Matri Matri komentáře u knih

Mrtvá říše Mrtvá říše Stacey Marie Brown

Nebudem preháňať, keď poviem, že pokračovanie Divokej říše bol pre mňa tento rok jeden s top knižných momentov!
Prvé dva diely ma extrémne bavili! A tretí diel? Prišiel mi bohužiaľ ako typický "vycpávkový"
Úvod v Prahe ma pravdupovediac dosť nudil a až na jednu akciu a začiatok sexuálnych eskapád medzi Brexley a Warwickom mi neprišiel v ničom dôležitý. Áno, hlavné postavy na to konečne skočili a ufff... odvtedy bola kniha snáď iba o tom - každý pohľad v akejkoľvek situácii viedol k erotickým predstavám. Mňa to už teda riadne otravovalo! Erotiku v knihách môžem veľmi, ale s určitou mierou a toto bolo na mňa jednoducho moc :-/
Brexley, ktorá prišla o svoju, nazvem to "reálnosť" z prvého dielu, kedy fakt pôsobila ako človek (a to mi na nej bolo najsympatickejšie - ako sa nevzdala a bojovala v tých najhorších podmienkach) sa stáva opäť niečím "Nad".
Warwick celkovo nepatril, a určite ani nebude patriť k mojim top knižným hrdinom. V tejto časti bol jeden obyčajný hormónmi poháňaný, žiarlivý chlap. Jeho žiarlivosť bola až nemiestna - na to, aká je to neohrozená legenda.
Suma sumárum najlepšie momenty knihy pre mňa opäť znamenali naši najmenší priatelia - a teda Opie a Mrňouska :-)
Takže... moje veľké očakávania po prvých dvoch výborných dieloch sa akosi nenaplnili a prišlo mierne sklamanie. Ešte aj ten záver a podstatu Brexley som už vopred čakala :-/
Jednoducho musím hodnotiť slabšie a tentokrát sú to u mňa s prižmúreným okom 3,5*

"Jsem legenda. Válečník. Sama smrt na mě nemůže… ale tobě jsem odolat nedokázal.“
„Možná jsem já smrt,“ odsekla jsem.
„Ne.“ Vzal můj obličej do rukou a přitáhl si mě k sobě. „Ty jsi život. Vzduch v mých plicích.“

30.04.2024 3 z 5

Třetí dcera Třetí dcera Leandra Sold (p)

"Našla si místo v jeho srdci tak rychle. Až příliš. V jeden den ani nevěděl, že existuje, a druhý se pro její odmítnutí opíjel s bratrem v krčmě. Jestli ji ztratí, zešílí zármutkem, protože takovou, jako je ona, už by znovu nenašel."

Samozrejme, že novinka od Leandry Sold mi nemohla uniknúť! Od knihu Přáni! je autorka mojou srdcovou a automaticky siaham po jej knihách, čomu samozrejme dopomáhajú aj tie top úžasné krásne obálky :-*
Tentokrát ma čakal krásny doslova rozprávkový príbeh o 3 sestrách, mágii, dvoch princoch, sliepke (!) a dokonca som dodala aj draka! :)
Musím v úvode povedať, že hlavná postava Alessandra mi evokovala legendárnu princeznú Fantaghiro - obľúbené modro-oranžové šaty, najmladšia z troch sestier, večná rebelka, učí sa bojovať atď (nespomeniem všetky podobnosti - lebo spoiler!)... a mňa veľmi bavila! Najmä dynamika jej vzťahu s Marcom - ich počiatočná nenávisť, tajnosti, príťažlivosť ;-) Pre mňa určite najsilnejšia stránka knihy!
Samotný príbeh krásne plynul. Niekedy možno až moc rýchlo. Niečo by som kľudne aj viac rozpísala. To je aj prípad záverečného rozuzlenia, ktoré prišlo zdanlivo až moc ľahko :-/
Ako som spomenula, príbeh je rozprávkový, avšak dosť krvavý - autorka sa neštíti krvi a aj s hlavnými postavami teda pekne pozametala :-o
Hoci sa našlo pár výhrad, som spokojná. Dostala som veľmi pútavú oddychovku, ktorá zabavila a vrátila ma trošku do detstva :)
4,25*

"Já žárlil na muže, který tě líbal na chodbě hostince,“ přiznal.
„Cože?“ zatvářila se nechápavě. „V tom hostinci jsi mě přece líbal ty.“
Skoro neznatelně přikývl. „Právě, ale tys nešeptala moje jméno. A nevolala jsi ho ani v horách. Chtěla jsi jenom Mathea.“ Jak on toho chlapa nesnášel. A jak mu záviděl. Snad tisíckrát už proklel ten hloupý nápad se jím stát."

30.04.2024 4 z 5

Božskí rivali Božskí rivali Rebecca Ross

"Zmeň nepriateľa na priateľa a budeš mať o jedného nepriateľa menej."

