mautina7 mautina7 komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

V první chvíli jsem se trochu bála, že budu číst pseudozábavnou knížku o nerudnym dědkovi. Ale když se tam začaly objevovat další peripetie příběhu a autor zabrouzdal více do psychologie hlavní postavy, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. U závěru mě běhal mráz po zádech, určitě stojí za přečtení.

22.03.2016 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Po předchozích knihách autorky mi tato přišla trochu pomalejší a nevtáhla tolik do děje. Nicméně chování postav bylo moc hezky popsáno, jak je obvyklé a to mě bavilo.

05.06.2019 4 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Po dočtení cítím jeden z vedlejších účinků smrti - nostalgii. Co k tomu říct, snad jen "Dobrý...!" :(

02.08.2013 5 z 5

Kniha, kterou jsem vzala do ruky na opakované doporučení blízkých. Navzdory značnému skepticismu jsem si tam našla pár myšlenek, které si z této knihy odnesu. Na druhou stranu opakování vět dokola a přehnaný symbolismus mě rozhodně neohromil, spíše jsem si připadala jak na setkání v americkém kostele, či na nějaké agitační akci.

25.01.2013 2 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Tahle knížka mě dostala. Čekala jsem lovestory, odpočinkovku, trošku si pláknout na konci... a ono je to vlastně všechno, úplně všechno jinak.

20.04.2018 5 z 5

Tohle lidi hodně berou Tohle lidi hodně berou Pavel Tomeš

Po dlouhé době kniha, u které jsem se smála i nahlas. Příjemné postřehy ze všedního života.

18.06.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Při četbě mi běhal mráz po zádech a popravdě řečeno té myšlenky, kterou kniha předkládá se nemůžu ani po několika letech zbavit a často nad tím přemýšlím, zda přecejenom svět nesměřuje k takovému stavu... Br :/

11.09.2013 5 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Miluju tuhle knihu už od dětsví. Je hravá, zábavná, skvěle ilustrovaná, prostě kouzelná. Nejradši mám příběh, kdy se medvídek zasekl v noře :) Anebo jak se na scéně objevil tygr. Prostě dokonalost sama. Nedávno jsem navíc narazila na knihu, která pojednávala o filozofii postav v Medvídkovi Pú, především o Ijáčkovi... to mě fascinovalo :)))

01.03.2013 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Líbí se mi pohled na budoucí svět, který je podle mého názoru celkem dost realistický. Uznávám, že jsem na spoustě popkulturních narážek byla trochu mimo, ale i přesto ve mně kniha svým silným a napínavým příběhem zanechala silné emoce.

18.06.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Celou dobu mi prislo, jako bych cetla Orwella. Myslenka
popsana v knizce je hodne depresivni, hlavne tim, jak realisticky je popsana..

25.10.2013 5 z 5

Už vím proč 1. Už vím proč 1. Eduard Škoda

Knížka, kterou jsme si se sestrou vždycky hrozně rádi prohlížely. Jsou tam moc hezky vykreslené procesy například při výrobě knih, elektřiny a podobně, což je velmi zajímavé. Obzvlášt, když v té době informační technologie nebyly tak pokročilé.

01.03.2013 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Úžasná kniha, nejdřív jsem se jí kvůli jejímu "megazpopularizování" vyhýbala, ale nakonec jsem ráda, že jsem tento předsudek překonala, protože za to opravdu stojí. Skvěle podaný nelítostný boj mísící se s romantickým. Těším se na další díl!

23.02.2013 5 z 5

Kniha, do které jsem se dloouho nemohla začíst. Uvědomila jsem si tím, jaké mám mezery ve znalosti dějin dvacátého století. Občas jsem se ztrácela v jednotlivých postavách členů klubu a jejich příbězích. Každopádně konec mě naprosto ohromil.

18.06.2017 4 z 5

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

Zajímavé a svým způsobem nevšední zamyšlení nad životem pro každého, kdo se v některé fázi musel rozmyslet, jestli volit rozumem nebo citem. I po přečtení ve mně stále zůstávají melancholické pocity, což je známka dobré knihy. První Gavalda, ale určitě ne poslední.

28.07.2016 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Moc pekna kniha plna emoci, komu se libila Zlodejka, nevahejte ani na chvili!

10.07.2014 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Za mě výborná kniha, zhltla jsem ji jak malinu. Výborně popsané pocity, které mívají lidé s depresí, a zároveň popsán nezájem okolí a nízká informovanost o této nemoci. Do YA věkové skupiny už nějakou dobu nepatřím (a většinou mě takové knihy už ani nebaví), ale i přesto jsem si dokázala vychutnat celý děj, který jsem nebyla schopna předvídat (to se mi taky zas tak často nestává). Na okraj mi přišlo též zajímavé, jak autorka lehce (nebo i více?) projektovala svoje zájmy (knížky, podzim) do hlavní hrdinky.

26.10.2018 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Uf, je to za mnou.. tohle nebyl ani trochu šálek mé kávy, nepřišlo mi to ani vtipné, ani smutné. Hodně mě rozčiloval hektický styl psaní, kde se dokola opakovaly ty samé scény a ztrácela jsem se v postavách.

31.12.2017 1 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Většinou se knihám z plakátů spíše vyhýbám, ale tuhle jsem slupla jako malinu. Kombinace napětí-vztahy-tajemno-trochu technologie do toho je rozhodně dobrá. Hlavně ten konec, musím říct, že nejdřív mě nadchnul, pak i trochu zklamal. Ale nechci spoilerovat :)

24.10.2017 5 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Výborné pokračování ságy, zhltnuto s podobnou chutí, jako ta předchozí. Musím ale říct, že na rozdíl od prvního dílu jsem již mnohé pocity a mnohá rozhodutí Cathy nesdílela. Navíc mi teď přijde, že se příběh vlastně uzavřel. Tak jsem zvědavá na další díl :)

20.02.2017 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Vynikající čtení, Divočina mě vtáhla do děje tak, že jsem si občas připadala, že cestuji s hlavní hrdinkou a bolely mě za ní nohy :) O Pacific Crest Trail jsem předtím nic nevěděla a jsem ráda, že jsem ji díky této knížce jsem zprostředkovaně poznala. Zároveň mě oslovilo i to, že se na tuto náročnou cestu nevydal nějaký zkušený hiker, ale obyčejná holka v mé věkové kategorii, která si potřebovala utřídit svůj život.

29.08.2016 5 z 5