Matri Online Matri komentáře u knih

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Toto je vlastne taký dvojitý nášup!
Na knihu som sa už dlhšie moc moc tešila a teda stalo to za to.
Milujem romantické linky vo fantasy, a tu som dostala rovno dve. Jedna lepšia ako druhá. Vyhrala dvojica Wren a Tor - ich chémia ma fakt bavila!
Hlavne hrdinky som dostala tiež rovno dve - jedna lepšia ako druhá. O malý chĺpok vyhrala opäť Wren - mám jednoducho radšej tie silnejšie, odvážne, akčnejšie a spontánnejšie charaktery.
V príbehu som sa absolútne nenudila. Páčilo sa mi zapojenie zvierat (kôň Búrka, vlčica Eleske). Hlavne pointa Tor - Eleske - Wren v závere knihy bola úžasná (kto čítal vie).
Mimochodom, ešte aj tí záporáci sa mi páčili (kráľ Alrik a spol.), najmä ich spojenie so zvieracími, nazvime to "kamarátmi", a celkovo taká tá ich temná aura. Jednoducho aj záporáci môžu byť perspektívne pútaví k pokračovaniu.
Jedina výčitka - viac by sa mi páčilo, keby je dej písaný vo forme rozprávania a myšlienok hlavných postáv (ja forma), takto v tretej osobe to bolo trošku "neosobné" ;-)
Nesmierne sa teším na pokračovanie, ktorého sa verím dočkám čím skôr!

27.05.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Knihu som ani nemala v pláne čítať (keď sú tam vlci, hneď som si predstavila upírov a takú klasiku fakt nemusím). Noooo, ale nakoľko som čítala pomerne priaznivé recenzie, kniha ani nie je dlhá, tak si vravím, že vyskúšam... a veruže sa mi to páčilo a nenudila som sa ani chvíľočku! Príjemné prekvapenie ;-)
Veľmi veľmi vydarený úvod série. Kaden aj Ayla, a dokonca a aj Jordan v pozícii "padúcha", sú veľmi zaujímavé a perspektívne postavy. Záver bol vcelku na infarkt, takže pokračovanie si určite prečítam a veľmi sa dokonca teším!
SPOILER - nie sú tam upíri, aspoň teda v tejto časti :-)
Takže také lepšie 4/5

17.05.2023 4 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Prvá časť sa mi páčila a druhá jej nezostala nič dlžná. Bola minimálne rovnako napínavá, úsmevná a vzrušujúca. Mám rada milostné trojuholníky, a tiež mám slabosť pre tých temnejšich, ideálne čierno vlasých típkov (rozumej typ Roth), takže budem silno veriť, že nakoniec "vyhrá" ten pravý (Roth Roth Roth)! Síce som pomerne skoro tušila, kto /čo je hľadaný záškodník, ale vôbec nevadí a čítanie som asi prvotriedne užila. Moc sa teším na záverečný diel, len ma asi šľak trafí, lebo naozaj si neviem tipnuť ako to dopadne (s kým dopadne L).

14.02.2023 5 z 5

Mráz Mráz C. N. Crawford

"Takhle brzy jsem ještě nikdy nevstala.“
„Má to své výhody,“ utrousil Torin.
„Vstávat se slepicema je součástí vaší posvátný rutiny?“ zeptala jsem se.
Otočil se ke mně a s prchavým úsměvem mi ukázal prostředník.
Ohromeně jsem zamrkala.
„Udělal jsem to správně?“ ujistil se.
„Udělal. Máte u mě bod k dobru."

Áno áno áno, táto kniha bola, ale že úplne presne pre mňa. Všetko sadlo presne kam malo!!! :))
Hoci kniha nie je dlhá, obsiahla všetko čo som očakávala. A to najmä maximálne chémiou nabitý bojovný, uštipačný vzťah (alebo zatiaľ partnerstvo?) medzi vílím kráľom Torinom a osirelou vílou žijúcou vo svete ľudí Avou.
Ava mi bola bez debaty sympatická od absolútne prvých stránok. A spojenie s kamarátkou Shalini bolo úžasné (trošku mi pripomínali Rapsodiu a Calypso s Temper - čo je len dobre) ;-)
A potom tu máme samotného kráľa víl - za mňa ďalší úžasný knižný "chlap snov" :-*
Príbeh si zachovával určité tajomno, slušnú dávku akcie (najmä v podobe turnaja a tréningu naň) a vtipných sarkastických dialógov.
Obálka je úžasná, postavy top, romantická linka naozaj žhavá, dej absolútne neukončený takže netrpezlivo čakám čo ďalej!!! Verím že pokračovania sa dočkáme čím skôr!
Vrelo ODPORÚČAM (ďalšia moja knižná láska) :-*