Božskí rivali si nesú nálepku YA fantasy, avšak ide podľa mňa o úplne inú samostatnú kategóriu...
Keby idem do knihy s vedomím, že čakám nadupané akčné epické fantasy, asi by som bola sklamaná a trošku nahnevaná. No kniha si už stihla nájsť svojich čitateľov, preto som vedela, že žiaden prepracovaný fantasy svet čakať nemusím.
Tak akí sú Božskí rivali?
Úprimne sa sa bála, či má takáto kniha dokáže osloviť a baviť. Sama som zostala prekvapená ako mi stránky ubiehali pred očami a môžem povedať - áno, bavilo ma to!
Mladučkí novinári, rivali v práci pre noviny Gazette - ona chudobná, on syn majiteľov železníc. Ona zostáva samučičká sama, preto sa vydá hľadať brata na vojnový front. On, nútený do svadby s inou, sa rozhodne ju nasledovať. Medzi Iris a Romanom je veľa tajností, nedôvery, napätia a hoci sú opakom jeden druhému aj osudovej príťažlivosti.
Príbeh je plný smutných, ale o to realistickejších opisov vojny (niečo v zmysle 1. svetovej plus nejaké tie mýtické bytostí). Práve tá reálnosť mnohých opisov robí toto "fantasy" tak reálnym a špeciálnym. Okrem pozadia vzniku vojny - a teda konflikt dvoch bohov a už spomenuté bájne bytosti, je príbeh skôr čosi ako historický román. Podotýkam písaný veľmi pútavo! Nechýba akcia (najmä na fronte), tajomstvá, pozvoľné budovanie lásky medzi Iris a Romanom, krásne priateľstvá a záver - nečakaný, šokujúci a ja sa naozaj úprimne teším na pokračovanie :)
Kniha nebola 100%-ne môj šálok kávy, no prekvapivo sa mi páčila ;-)
Hodnotím 4,25*

"Začínam ho milovať, dvoma rôznymi spôsobmi. Tvárou v tvár a slovom k slovu."

27.04.2024 4 z 5

Tatér Tatér Katy Cooper

"Tak hele, princezno,“ procedí Hispánec naštvaně, „já tě tetovat nechtěl. Vtrhla jsi mi sem v noci úplně na šrot a dožadovala se tetování.“
„Tak jsi mě měl odmítnout, prokrista!“
„To jsem se snažil, ale byla jsi jak šílená! Myslel jsem, že to je tím chlastem, ale očividně jsi šílená i normálně!"

Rozmaznaná, prostoreká, bezprostredná, sarkastická Vicky, ktorá zisťuje, že ju podvádza snúbenec, ujde od rodiny a života v prepychu. A kam? Nakoľko čo to popila, nemá priateľov, ani kam ísť, jediné východisko je otrávený, potetovaný tatér Jason.
Táto kniha bola pre mňa dokonalým prekvapením! :))
Hneď od úvodu som sa naozaj kráľovsky bavila. Veľmi mi vyhovoval autorkin štýl - najmä sarkastický humor a úžasné dialógy! :-D
Vicky, hoci bola ukážková snobská barbie, ma fakt veľmi bavila. Jej vyrovnanie sa s bežným životom bolo plné milých bizarných situácii :)
Čo sa týka jej vzťahu s Jasonom, páčilo sa mi, že boli v prvom rade úžasní priatelia a všetko ostatné prišlo až potom. Veľmi to pridávalo na uveriteľnosti príbehu! Ich vzťah bol hlave kamarátsky, ale aj pestrý, výbušný a naozaj temperamentný, takže bolo stále čo čítať.
Čo sa týka konfliktov, nemôžem vyčítať správanie ani Vicky, ani Jasonovi, nakoľko som sa vedela vcítiť do pocitov ich oboch.
Suma sumárum, toto sa čítalo doslova úplne samo! Ďalšie knihy od autorky si určite prečítam! Výborná prvotina! ;-)

"Ty to myslíš vážně, že jo?“ vydechnu sotva slyšitelně.
„O tom záchodě a sprchách? Jo. Vždyť jsi říkala, že kempuješ.“
„Tohle není kempování, ale boj o život!“ zavřískám na něj zděšeně.
„Cože?“ Jason vyprsknul smíchy.
„Přece se nebudu mýt v jezeře a chodit na kadibudku!!"

25.04.2024 5 z 5

Mráz Mráz C. N. Crawford

"Takhle brzy jsem ještě nikdy nevstala.“
„Má to své výhody,“ utrousil Torin.
„Vstávat se slepicema je součástí vaší posvátný rutiny?“ zeptala jsem se.
Otočil se ke mně a s prchavým úsměvem mi ukázal prostředník.
Ohromeně jsem zamrkala.
„Udělal jsem to správně?“ ujistil se.
„Udělal. Máte u mě bod k dobru."

