maryska09 maryska09 komentáře u knih

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Další dobrá detektivka paní Trpkové, jen tentokrát zklamání z hlavní vyšetřovatelky, která je většinou na pěst. Trochu mi tu také chyběl nějaký zvrat, celou dobu jen tak podivně přešlapovali na místě a pak na to spíš náhodou přišli. Navíc jen polovičatě, protože na první ztracené dítě, kterým to vše začalo se vykašlali úplně. I když je knížka dobře napsaná, tak byla spíš zklamáním

11.04.2024 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá kniha paní Mornštajnové plná příběhů, zvratů a setkání. Její knihy jsou takové, plné života a přitom poučné. Díky za ně

08.04.2024

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Další krásná kniha paní Perrinové, plná něhy, lásky a smutku. Její knihy nejsou obsáhlé, ale plné děje a zvratů. Čtou se jako báseň a na každé stránce odhalují další kousek skládačky příběhu. Velmi doporučuji

31.03.2024 5 z 5

Tichá odplata Tichá odplata Hania Allen

Dobře napsaná detektivka se zajímavou zápletkou i závěrem. Hlavní vyšetřovatelka je sympatická a konečně bez závislostí a psychických problémů a ani jí příliš neškodí nadřízení ani kolegové. Milá změna oproti klasickým detektivkám. Doporučuji

22.03.2024 4 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Čtivá kniha s dobrým příběhem, které ublížil překlad. Jen pár příkladů: neříká se "zítra půjdem sadit", "loupat brambory", ani "ani jeden z nás nesmí nosit kalhoty" nebo "muž v šatech vypadá vždy skvěle". Stejně jako si nejsem jistá limonádou se zmrzlinou (snad milkshake?). Škoda za tyhle boty, mohlo jít o skvělý erotický román.

16.03.2024 3 z 5

Řeka pod hladinou: Vědomím proti času Řeka pod hladinou: Vědomím proti času Pavel Kolář

Hodně zvláštní kniha, dobře napsaná, ale velmi těžce pochopitelná. Od poloviny jsem začala číst už jen ob stránku, putování do alternativní historie mi přestalo dávat jakýkoliv smysl a ani závěr mě s knihou neusmířil. Mírně připomíná mnohem lepšího a pochopitelnějšího Tuláka po hvězdách. Spíš nedoporučuji

10.03.2024 1 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Opět skvělá kniha, vůbec mi nevadil počet stran, chtěla bych víc a víc a nikdy nemuset přestat číst. Co mi vadilo byly přepisy twitterové komunikace, v eknize dost nepřehledné a zmatené, klasická kniha je údajně lepší. I tak tuhle sérii považuji za skvělou a z celého černočerného srdce jí doporučuji

01.03.2024 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Paní Klevisová patří mezi naše nejlepší současné autorky, její detektivky jsou poutavé, mají krásné prostředí a rychlý spád, kdy člověk do konce netuší, jak se to zvrtne. Doporučuji

27.02.2024 5 z 5

Princ Mamánek Princ Mamánek Jan Budař

Hezká milá pohádka spíš pro dospělé než děti. Kniha je lepší než film, není v ní tolik přebudařováno. Doporučuju

16.02.2024 5 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Moc dobře napsaná kniha o šílené a ne tolik vzdálené době. Skvěle se četla a byla napínavá i poučná od začátku do konce, který překvapil a potěšil. Moc dobře byly zpracované, pro mě ne zcela známé, události pražského povstání. Díky za knihu a doporučuji všem

11.02.2024 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tuhle skvělou knížku čtu poněkolikáté a pokaždé mě dostane. Je skvěle napsaná a plná citu. Doporučuju všem.

08.02.2024

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha pro radost a odpočinek, stejně jako všechny Hartlovi knihy. Díky za ně

21.01.2024 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Knihu nemůžu hodnotit, víc než do poloviny jsem jí i přes velkou snahu nezvládla přečíst. Z počátku jsem byla mile překvapená, protože jsem bohužel viděla film, ve srovnáním s ním by se mohla kniha řadit mezi klasiky... po půlce už to ale nešlo, neuvěřitelná přitažlivost Lucie, její schopnost poradit každé kamarádce a šišlavost Kiky jde už příliš na nervy. Své čtenáře si najde, ale to i Zlaté stránky.

19.01.2024

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Dlouho jsem váhala, kterou část číst první. Začala jsem Sabinou Voty, ale nevím, zda to bylo správné pořadí, protože do druhé části jsem se už nedokázala tolik začíst. Obě ty knihy jsou skvěle napsané, plné smutku a bolesti, ale ta první v sobě měla mnohem víc síly a naděje, postava Nely byla mnohem víc uvěřitelnější, stejně jako závěr. Část od Simony pro mě byla plná zoufalství a bezvýchodné situace, Nela s sebou nechala jen vláčet a nijak se nebránila. Závěr mi přišel příliš uspěchaný a nedotažený. Celkově skvělá kniha, ale podruhé bych jí číst nezvládla.

14.01.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Oproti Joonu Linovi velká změna, ale kniha bavila, měla spád i nečekaný konec. Detektivka to je dobrá a těším se na další díl.

26.12.2023 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Klasická Hartlovina, skvěle se čte, je plná zvratů, baví a čtenář se v postavách vidí. Doporučuji

25.12.2023 4 z 5

Frida Kahlo a barvy života Frida Kahlo a barvy života Caroline Bernard

Dobře napsaná kniha o životě skvělé malířky. Při čtení jsem si často hledala jednotlivé popisované obrazy (škoda, že součástí knihy není obrazová příloha). Autorka se snažila popsat rozervanost malířky, její bolesti i trápení s láskou. Jen na konci už toho bylo trochu moc, ale i tak doporučuji, hlavně pro množství barev a odstínů Mexika, které nám dokázala přiblížit

16.12.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Skvěle napsaná detektivka plná zvratů, kde čtenář dlouho netuší, kdo za tím vším stojí. Autorka dobře píše a můžem se těšit na další knihy.

11.12.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knihy paní Spisovatelky Dvořákové jsou nevelké, ale plné děje a myšlenek. Tahle útlá knížka je stejná. Přečte se jedním dechem, ale čtenář na ní nezapomene a stále na ní myslí a vrací se k jednotlivým situacím. Moc doporučuji

29.11.2023 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Čtivá milá kniha, která nenáročným způsobem ukazuje těžkosti žen v 60. letech. Jen snad těch náhod, zatajování a nedorozumění je tam až moc, závěr celé vtipné knihy se zvrhl do přeslazené mýdlové opery. Škoda, jako relaxaci doporučuji

27.11.2023 4 z 5