"Vážně nejsi taková, jak jsem si myslel.“
Olízla jsem si rty. Torin si toho všiml a zadíval se na ně.
„To je dobře, nebo špatně?“ zeptala jsem se.
„Obojí.“
„Nechápu.“
Zvedl ruku a konečky prstů mi přejel po klíční kosti. Zachvěla jsem se vzrušením. „Ještě jednou mi pověz, jak moc mě nesnášíš.“
Splašil se mi tep. „Rajcuje vás to?“
„Něco takového."

25.04.2024 5 z 5

S ďáblem v ráji S ďáblem v ráji Elizabeth O´Roark

"Pověz mi něco skutečného."

Po výbornej prvej časti tejto série, som sa s obrovským nadšením vrhla na pokračovanie. Avšak moje nadšenie pomaly vyprchávalo.
Nevravím, že kniha bola zlá, ale mne jednoducho moc nesadla. Zistila som, že mi asi nevyhovuje téma dovoleniek (nie je to prvá kniha s touto trope, ktorá má úplne nenadchla).
Okrem toho mi vyslovene liezlo na nervy, ako so sebou Drew nechala zametať. Josh bol strašne super dokonalý, takže sa Drew nemôžeme čudovať, že po tom, akých ľudí mala v živote si ju získal na plnej čiare. Akurát nechápem názov knihy, lebo Josh mal od diabla asi tak ďaleko ako zo Zeme na Mesiac.
S knihou som sa tentokrát dosť potrápila :(
Hodnotím ako priemer 3,5*

30.03.2024 3 z 5

Štvrté krídlo (Limitované vydanie s oriezkou) Štvrté krídlo (Limitované vydanie s oriezkou) Rebecca Yarros

Hádam od čias, kedy som čítala druhý diel série Dvory od Massovej som nemala z knihy takéto pocity a taký zážitok. Takže sa dá asi povedať, že ja budem určite fanúšik tejto série!
Nech by sa aj našli nejaké chybičky krásy, ja som sa rozhodla byť voči nim "brutálne" slepá a ignorujem to!
Od knihy som mala obrovské očakávania, vopred som si nečítala žiadne komentare, recenzie, jednoducho nič... a urobila som moc dobre (preto sa k deju neidem ani ja nijako extra vyjadrovať) :)
V podstate každá stránka ma bavila. Autorka príbeh krásne postupne dávkuje, a kniha je tak plná všetkého, čo v knihách milujem, a to od prvej do poslednej stánky - prostredie školy dračích jazdcov, putá ľudí s drakmi (ok, na tých by som možno ešte hlbšie popracovala), získanie rôznych magických schopnosti cez drakov, úžasné priateľstvá (aaaaach Liam), a v neposlednom rade pre mňa naozaj chémiou nabitá romantická linka!
Bezprostredne po dočítaní knihy som bola v úplnom rauši, ale teda postupne trošku vyriezvievam a možno vidím nedokonalosti (ktoré má ale asi každá kniha), no i tak to bola pre mňa určite kniha roka a úžasný čitateľský začiatok!
Pri hodnotení bez váhania dávam 5 hviezdičiek, ale dala by som kľudne aj 10 ;-)
A asi sa len pridám K 90% tých, kto si knihu už prečítal - potrebujem pokračovanie!

Určite ODPORÚČAM!!

A to krásne vydanie s úžasnou oriezkou... moja nová láska :))

"Nezaslúžim si ťa." Ovinie ruku okolo mojich bedier a pritiahne si ma bližšie. "Ale aj tak si ťa nechám."