Áno áno áno, táto kniha bola, ale že úplne presne pre mňa. Všetko sadlo presne kam malo!!! :))
Hoci kniha nie je dlhá, obsiahla všetko čo som očakávala. A to najmä maximálne chémiou nabitý bojovný, uštipačný vzťah (alebo zatiaľ partnerstvo?) medzi vílím kráľom Torinom a osirelou vílou žijúcou vo svete ľudí Avou.
Ava mi bola bez debaty sympatická od absolútne prvých stránok. A spojenie s kamarátkou Shalini bolo úžasné (trošku mi pripomínali Rapsodiu a Calypso s Temper - čo je len dobre) ;-)
A potom tu máme samotného kráľa víl - za mňa ďalší úžasný knižný "chlap snov" :-*
Príbeh si zachovával určité tajomno, slušnú dávku akcie (najmä v podobe turnaja a tréningu naň) a vtipných sarkastických dialógov.
Obálka je úžasná, postavy top, romantická linka naozaj žhavá, dej absolútne neukončený takže netrpezlivo čakám čo ďalej!!! Verím že pokračovania sa dočkáme čím skôr!
Vrelo ODPORÚČAM (ďalšia moja knižná láska) :-*

"Vážně nejsi taková, jak jsem si myslel.“
Olízla jsem si rty. Torin si toho všiml a zadíval se na ně.
„To je dobře, nebo špatně?“ zeptala jsem se.
„Obojí.“
„Nechápu.“
Zvedl ruku a konečky prstů mi přejel po klíční kosti. Zachvěla jsem se vzrušením. „Ještě jednou mi pověz, jak moc mě nesnášíš.“
Splašil se mi tep. „Rajcuje vás to?“
„Něco takového."

25.04.2024 5 z 5

Láska na úteku Láska na úteku Melanie Harlow

(SPOILER) "Stráž si srdce ako svoj domov. Dávaj pozor na to, koho doň vpustíš."

Príbeh začína naozaj zostra. Veronica sa nám predstavila ako nevesta na úteku... čomu sa teda nemožno čudovať. A ako zostra kniha začala, tak pokračovala ďalej.
Kniha sa čítala veľmi dobre, to sa musí nechať. Avšak čo tomu chýbalo bola určite logika udalostí, rozhodnutí a myšlienok.
Chémia medzi Veronicou a Austinom bola naozaj výborná - to ma bavilo, hoci potom mi už prišlo aj tých spicy scén akosi až priveľa, a to hlavne na úkor prepracovanejšieho deja :(
Logika - ujdem zo svadby, ešte v svadobných šatách hľadám prácu a v ten večer sa vrhnem na svojho šéfa? Akože fakt mi to nejde na rozum.
Slobodný otecko Austin žil ako pustovník, roky obetuje všetko len rodine. Vtom mu na prahu zaklope žena v svadobných šatách, ktorá na prvý pohľad asi neprežíva práve slniečkový deň a on... hoci sa neustále správa ako totálny nahnevaný odmietavý mrzút, má od prvej sekundy v hlave len nekonečné erotické fantázie o nej :-/ Asi mi v tomto prípade chýbalo trošku viac tohto slow burn...
Neskutočná Austinova zaťatosť v závere už bola opäť na mňa trošku moc. Epilóg bol oproti tomu sladučký, ale veľmi milý :)
Až na tieto pre mňa úplne nepochopiteľné myšlienky a konanie hlavných postáv bola kniha milá malomestská romantika so sympatickými vedľajšími postavami. Získali si ma najmä Austinove deti ;-)
Nakoľko o mesiac už asi nebudem vedieť o čom to vlastne bolo, hodnotím 3,5*

"Vyberám si teba – takú, aká si.“
Oči mi zaliali slzy. Spoznávala som svoje vlastné slová.
Usmial sa. „Pretože ty mi nielenže stačíš – ty pre mňa znamenáš úplne všetko.“

23.04.2024 3 z 5

Samotářka Samotářka Karen Lynch

"Náš osud je spletený dohromady stejně pevně jako pouto, které mezi sebou máme."

Tretie pokračovanie YA fantasy plnej magických bytostí začal hneď v úvode vcelku akčne. Putovanie a útek Sary, Jordan a vlkodlakov ma bavil.
Sara sa popri snahe nájsť svoju matku Madeline, snaží objavovať, pochopiť, ale najmä zvládnuť svoju moc. Toto jej trošku prerastie cez hlavu, čím sa končí aj veľkolepý útek týchto štyroch hrdinov ;-)
Časti, kedy sa Sara zotavuje z dozrievania víly a v teréne trénuje svoju mágiu boli akčné, avšak trošku sa priznám ma aj nudili. Trošku sa to točilo dookola. Veľkolepý záver potom prišiel rýchlo a akosi rýchlo aj skočil. Totožnosť Pána ma ale úprimne prekvapila.
Musím povedať, že predošlý diel sa mi páčil o kúsok viac. Opäť som mala z knihy pocit, že už asi nie je tak celkom pre mňa, ale niekoho mladšieho :-P
No napriek tomu, je táto séria určite hodná prečítania a jedna z top v žánri YA fantasy :))
Týmto sa končí príbeh Sary a Nikolasa. Ďalší diel (ak bude vydaný) ponúkne príbeh z pohľadu Nikolasa, a ostatné diely rozpovedia osudy Rolanda, Chrisa a Jordan, ktoré by som si tiež určite prečítala!

