, bývalý vojenský policista, je vyzván, aby se připojil k vyšetřování hromadné vraždy, které se měl bývalý ostřelovač. Po zapeklitém ději - jak jinak - dojde k nečekanému rozuzlení! Moc se mi kniha líbila.

Aymira
28.08.2017 3 z 5

Počáteční akce velmi dobrá, doslova se hltá slovo za slovem. Ale pak kniha upadla do průměru. Děj se odehrává v nejmenovaném maloměstě kdesi v Indianě a Jack se dostává do sporu s jakousi ruskou mafií, což už je samo o sobě předzvěst, že to pro něho nebude procházka růžovým sadem. Závěr byl tradičně akční a protože Jack přežije všechno, jde v něm jen o to, kdo všechno patří k padouchům a kdo zemře jako poslední.

zfilmováno

Lee Child