maryska09 maryska09 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je skvělá spisovatelka a její knihy patří mezi nejlepší současnou tvorbu. Les v domě není výjimkou, kniha je dobře napsaná a má spád. Její děj je ale strašlivý, nestává se mi, že by se mi chtělo z knihy zvracet, každá další stránka odhaluje čím dál hlubší temnotu a marast, ze kterého nejde vystoupit. Nejde o lehké čtení, slabším a citlivějším čtenářům důsledně nedoporučuji

02.08.2023 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Dobře napsaná kniha plná poměrně nečekaných zvratů a překvapení. Doporučuji

30.07.2023 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Přečteno už po několikáté, vždycky baví. Doporučuji

26.07.2023 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Kniha moc zajímavá svým tématem, často jsem si vzpomněla na vlastní porody, jen škoda, že je dost průhledná, a že nakonec vše dopadne tak sladce dobře. Milá kniha plná něhy, určená hlavně pro maminky

25.07.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Milé, naivní a nepravděpodobné. Autorka vždy píše o osudové lásce a ve většině případů jí to i věřím, ale tady už je to trochu za hranou. Přes ostrý začátek se zabředává do sluníčkové romantiky, kde jsou všichni milí, zamilovaní a přátelští. Nevlastní sestra je skvělá, macecha milá a bohatá, otec láskyplný, přátelé věrní... Bez mráčku to zůstane v podstatě až do konce, kde prostě všechno dobře dopadne, aniž by se vyskytl jakýkoliv zádrhel. Letní čtení bez špetky vzrušení.

21.07.2023 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Dobře napsaný thriller, stránky rychle ubíhají a kniha se čte jedním dechem. Příběh je působivý a dobře sepsaný, jen škoda umělého natahování a překomplikovanosti. Tajemství Layly se dá odhalit už v polovině, pak už se jen čeká, kdy to konečně dojde i ostatním a bude konec. Ale i tak jde o dobrou knihu.

16.07.2023 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Romantický příběh z atraktivního dánského prostředí, plný kávy a skořice. Občas průhledný, často naivní a snad až příliš sladký, ale jednou za čas taková romantika potěší. Doporučuji pro rychlé klidné přečtení.

11.07.2023 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moc dobře napsaná kniha mé oblíbené autorky, navíc zasazená do nádherné severské krajiny. Velmi doporučuji, kniha je čtivá, napínavá a popsaná krajina fascinující

07.07.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Čteno v rámci ČV i proto, že mi tato klasika v přečtených chyběla. Bohužel mě kniha nijak neoslovila. Doba i charaktery jsou popsány skvěle, ale tak strašně moc zdlouhavě a obsáhle. Děj je předvídatelný ve všech směrech a do konce jsem se už musela nutit. Ve své době to bylo mistrovské dílo, v dnešní už je to jen úmorný popis dávno minulých časů.

22.06.2023 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Výborná kniha pana Hartla, čtenáře pobaví, čte se sama, není nikde nudná ani plytká, prostě baví. Hlavní postavy si každý zamiluje a drží jim palce, bez ohledu na situace, které právě zažívají. Díky za takovéto pohodové knihy.

11.06.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Milá oddechovka paní Körnerové, její knihy jsou takové. Trochu napínavé, trochu předvídatelné, ale vždy velmi čtivé a milé. Doporučuji

04.06.2023 4 z 5

Poťouchlé pohádky aneb co čert nechtěl... ale chtěl Poťouchlé pohádky aneb co čert nechtěl... ale chtěl Milan Valenta

Pro děti moc složité a komplikované, pro dospělého naivní. Ocení je asi hlavně znalci Olomouce.

31.05.2023 1 z 5

Výborně napsaná kniha, psaná člověkem, který má vypsanou ruku a vlastní čtivý styl. Nejde o žádná suchopárná data, ale o zajímový, barvitý průřez čínskou kulturou a náturou. Doporučuju všem, kteří obdivují čínskou výkonost a pokrok a neuvědomují si, co se prezentuje světu a co je skryté. Díky pane Etzlere.

31.05.2023 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Vztah matky s dcerou může bát všelijaký a autorka dokázala mistrně popsat jednu z možností, ze které mrazí. Její styl psaní je rychlý, skvěle čitelný a na knížku se jen tak nezapomene. Malou Símku jsem milovala, starší už jsem přijímala hůř, ale stále jsem jí dokázala díky autorce pochopit. Závěr vzhledem k celému vyznění knihy nepřekvapil. Věřím, že o autorce ještě uslyšíme.

24.05.2023 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Film je krásný, poetický a milý a knížka v ničem nezaostává, jen má v sobě víc citu. Doporučuju všem jako krásné milé čtení, plné slunce, rosy a vůní.

17.05.2023 4 z 5

Morčák Pip a spol: Kamarádi až za hrob Morčák Pip a spol: Kamarádi až za hrob Tereza Kopecká

Z hezkého příběhu pro děti se stala podivná groteska o životě a smrti. V ději jsou ohromné mezery, události na sebe nelogicky navazují a i když má kniha poměrně potenciál, tak není zdaleka využitý. Pro děti morbidní, pro dospělé nudné

11.05.2023 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

(SPOILER) Dobře napsaná, lehce čitelná kniha ze strašlivého prostředí. Je to spíš příběh velké lásky než kniha s vypovídající hodnotou o Osvětimi. V příběhu je pár hluchých a jen těžko uvěřitelných míst (opravdu by byla postava tatéra tolik chráněná? a že by po propuštění dokázal hned získat zaměstnání a vypít láhev vína?), nehledě na konec, kdy se prostě potkají na ulici. Doporučuju k přečtení, ale brala bych to s velkou rezervou.

11.05.2023 3 z 5

Vražda na Den smíření Vražda na Den smíření Lee Harris (p)

Trochu slabší detektivka se zajímavou hlavní postavou i dějem. Neurazí, nenadchne.

09.05.2023 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Klasická kniha oblíbené autorky, plná emocí, postav, zvratů a s nečekaným koncem. Celé téma je podobně jako eutanazie velmi těžké a nikdy se nedá s určitostí říct, co je správné a co špatné. Knihu doporučuji, budu o ní dlouho přemýšlet.

04.05.2023 4 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Přečteno v rámci ČV. O koncentračních táborech bylo už sepsáno mnoho knih, ale tato patří svou přímou výpovědí mezi nejsurovější. Nebylo to lehké čtení a knihu nebudu hodnotit hvězdičkami.

03.05.2023 3 z 5