"Hej!“ Roland se otočil a vztekle zíral za odcházející skupinkou. „Někdo mi zrovna sáhnul na zadek!“
Kousla jsem se do rtu, abych potlačila úsměv. „Nikdo ti tady na zadek sahat nechce, Rolande.“
„Já jo. Má ho vážně pěkný,“ prohlásil Eldeorin.
„Cože?“ zaskřehotal Roland. Jeho výraz byl k nezaplacení.
„Přece jsi sám říkal, že bychom měli trochu žít,“ odtušila jsem. „Zkusit třeba něco nového.“
V očích se mu mihla panika. „Takhle jsem to nemyslel.“

22.04.2024 4 z 5

Strach 2 Strach 2 Olívia Sweet

"Kedykoľvek sa prestaneš báť, som tu. A aj vtedy, keď sa budeš báť. Hlavne vtedy budem tu."

Na pokračovanie tejto dark romance som sa veľmi tešila!
Z Harryho sa v druhej časti stal po uši zaľúbený chlap. Absolútne ignoroval všetko okolo seba, svoju budúcnosť, problémy, prácu a všetko podriadil svojej starostlivosti o Annie. A že teda sa o ňu staral naozaj pedantne! Niekdy sa mu ani nedalo čudovať, že si s ňou nevie dať rady, nakoľko trauma a krehkosť akou pôsobila Annie, vyvolávala doslova dojem bábiky zo skla - tak ľahko sa dá rozbiť úplne :(
Niektoré časti, hlavne Annie a jej traumy sa čítali ťažšie. Až som sa obávala ako to s ňou môže dopadnúť... avšak postupne jej Harry pomohol natoľko, že v závere som ju doslova takmer nespoznávala...
Vlastne obe hlavné postavy prešli podľa mňa dosť výraznou charakterovou zmenou.
Dej bol opäť pomerne akčný, temný z pohľadu Annie, sladký v prípade zbližovania hlavných hrdinov.
Temnú stranu príbehu Harryho a Annie (podsvetie, psychické a fyzické trápenie, problém so zákonmi) opäť krásne vyvážila svetlá strana - Nial a Jass (vtipné dialógy, podpichovanie, bizarné situácie). Nial ma naozaj veľmi bavil v oboch dieloch :-P
Mám zásadnú výhradu (lebo naozaj som sa tešila) k momentu, kedy konečne naplno prepukne romantická časť tejto romance. Autorka sa vyhla akýmkoľvek spicy popisom, čo si podľa mňa príbeh žiadal, a dosť mi to tam chýbalo!
Celkovo musím zhodnotiť o kúsok slabšie ako prvý diel. Už som akosi vedela čo má čaká, mala som nejaké očakávania, a tie neboli na 100% naplnené :(
Hodnotila by som 3,75*
Obálky sa vydarili veľmi :)

„Harry ma zachránil spôsobom, akým ma už nikto nikdy nezachráni."

18.04.2024 4 z 5

Prepletené kráľovstvo Prepletené kráľovstvo Tahereh Mafi

"Nezlomilo ju bremeno práce či bolesť v rukách – ale samota. Život bez priateľov, nekonečné dni strávené bez útechy, ktorú dokáže poskytnúť jediné súcitné srdce.
Drvil ju smútok."

Krásna obálka, originály príbeh šmrncnutý Orientom, ktorý si ma dokonale získal. Asi som si našla ďalšiu obľúbenú sériu!! :)
Po vojnách a problematickom spolunažívaní magicky obdarených džinov a "hlinených" (alebo teda obyčajných ľudí), prijal starý kráľ Zaal zákony, čo vrhlo džinov do nemilosti. Museli sa skrývať, obzvlášť mladá džinka obdarená ľadom Alizeh. Túla sa životom sama, pracuje ako slúžka, privyrába si ako krajčírka. Do života jej znenazdajky vplyvom náhody vstúpi princ Kamran, budúci kráľ. To jej opäť rozvráti život...
Autorka vytvorila pre mňa obzvlášť úžasné postavy. Alizeh je džinka, vzdelaná, inteligentná, krásna, nepoddajná, bojovná. Od smrti rodičov sa životom pretĺka sama. Znáša útrapy života ako obyčajný človek, hoci je obdarená veľkou silou a mágiou.
Princ Kamran je v prvom rade vojak, ovládaný hnevom, podozrievavý, no odkedy mu do života vstúpila slúžka so zahalenou tvárou, úplne ovládla jeho myšlienky, čo vyvoláva množstvo nedorozumení so starým kráľom, jeho dedkom.
Okem ústrednej dvojice má zaujal princov minister a priateľ Hazan, ktorý mi až do konca zostal záhadou. Tiež slečna Huda, ktorá najmä v závere bola pomerne vtipne osviežujúca :))
Celkovo silnou stránkou knihy sú určite úžasné dialógy ;-)
Záver bol pre mňa pomerne prekvapivý. Na scéne sa objavil mladý kráľ zo znepriateleného Tulanu Cyrus, ktorý prišiel a všetko absolútne rozvrátil. Mám pocit, že sa nám rysuje milostný trojuholník. A ja tentoraz naozaj neviem, ku komu sa prikloním. Zatiaľ je to určite Kamran... ale Cyrus je zaujímavý, príjemne arogantný a zatiaľ nedostal veľa priestoru, takže uvidíme... :)
Vrele odporúčam prečítať a maximálne sa teším na ďalšie diely, lebo opäť ten koniec...

