Foxglove

Foxglove https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528122/bmid_foxglove-65c2850b79e12.jpg 4 2 2

Beladona / Belladonna série

< 2. díl

Jej život visí na vlásku. Keď sa zdá, že Signa konečne našla šťastie, Osud opäť zamieša karty. Príťažlivý a nepolapiteľný Smrtihlavov brat totiž túži po pomste za smrť milovanej ženy. Je odhodlaný získať si Signu za každú cenu a akýmikoľvek prostriedkami. Akoby to nestačilo, po vražde vojvodu z Berness je obvinený Elijah Hawthorne a zachrániť ho môže len Osud. Preto Signa v jeho spoločnosti trávi čoraz viac času a odhaľuje nové schopnosti, ktoré sú s ním prepojené viac, ako by si priala. Skutočný páchateľ môže byť ktokoľvek, a tak nebezpečenstvo hrozí na každom kroku. A keď dôveru medzi ňou a sesternicou Blythe naruší nečakané priznanie, Signa sa musí rozhodnúť. Podvolí sa hre, ktorú s ňou Osud hrá, alebo bude veriť vlastnému srdcu?... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (SK)

Foxglove , 2023

Jaymay
13.04.2024 3 z 5

Uff... tak tohle bylo hodně jakože WTF? Bohužel došlo k tomu, čeho jsem se obávala. Druhý díl je o poznání horší.

Příběh začíná přesně tam, kde Beladona skončila, takže se jedná o přímé pokračování. A co k tomu napsat?

Měla jsem pocit, že čtu úplně jiný příběh. Zatímco Beladona byla dark romantasy, a téměř žádné výhrady jsem k ní neměla, tak tady jsem si nebyla jistá, co vlastně čtu ale rozhodně ne pokračování, kterého jsem se nemohla dočkat.

Příběh byl zmatený, překombinovaný, na žánr "fantasy" se tlačilo až příliš, a to tak, že z toho vzešel dort, který vařili pejsek s kočičkou. V příběhu vystupuje příliš mnoho postav, které jsou bohužel vesměs otravné nebo vás nezajímají.

Autorka zde střídá pohledy Blythe a Signy, což nechápu. Za mě je to naprosto zbytečné, zvláště když mi je postava Blythe vyloženě nesympatická, což se po 1.dile nezměnilo. (Mé sympatie si získá až úplně na závěr 2.dílu). Ze Signy udělala snaživou spasitelku, která chce pořád někoho zachraňovat. Smrtonoš se "odklidil" na vedlejší kolej a stal se z něho podpantoflák..a nová postava Osudu... tak ten byl vyloženě na facku, zkrátka taková osina v zadku

Matri
27.03.2024 4 z 5

„Kým budeš chcieť, budeš len moja, Signa Farrowová. Radšej celý svet premením na popol, ako by som mal dovoliť, aby mi ťa niekto vzal.“

Foxglove, rovnako ako Belladonna si zachoval svoju atmosféru - historický nádych s kvapkou krimi zápletky, šľachtických intríg a duchariny.
Ako ukázal koniec Belladonny, na scénu vstupuje Osud, ktorý je rozhodnutý získať späť reinkarnáciu svojej životnej lásky Existenciu. Samozrejme to vyzerá, že je ňou práve Signa, čo značne komplikuje jej vzťah so Smrtihlavom. Osudy sa preplietajú, sám Osud uzatvára jednu dohodu za druhou, aby docielil svoje. Mimochodom, Osud mi ako záporák vôbec neprišiel, práve naopak, ja som mu vlastne dosť fandila! :))
Tentokrát bolo rozprávanie príbehu nasmerované nie len na Signu, ale aj na jej sesternicou Blythe. Musím hneď povedať, že práve Blythe ma tentokrát bavila o kvapku viac. A vzhľadom na prekvapivé finále sa jej dočkám ešte o kúsok viac v ďalšom pokračovaní, vo Wisterii :) Moc sa teším!
Oproti predošlej časti, ma však kniha celkovo bavila o čosi menej, preto je to tentokrát za 4* :)

"Mali by ste sa pripraviť, princiatko. Nemám v úmysle dovoliť vám pobozkať ma.“
„Dovoliť mi?“ Osud sa úprimne bavil. „Nie ste môj typ, drahá.“
„Tak predsa Boh existuje.“ Blythe zopla ruky a pozrela k nebu, predstierajúc, že sa modlí. „Stačil mi jediný pohľad na vaše umenie, aby som zistila, že vám chýba vkus.“

pro dospívající mládež (young adult)

Adalyn Grace
americká, 1994