29.12.2023 5 z 5

Ricci Ricci Marcy Jell

(SPOILER) Na knihe mi dve veci vadili, a rovnako dve veci ju u mňa vyzdvihli vyššie.
Vadil mi začiatok, ktorý bol pre mňa málo uveriteľný, pretože ak niekoho z duše nenávidím, tak ho po 4 dňoch doslova nezvediem (lebo je neodolateľný?). Druhá vec - ani náhodou nechápem prečo Nat nebola úprimná, a keď išlo do tuhého Riccimu nepovedala čo a ako, a prečo je vlastne u neho (ok, chápem - zápletka do deja, ale logika tam chýba).
A vďaka čomu som spokojná - dojalo ma ako Matteo bral Nat, že bola "jeho mamou". Na druhej stane, mi bolo ťažko a zlomilo mi srdce, keď Nat prišla o dieťa (hold materinské city). Ale vďaka tomu bol pre mňa zážitok z knihy o niečo silnejší.
A ešte... mala som pocit, že tak 1/3 knihy sa týka nikoho/niečoho iného, nie ústrednej dvojice.
A paradoxne, najlepšou postavou knihy pre mňa vyšla Val :)
Hoci je to zatiaľ pre mňa najslabší diel, stále si drží úroveň, a teším sa na Hectora.

"Ve vteřině našel šněrování na korzetu a začal ho postupně rozvazovat.
„Jaký idiot to vymyslel?“ zabručel, když se mu stále nedařilo.
„Nějaký světový návrhář,“ zcela zbytečně jsem konstatovala.
„Určitě gay!“ zamračil se.

25.11.2023 4 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

"To, co k tobě cítím, není jen láska, posedlost nebo závislost. Je to tohle všechno a ještě víc."

Ukončenie príbehy Elsy a Aidena sa mi páčilo. Za mňa asi aj viac ako druhý diel, ktorý mi prišiel trošku zbytočne natiahnutý a stále o tom istom. Tretí diel nadviazal na infarktový záver Oceľovej princeznej. Prelúskali sme sa minulosťou, odhaleniami a dospeli do cieľa.
Autorka ma výborný štýl a tie stánky jednoducho utekajú ani neviem ako.
Nuž, ale čo mi neskutočne vadilo? Tie vulgarizmy od Elsy (a že sa mi to teda k jej postave absolútne nehodilo, lebo chlapa, ktorého tak miluje jednoducho nemôže volať "k.k.t"!!!).
Pevne verím, že budú preložené aj ostatné diely tejto série, lebo v náznakoch boli načrtnuté osudy hneď viacerých vedľajších postáv a viem si to prestaviť naozaj veľmi zaujímavo!!
Celú sériu určite odporúčam! :)

"Sebral mi schopnost dýchat, mluvit, nebo i jen přemýšlet.
Ukradl mi srdce a duši a já už je nikdy nedostanu zpět. Je to zloděj. Zatracený zloděj."

09.11.2023 4 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

"Krásná jako jasné nebe nad Rozbouřeným mořem. A stejně zrádná.“
Při té lichotce zabalené do kruté pravdy jí žaludek udělal kotrmelec.
„Tak to už chápu, proč ses do ní zamiloval,“ prohodila Marisol něžně. „Vždycky tě lákaly výzvy.“

Opäť kniha, od ktorej som mala naozaj veľké očakávania a musím s radosťou povedať, že sa naplnili. Možno dokonca aj prekonali...
Princezna klamu začala naozaj veľkolepo. Lara je nesmierne inteligentná, zčasti chladnokrvná, vypočítavá a na druhej stane súcitná a plne oddaná svojmu cieľu. A vyzdvihujem aj veľmi pútavú romantickú linku - hate to love je pre mňa jedna z tých naj! Slovné výmeny, aj tie hot scény som si naozaj užila. Autorka ich vzťah vystavala naozaj dôveryhodne a veľmi mi obaja sadli.
Svet je za mňa absolútne originálny - ostrovy obklopené morom spájajúce most. Z každej strany bičované počasím, morskými obyvateľmi a do toho neustále útoky nepriateľov. Žiť by som tam veru nechcela - tie hady uff!!!
Bolo celkom hrozné čítať knihu, kde viem s takmer úplnou istotou, že sa to celé rúti do úplnej katastrofy. O to viac potrebujem pokračovanie!
Určite vrelo odporúčam!! ;-)