"Ako sa voláte?“
„Aká to nelogická otázka. Načo potrebujete vedieť moje meno?“
„Aby som vás mohla nenávidieť adresnejšie.“
„Ach. Nuž, v tom prípade ma môžete volať Cyrus."

15.04.2024 5 z 5

Slzotvůrce Slzotvůrce Erin Doom

A dívenka řekla vlkovi: „Jaké máš velké srdce!“
„To je jenom můj hněv.“
A ona řekla: „Ty máš ale velký hněv.“
„To abych před tebou ukryl srdce.“

Slzotvurce je príbeh o utrpení, samote, strachu, ale aj o nádeji, viere a samozrejme o láske. Láske, ktorá vznikla nevyžiadaná, ale o to silnejšia a odolnejšia.
Príbeh Niky a Rigela by som zaradila k YA romantike s kvapkou pikantností a slušnou dávkou temnoty. A to najmä vďaka Rigelovi, ktorý bol tak krásne polámaný, a pritom plne oddaný svojmu Slzotvorcovi :*
Obaja hlavní hrdinovia nemajú ľahký osud a v živote sa doslova bijú o svoju kvapku šťastia. Ich príbeh sa mi páčil, ALE bol pre mňa neskutočne uťahaný... Skrátila by som to snáď o tretinu :-/ Do polovice knihy som mala pocit, že sa doslova stále točíme dookola. So záverom by som zas bola spokojná už asi v momente, keď do konca knihy chýbalo 70 strán...
Opakujem, až na tú uťahanosť deja sa mi kniha páčila. A vyzdvihujem množstvo naozaj krásnych myšlienok! :)
A ešte... obálka krásne vystihuje celú knihu :)
V hodnotení sú to pre mňa slabšie 4*

"A co se stane teď?“
„Všechno, co budeme chtít."

10.04.2024 4 z 5

Prokleté královny Prokleté královny Catherine Doyle

"Jiskra byla zažehnuta a oni stáli v jejím ohni a nechali se jím pohltit."

Druhý diel ma bavil snáď ešte viac ako predošlý. Milujem, keď nepozerám na počet stánok do konca knihy, lebo príbeh má pohltil natoľko, že ani nemusí skončiť...
Jednoznačne si stojím za tým, ako aj po prvom diely, že je mi bližšia Wren. Aj tentokrát som si jej kapitoly užívala o čosi viac ;-)
Královny čelia vo svojom kráľovstve vzbure a nesúhlasu s vládou čarodejníc. Ich cesty sa opäť rozdelia.
Rose sa vydáva na cestu po Eaně, aby utužila postavenie sestier na tróne. Rose sa ocitá na strastiplnej ceste kde je jej oporou Shen. No i ten mal svoje "žiarivé" chvíle, v ktorých ma značne sklamal a nahneval.
Na druhej strane mora, sa impulzívna prostoreká Wren v snahe o záchranu babičky, vrhá v ústrety nebezpečenstvu, neznámu a temnote. Jej dejová linka je mi značne bližšia, temnejšia, zamotanejšia - jej povaha, bojovnosť, "boj" s Alarikom, mrazivé prostredie Gevry, zvieratá... Prekvapil ma Alarik a razom sa stáva mojim želiezkom v ohni :))
Som zvedavá.... a netrpezlivo čakám na záverečný diel! :)

"Jenom mi netvrďte, že jste je maloval vy.“
Povytáhl obočí. „Jsou tak špatné?“
„Ne. Ale nejste přece malíř,“ namítla. „Nemůžete být malíř.“
„Proč ne?“
„Protože je to tak tak“
„Neodolatelné?“
„Lidské.“ Wren si založila ruce. „A vy nejste člověk. Jste bestie."

06.04.2024 5 z 5

Odchýlení Odchýlení Victor Dixen

"Jeho krása mě zraňuje. Jeho krutost mě ničí. Mám chuť se ho doprošovat i ho urážet. Chci ho zároveň políbit i udeřit."

Moja reakcia po dočítaní Vyslaní bola - nikdy som nepotrebovala pokračovanie tak veľmi ako teraz! Nechcem sa opakovať, ale teraz to pokračovanie potrebujem snáď ešte viac!!!
Séria ma neskutočne baví! Na to, že je to stále jediné YA scifi, ktoré som kedy čítala, je to hneď moja srdcovka.
Odchýlení začína presne tam, kde skočil predošlý diel. Kniha snáď ani nemá hluché miesta.
Dočkala som sa o dosť viac romantiky. A to samozrejme najmä vďaka bojovnej Lèonor a záhadnému Marcusovi, ktorí si ma totálne získali (nakoľko nechcem spoilovať, tu sa s reakciou na ich vzťah zastavím).
Z ostatných účastníkov si ma v tomto
diely získala najmä Kelly, a to vďaka svojmu prístupu "čo na srdci, to na jazyku" a jej bezprostrednosti.
Dej je od úplného začiatku napínavý, plný postupného odhaľovania, intríg, klamstiev, poloprávd a ako inak zrady... ááách tá zrada!! :(
Knihu som dokázala len ťažko pustiť z rúk. Ešte teraz mi krúti žalúdok z posledných stránok knihy. Samozrejme, že som na záver čakala nejaký veľký zlom, ale toto!
Nutne potrebujem vedieť čo ďalej! Hoci úprimne sa aj dosť obávam ako to môže skončiť, a len dúfam, že autor uznáva happyendy :))
Knihu absolútne ODPORÚČAM!!!
((pozor - závery kníh sú vždy mega infarktové))

"Léonor, ty jsi červená obryně Ale já jsem černá díra, která pohltí všechny hvězdy, které se dostanou moc blízko. Bojím se, že svou temnotou zhasím tvou záři."

03.04.2024 5 z 5

Ne že bychom to nečekali Ne že bychom to nečekali Meghan Quinn

Celá séria je charakteristická svojím vtipom a samozrejme veľmi sympatickými bratmi Caineovými.
Tentokrát najmladší Breaker zisťuje, že miluje svoju dlhoročnú najlepšiu priateľku Liu. A to v momente, keď Lia plánuje svadbu s niekým iným.
Na úvod musím povedať, že téma od priateľstva k láske nepatrí k mojim top. Breaker mi ani sekundu neprišiel ako podnikateľ a milionár. Správal sa ako úplne obyčajný chalan - vtipný, milý, spontánny so záľubou v stolných hrách. Lia sa k nemu dokonale hodila a bolo nevyhnuteľné, aby skončili spolu :)
Trošku mi, v porovnaní s predošlými dielmi, chýbalo ešte viac humoru. Ale ten, ktorý sa v knihe objavil, najmä v podaní trojlístka bratov a ich debát, bol úplný top. Ich interakcie majú u mňa 5* bez debaty.
Inak bola pre mňa kniha zo série asi najslabšia, ale stále veľmi pútavá oddychová záležitosť :)
Celú sériu vrelo odporúčam najmä tým, ktorí majú radi vtipnú oddychovú romantiku ;-)

"Boty. Prosím vás, zujte mi boty.“
Huxley ukáže na mě, potom na JP a prohodí: „No tak mu zuj boty.“
„Proč mu je nezuješ ty?“
„Protože jsem starší bratr a to mě automaticky staví do role manažera.“
„Chceš říct, že mě budeš řídit, jak mu budu zouvat boty?“
„Jo, teď mu je zuj."

01.04.2024 4 z 5

S ďáblem v ráji S ďáblem v ráji Elizabeth O´Roark

"Pověz mi něco skutečného."

Po výbornej prvej časti tejto série, som sa s obrovským nadšením vrhla na pokračovanie. Avšak moje nadšenie pomaly vyprchávalo.
Nevravím, že kniha bola zlá, ale mne jednoducho moc nesadla. Zistila som, že mi asi nevyhovuje téma dovoleniek (nie je to prvá kniha s touto trope, ktorá má úplne nenadchla).
Okrem toho mi vyslovene liezlo na nervy, ako so sebou Drew nechala zametať. Josh bol strašne super dokonalý, takže sa Drew nemôžeme čudovať, že po tom, akých ľudí mala v živote si ju získal na plnej čiare. Akurát nechápem názov knihy, lebo Josh mal od diabla asi tak ďaleko ako zo Zeme na Mesiac.
S knihou som sa tentokrát dosť potrápila :(
Hodnotím ako priemer 3,5*

30.03.2024 3 z 5

Foxglove Foxglove Adalyn Grace

„Kým budeš chcieť, budeš len moja, Signa Farrowová. Radšej celý svet premením na popol, ako by som mal dovoliť, aby mi ťa niekto vzal.“

Foxglove, rovnako ako Belladonna si zachoval svoju atmosféru - historický nádych s kvapkou krimi zápletky, šľachtických intríg a duchariny.
Ako ukázal koniec Belladonny, na scénu vstupuje Osud, ktorý je rozhodnutý získať späť reinkarnáciu svojej životnej lásky Existenciu. Samozrejme to vyzerá, že je ňou práve Signa, čo značne komplikuje jej vzťah so Smrtihlavom. Osudy sa preplietajú, sám Osud uzatvára jednu dohodu za druhou, aby docielil svoje. Mimochodom, Osud mi ako záporák vôbec neprišiel, práve naopak, ja som mu vlastne dosť fandila! :))
Tentokrát bolo rozprávanie príbehu nasmerované nie len na Signu, ale aj na jej sesternicou Blythe. Musím hneď povedať, že práve Blythe ma tentokrát bavila o kvapku viac. A vzhľadom na prekvapivé finále sa jej dočkám ešte o kúsok viac v ďalšom pokračovaní, vo Wisterii :) Moc sa teším!
Oproti predošlej časti, ma však kniha celkovo bavila o čosi menej, preto je to tentokrát za 4* :)