"Arene, máme tu špeha,“ vyhrkla naléhavě.
Aren Laru provrtal očima. Dočista zkoprněla. Prsty ji svrběly touhou sáhnout po dýkách u pasu. Klidně se odsud proseká, když bude muset.
„Je to jediné možné vysvětlení,“ pokračovala Ahnna. „Jak jinak by ten zákeřný zmetek věděl, která z dcer ti udělá ze života naprosté peklo?“

19.10.2023 5 z 5

Epocha Epocha Jewel E. Ann

"Neberte si nic z minulosti a nepůjčujte si nic z budoucnosti. Žijte přítomností. Jen to znamená skutečně žít.“

Tento príbeh je podľa mňa tak originálny! Ako som v prvom diely bola totálne na vážkach, pre ktorého sa rozhodnúť, Epocha ma jednoznačne nasmerovala a úplne uspokojila!
Musím mať ale výčitku ku každému jednému z hlavných hrdinov, lebo v určitom okamihu mi každý z nich liezol na nervy a jeho/jej rozhodnutia som absolútne nechápala. Posledná tretina knihy ale bola úplná bomba, a ja som hltala každé slovo.
Krásne epické romantické ukončenie knihy. Niekto našiel, čo v živote hľadal, a niekto to ešte len musí objaviť!
Napriek trošku ťažšiemu (nudnejšiemu) začiatku knihy, si ma tento príbeh na plnej čiare získal. A hoci bol pre mňa o kvapku slabší ako prvý diel, stále krásne 4,5 hviezdičky.
Sériu len a len odporúčam!
Teším sa na posledný kúsok do mozaiky, nech je všetko ako ma byť ;-)

"Přestože jsem byla holka, která nevěřila v osud ani ve hvězdy, po jednom polibku jsem věděla, že už nikdy nebudu chtít políbit nikoho jiného."

15.10.2023 5 z 5

Svědek v pokušení Svědek v pokušení Jennifer L. Armentrout

Nuž, zostáva mi len veriť, že táto jednohubka je jedným z prvých diel autorky...
Dej sa odohráva bez srandy v priebehu jedného týždňa! Na lásku až za hrob trošku málo, či? Keby nebola načrtnutá ich spoločná minulosť už od detstva, tak neviem na čom stavať... Okrem toho to nelogické konanie oboch hlavných hrdinov.. Uff!
Za mňa naozaj miere podpriemerná romantika z rýchlika, lebo presne tak to vyznelo. Nastúpila som do rozbehnutého vlaku a nestačila som sa čudovať a krútiť hlavou.
Autorku mám samozrejme stále veľmi rada, ale toto za mňa bohužiaľ nie :((

04.10.2023

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

„Ty musíš jen skočit!“
Joan doopravdy poskočila a vrazila do několika lidí kolem. Otáčeli se po nich a zírali na ně.

„Co to ksakru děláš?“ ptal se Aaron.

„Řekl jsi, abych skočila.“

„Ale časem!“

Na knihu som sa chytala naozaj dlho, takže som rada, že konečne nastal jej čas. Dosť ma odrádzala téma cestovania v čase. Nakoniec boli moje obavy zbytočné!
Napriek rozpačitému začiatku, kedy mi trvalo možno až moc dlho sa začítať, ma príbeh nakoniec vcelku zaujal. Hoci má Joan len 16 rokov, jej postava ma ku podivu moc nevytáčala a vcelku si ma získala. Čo je ale horšie, máme tu hneď dvoch slušivých adeptov na jej partnera. Úprimne musím povedať, neviem ktorého si vybrať (hoci jeden ma u mňa mierne navrch).
Príbeh skočil vlastne úplne neukončene, takže sa samozrejme teším na pokračovanie (hlavne rozuzlenie tej romantickej linky)!

„Ty jsi hrdina a já nestvůra,“ šeptla.
„Je jen jeden způsob, jak tenhle příběh může skončit.“
Nick se zhluboka nadechl. Když promluvil, třásl se mu hlas.
„Já vím."

30.09.2023 4 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

(SPOILER) "Místo toho, aby mi hodinky vrátila, hodila je přes zábradlí jako nějaká psychopatka a já si uvědomil, že se za tou krásnou tvářičkou skrývá ďábel. Ta holka je učiněné zlo, nejhorší z celé rodiny."