"Mali by ste sa pripraviť, princiatko. Nemám v úmysle dovoliť vám pobozkať ma.“
„Dovoliť mi?“ Osud sa úprimne bavil. „Nie ste môj typ, drahá.“
„Tak predsa Boh existuje.“ Blythe zopla ruky a pozrela k nebu, predstierajúc, že sa modlí. „Stačil mi jediný pohľad na vaše umenie, aby som zistila, že vám chýba vkus.“

27.03.2024 4 z 5

Křehké srdce Křehké srdce Mona Kasten

"Vypadala zkrátka jako Rosie. Ta holka s ledově modrýma očima, která mi nedala žádnou jinou možnost než tu, že se musí stát mou přítelkyní. Holka, která se probojovala tou spoustou vrstev, jimiž jsem obalil svoje nitro, až se dostala k jádru."

Prvý diel ma dosť emočne vyšťavil, lebo naozaj sa nejedná o klasickú "ľahkú romantiku". Príbeh Rosie a Adama je trpký, smutný, depresívny, emočne totálne na hrane. A opäť musím povedať, milujem to!!!
Nebudem klamať, z tohto príbehu mám mieru depresiu, som nahnevaná na svet médií, a hoci je to fiktívny príbeh, držím palce každému, kto sa musí potýkať s takouto špinou.
Rosie je miláčik a celú knihu som trpela s ňou :( Adamove trápenie je jedna vec, ale čo sa dialo Rosie by bolo veľa aj na koňa a ona na to bola väčšinou úplne sama.
Rosie a Adam za mňa vytvorili krásny pár, hoci vymyslený, ale ich vzťah autorka vystavala tak, až sa zdal úprimne reálny. Slow burn romantika v celej svojej kráse.
Celá duologia je pre mňa úžasný citlivý, trpký príbeh, ktorý z celého srdca odporúčam!

Už nikdy dům pro hosty.“
„Líbí se mi tvůj dům pro hosty,“ mumlala mi s ústy u krku.
„To mně taky. Ale je pro hosty. A ty už nejsi host.“
„A co teda jsem?“ zeptala se, když jsme došli k posteli.
„Ty jsi všechno. “

23.03.2024 5 z 5

Predator Predator RuNyx

„Nevieš, že pred predátormi sa nemá utekať, srdiečko? Radi lovíme."

Dark romance, k tomu mafia, sexy bad boy, nadupaná chémia a kľudne prečítam aj 100 takýchto príbehov.
Predator, hoci nebol dokonalý a pár veci môžem vytknúť ma dostal! Milujem, keď neviem knihu odložiť, pokým ju neprečítam.. A toto bol ten prípad!
Začnem malou kritikou
- rozprávanie v er-forme - nemám to moc rada, ale keď som si na to opäť zvykla už to šlo samo
- ach ten slovenský preklad... nechápem to používanie trpného rodu (hľadiac, sledujúc atď... strašne mi to vadí). Niektoré vety mi akoby ani nedávali zmysel :(
- začítať mi trvalo trošku dlhšie, až som si vravela, že asi som kníh tohto typu už prečítala až moc, a už ma nič nevie prekvapiť, ALE... prišiel zlom a potom som knihu doslova nevedela odložiť
- Morana, a na to aká bola údaje mega inteligentná, sa tak bohužiaľ niekdy absolútne nesprávala, najmä spočiatku knihy mi dosť vadila, ale nakoniec si ma aj ona získala :)

Čo bolo super je jednoznačne Tristan - tak krásne zlomený, temný, tvrdý hlavný hrdina. Neskutočne môžem tento typ postáv. Chémia s Moranou a hot scény boli božie! Iskry isky iskry!!! :)
Príbeh je temný, surový, záhadný, celkom akčný, zároveň trošku láme srdce a čitateľa nepustí do poslednej stránky. Ja sa neviem dočkať pokračovania a verím, že nakladateľstvo Pandora vydá celú sériu!!! :)
ODPORÚČAM! (ale za tie nedostatky je to 4,5*)

"Vidím, ako sa na teba pozerá. Napriek tomu, že som o tebe vedela celý život, nikdy som si nemyslela, že bude taký, aký je s tebou.“
„Aký je so mnou?“ Slová jej unikli skôr, ako sa nad nimi stihla zamyslieť.
Amara sa na ňu nepozrela, stále hľadela na mraky nad hlavou a pery sa jej mierne zvlnili.
„Živý.“

22.03.2024 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

"Nenávist je jen malý krůček od lásky, protože oba city spaluje stejně silná vášeň."