Na knihu som sa veľmi tešila a moja očakávania boli veľké! Kniha aj začala veľmi veľmi sľubne, ale ako dej plynul (a že to bol vcelku svižný gangsterský dej) stále viac vecí mi tak trochu vadilo.
Vzťah od k nenávisti k láske, dohodnuté manželstvo, mafia - to všetko naozaj v knihám môžem a vyhľadávam! Tentokrát ma to ale mierne sklamalo :(
Aida sa správala ako rozmaznaná, maximálne tvrdohlavá, tak trošku chlapčenská, nebojácna "superžena". Naozaj nemám rada krehké kvetinky, ale vadilo mi ako sa Aida do všetkého vrhala úplne bez rozmyslu.
Cal bol vlastne fajn, ten mi nijako nevadil. Z dvojice som mu fandila určite viac.
Určite to nebolo zlé, ale kvôli tomu, že som čítala určite aj lepšie knihy tohto žánru s podobnou zápletkou, hodnotím 3,5/5

"Miluju ji. Den, kdy mi zapálila dům, byl tím nešťastnějším v mém životě. Vážně je jako irská štěstěna: nevyzpytatelná. Nevysvětlitelná. A naprosto fantastická."

29.09.2023 3 z 5

VAMPS: Čerstvá krev VAMPS: Čerstvá krev Nicole Arend

(SPOILER) "Jak o tomhle tajným místě víš?“
„Protože jsem úžasná!“
„A skromná?“
Hravě se po něm ohnala. „Dávej si pozor, nebo tě vysaju do poslední kapky!“
„No tak to se postav do fronty – Angelo si mě zamluvil první.“

Tak za mňa pomerne veľké prekvapenie..
Priznám sa, pozrela som si hodnotenie na goodreads, kde si teda kniha nevedie najlepšie (3.43). Šla som preto do knihy s miernymi obavami. Ale mne to teda sadlo!

Dej začína naozaj zostra, a hneď spoznávame všetkých návštevníkov Zubu jedna na VAMPS. Veľmi sa mi páčilo aké rôznorodé charaktery autora vytvorila. Obľúbila som si hneď viacerých (najmä Jeremiah, Sade, prekvapivo Ásta a samozjeme samotný dhampír Dillon). Áno, je cítiť, že kniha je určená mladším čitateľom, zároveň sa dosť veci a zvratov dalo predvídať, ale vôbec mi to nevadilo. Nenudila som sa snáď ani na jednej stránke a musím povedať, že sa už teraz veľmi teším na pokračovanie! Plný počet!!!

"Ja zírám, kolik toho lidi dokážou vypít,“ podivil se Fred. „Přicházejí o pud sebezáchovy. Mohli by sme to tady vysát do poslední kapky.“
„Frede!“ okřikl ho Dillon.
Frederick pokrčil rameny. „Jenom popisuju situaci.“

25.09.2023 5 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

(SPOILER) Autorku mám fakt rada. Určite platí, že každému sadne čosi iné, ale mne táto kniha teda moc nesadla.

Už obálka je za mňa úplne strašná, a keby si mám vybrať knihu podľa obalu, tak nemá šancu.
Dej začína oslavou narodenín Chloe. Podotýkam 30-tych narodenín. Čakala by som všetko, ale nie 18-ročnú puberťáčku, áno presne tak sa Chloe správa komplet cely čas. Hneď na začiatku knihy scéna, že úplná katastrofa, kedy Chloe volá jej šéfka, aby prišla k nej domov, lebo má "problém". Fakt som neverila vlastným očiam čo čítam (čo bol ten problém) - prečítajte si, možno to niekoho pobaví!? Takýchto bizarných momentov bolo viac...
Každopádne, v tejto "romanci" mi bol jednoznačne sympatickejší Tayler - taký zaľúbený (čo vlastne ani neviem kedy sa stalo), že sa v snahe získať si Chloe nedal odradiť naozaj ničím (a že mu teda dávala zabrať).

Bohužiaľ, táto kniha za mňa nie. Za pár úsmevných momentov, krátke kapitoly a že sa to čítalo naozaj dobre, dávam veľkorysé 2/5 :((

14.09.2023 2 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

(SPOILER) Prvých cca 100 strán som mala pocit, že na toto som už fakt stará (a to čítam veľmi veľa YA fantasy, takže na tínedžerov som zvyknutá). No potom nastal NEJAKÝ zlom, a odrazu ma to dostalo. Stále nejaká akcia, stále nejaké nové postavy / bytosti (a že ich tu bolo požehnane), problémy, do ktorých sa vedela dostať jedine Sara (???).
Hlavná hrdinka? No prototyp YA super hrdinky - na jednej strane hlúpa, naivná, až neprirodzene odvážna a samozrejme s mnohými danosťami. Jednoducho "špeci". Ale ok, mala dobré srdce a fakt chcela zachrániť všetkých ;-)
Romantická linka sa zatiaľ síce nekonala, ale teda náznakov by bolo habadej, nakoľko je Sara taká populárna u opačného pohlavia. Samozrejme tu máme pána Nikolasa, ktorý sa javí ako protivný dozorca, ale už teraz asi vieme...
Najzaujímavejšia postava pre mňa? Greg!!! On tu vôbec nevystupoval (!!!) ... ale neviem prečo, strašne ma zaujíma. Všetci ho len spomínajú ako hrozivého motorkára, kriminálnika a ochrancu Sary, a pritom sa v deji ani nemihol. Verím v ďalšej časti sa ho dočkám a moja zvedavosť bude uhasená :-)
Na počiatočné rozpaky s knihou som si nakoniec čítanie užila pomerne dosť dosť, a kniha si odo mňa zaslúži presne 4,25 hviezdičky :-D

.. a ako vravieval Sarin otec: "Nikdo, kdo má Boha a společnost dobrých knih, není bez přátel."

14.09.2023 4 z 5

Vyslání: Na výčitky už je příliš pozdě Vyslání: Na výčitky už je příliš pozdě Victor Dixen

Léonor: "Co se stalo?"
Marcus: "Ta růže má trny. Popíchala mě."
Léonor: "Možná to znamená, že potřebuješ květinu s hladkým stonkem, bez trnů. A já zase někoho, z koho nezešílím. Říkala jsem ti přece, že se nechci bláznivě zamilovat... Vášeň... spaluje."

To bola za mňa dosť pecka!!
Moja prvotina, čo sa týka žánru scifi z prostredia vesmíru. A nemohla som si vybrať lepšie!!
Asi nikdy v živote som po dočítaní knihy tak zúfalo netúžila po pokračovaní :-o
Je pravda, že na začiatku mi trvalo zvyknúť si na štýl písania, nakoľko dej je popisovaný hneď z viacerých uhlov pohľadov. Ústrednou postavou je francúzka Leónore, ktorá rozpráva dej priamo z vesmírnej lodi. Ďalší pohľad predstavuje sledovanie na obrazovkách vysielaný z Cupida, ďalej sledujeme moderátorku programu Serenu. Posledný pohľad prestavuje syn zavraždeného bývalého pracovníka a spolutvorcu programu.
Dej je napínavý od samého začiatku. Je plný záhad, vrážd, túžby po zisku a čo všetko preň obetovať! Partia mladých ľudí cestujúcich na Cupide je naozaj pestrá skupina rôznych národov a osobností, avšak jedno majú spoločné - samotu, minulosť ku ktorej sa nechcú vracať, tajomstvá a túžbu po novom živote.
Získala si ma samozrejme najmä Leónore a teda aj jej nádejný partner (neprezradím kto :)) Romantika je, čo sa týka deja zatiaľ na pozadí, ale ja som aj tak spokojná.
Séria Vampyria od tohto autora sa mi páčila (hoci sa celkovo až s takým pozitívnym prijatím nestretla), a toto je niečo absolútne iné. Niečo, čo ma ale dokonale pohlitlo! Posledných 100 strán som hádam ani nedýchala!

Za mňa veľké ODPORÚČAM!!!
A netrpezlivo čakám na pokračovania (séria má podľa goodreads 4 časti). Potrebujem vedieť čo ďalej, lebo ten koniec bol úplný infarkt!!! :))

10.09.2023 5 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

"Pozrela som sa na muža vedľa mňa. Vrah s tvárou anjela bol môj budúci manžel a mňa vystrašilo, že toho, čo sa medzi nami deje, som sa akosi prestala báť."