Opäť celkom príjemné prekvapenie, ktoré mi ponúkla táto temná dark démonská fantasy.
Kardes ma bavil. Autorke sa podarilo za mňa pomerne krásne vystihnúť jeho prerod a prebúdzajúce sa city voči Mesilie. Pokým ju nestretol, snažil sa zavďačiť svojmu otcovi, bol krutý a bezohľadný. Avšak milá, nevinná, trošku vzpurná Mesilie ho pomaly začala nevedomky meniť.
Výhrady mám však určite k Mesilie. Tak naivné dievča, ktoré si absolútne nestojí za svojím, abnormálne poddajná, prišla mi aj dosť nevďačná (najmä jej chovanie k jej kamarátke Kirry).
Námet sa mi určite páčil a kniha sa čítala úplne sama. Záver bol opäť jeden z tých, ktorý vyžaduje pokračovanie, takže verím sa ho čoskoro dočkáme!
Hodnotím 4,5*

"V té chvíli jsem věděl, že je se mnou něco špatně.
Moje změna byla nejspíš větší, než jsem si byl ochotný přiznat a dívka, která se mi právě odevzdala do posledního kousku sebe samé, se mohla hravě stát mou největší slabinou."

20.03.2024 4 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

"Nevím, na jaký druh žen jsi zvyklý, ale moje matka nevychovala žádnou včelu dělnici. Vychovala královnu,“ pronesu zcela vážně. „A ta nedává med zadarmo."

Toto ma fakt bavilo!!!
Opäť ďalšia kniha z prostredia mafie, avšak iná. Tentokrát vďaka Tru a jej myšlienkam, povahe, zázemí, vtipu to bolo tak nejak strašne milé a úsmevné.
Tru mi bola sympatická od samého začiatku. Hoci sa označuje za introverta, vie si krásne dupnúť za svoje, nenechá so sebou zametať, nekývne na všetko akonáhle zbadá sexy chlapa. Jednoducho naozaj si ma získala.
Liam je tajomný, nebezpečný, obávaný, vždy dostane čo chce, avšak akonáhle sa do jeho života priplietla Tru stáva sa z neho fakt taký krásne zaláskovaný kocúrik (hoci ho Tru označuje za vlka :)). Okrem toho tu máme opäť age gap (15 rokov) a tentokrát to neskutočne sedelo a príbehu to svedčilo ;-)
Mám rada temné dark romance. Táto kniha spĺňala jednak to, rovnako bola vtipná a hlavne... neskutočne dobre a ľahko sa čítala! Doslova som ju zhltla!
Sem s druhým dielom o Killianovi - moc moc sa teším!!!

"Ona je mým protějškem.
Jin k mému jangu. Světlo k mé temnotě.
Ona je to, o čem jsem nevěděl, že mi celé ty roky chybělo: moje útočiště."

19.03.2024 5 z 5

Pád a hnev Pád a hnev Jennifer L. Armentrout

„Nalaa, azda si si nemyslela, že mi ujdeš. Vždy ťa chytím."

Úprimne, mala som naozaj obavy z tejto knihy. Erotiku vo fantasy mám rada, ale... všetko s mierou! O tejto knihe som vedela, že je pomerne dosť založená práve na tej hot časti, a poznám sériu Z krvi a popola (tam je toho sexu na mňa miestami až moc). Už len fakt, že hlavný hrdina sa "živí" rozkošou veľa napovedá.
Áno, bolo tam toho dosť, no prekvapivo mi to ani nevadilo. Vzťah Lis a Thorna bol pre mňa pomerne uveriteľne vykreslený.
Takmer trištvrtka knihy je viac menej o, nazvime to, spoznávaní sa hlavných hrdinov. Nejaká akcia nastala na začiatku a v úplnom závere knihy.
Silnou stránkou je určite svet, ktorý autorka vytvorila. Ani by som neverila, že to bude opäť čosi originálne, avšak je. Ak som správne pochopila, mám pocit, že sme v distopickom svete, ale akoby sme sa vrátili do stredoveku, v ktorom je spoločnosť rozdelená do vrstiev. Samozrejme nechýbajú magické schopnosti, kadejaké fantastické bytosti a slušná zápletka. Za mňa paráda!
Hlavné postavy ma tiež bavia. Ich dialógy, chémia, zázemie. Trošku som niekedy mala problémy s Lis - nebude to moja obľúbená hrdinka. No s Thornom fungujú dobre.
A vyzerá to aj na opäť podarené vedľajšie postavy - zaujali ma najmä Thornovi dvaja najbližší priatelia.
Záver knihy oplýval akciou, krvou (veľa krvi), novými odhaleniami (hoci mnohé je stále záhadou) a kniha skončila v najlepšom. Asi v poslednom odstavci knihy som konečne pochopila aj obálku knihy!! ;-)
Zatiaľ si ma séria vcelku získala, dokonca pomerne dosť! Pokračovanie si nenechám ujsť.
Hodnotením tak 4,25* :)

„Na tvojom mieste by som sa ani nepokúšal o útek,“ poradil mi a prešiel okolo mňa.

„Pretože ma zastavíte?“

„Pretože ťa budem naháňať.“
Odopol si remienky, ktorými mal na chrbte pripevnený krátky meč, a prešiel do spálne. „A chytím ťa.“

18.03.2024 4 z 5