Tak toto bolo výborné! Človek nikdy nevie, aký príbeh sa skrýva pod obálkou tej ktorej knihy... lebo keby som to vedela, určite neotáľam toľko s čítaním práve tejto! Autorka si hneď prvým dielom série nastavila latku teda poriadne vysoko!
Mafia, vzťah hate to love, svadba z donútenia? - áno, áno a ešte raz áno!!! Dosť mi to pripomenulo štýlom knihy od Danielle Lori a sériu Made, ktorú teda milujem!
Elisa a Nero vytvorili veľmi uveriteľný a hlavne žhavý pár. Obe postavy autorka vytvorila akoby "mne na mieru" a hlavne ich slovné výmeny boli výborné. Opäť plné vtipu, sarkazmu, narážok. Elisa nie je sladká kvetinka, ale má pekne nabrúsený jazyk. A Nero jej nezostáva nič dlžný.
Príbeh som hltala od prvej až po poslednú stránku a bolo hotovo za 1 deň!
Vrelo odporúčam každému, a kto váha, čítajte!!! Vysoké hodnotenie si kniha určite zaslúži! ;-)

"Boli sme pre seba trestom i testom."

07.09.2023 5 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

(SPOILER) Zasa kniha pri ktorej platí - milión ľudí, milión chutí...

Na úvod musím povedať, že kniha nie je zlá, ale mne teda moc nesadla! :(
Humor, kým som si teda naň nezvykla, mi prišiel strašne sílený, rovnako ako počiatok ich vzťahu - roky sa stretávame, ale až v jeden deň nám docvakne, že chceme viac!?!? Neverila som tomu...
Chlap ako Kline neexistuje - áno, až moc dokonalý - mám miliardy, som fešák a nie som sukničkar, ani nerandím, som kutil, mechanik (mňa teda v tomto type kníh viac bavia bad boys) a nezabudnime zázračne dokonalý priateľ (keď už konečne s niekym randí)!
Geoegina to isté - tak dokonalá, krásna, inteligentná panna ale v ostatných oblastiach úplná dračica!?! To určite...
A ten zvrat na konci - tak zbytočné a nafúknuté z oboch strán.. Och!

Čo sa mi páčilo?
Geoeginin komentár fotbaloveho zápasu, rande v klube s priateľmi, pobyt u Gergininich rodičov.. a epilog - ich sľuby!
Páčili sa mi ich najlepší priatelia - knihu o Cassie si určite prečítam!!!
Len na základe vyššie uvedených plusov dávam 3 hviezdičky (inak som rada, že som to vôbec dočítala).

07.08.2023 3 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

(SPOILER) "Nemyslím si, že by z tebe chtel mít prospech... myslím materiální. Ale... "
"Ale co?"
"Je to chlap, který te umí rozesmát, Margot."
"No a? To je dobre, ne?"
"Ne," usmála se smutne. "Na takové chlapy nejde zapomenout."

Ja ani neviem kde začať...
Že som bola na začiatku na Margot nehorázne nahnevaná a nechápala prečo Filippa nechala pred oltárom? Áno bola - veď to bol fakt dokonalý chlap, ktorý je naozaj úprimne miloval!
Že to bolo to parádne vykreslenie priateľstva, z ktorého vznikla osudová láska medzi dvoma ľuďmi? Áno bolo - úplne som sa v ich vzťahu našla a presne toto je ideálne fungovanie vzťahu - humor, robia si zo seba srandu, úplne to mezi nimi vrie a vedia sa aj kvalitne pohádať :-))
Že je kniha plná humoru, vtipných situácii a parádnych dialógov? Áno je - naozaj som sa musela veľakrát smiať aj nahlas
Že aj keď máte peňazí ako pliev, nič to neznamená keď máte matku, ktorá prešla transformáciou z Lady Mňau na Miss Prdelní Ksicht ;-) (domyslite si kontext kto nečítal), dôležité je mať aspoň super sestry!
Že z príbehu sa cítite ako na dovolenke? Áno cítite - ja som sa určite videla v Grécku a prežívala všetko s nimi...
Že koniec a epilog si treba poriadne prečítať? Áno treba - dáva priestor pre zamyslenie..
Určite odporúčam prečítať, aj keď tých 500 strán môže zasa odrádzať, ale bez toho by ten príbeh nebol tak plnohodnotný a uveriteľný ;-)

"Príbeh naší lásky je možná nejkratší, jaký kdy byl vypráven, ale myslím, že mužeme ríct, že nejhezčí. Tak hezký, jako ty úplne nejmenší veci."

01.08.2023 4 z 5