maryska09 maryska09 komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knihy paní Spisovatelky Dvořákové jsou nevelké, ale plné děje a myšlenek. Tahle útlá knížka je stejná. Přečte se jedním dechem, ale čtenář na ní nezapomene a stále na ní myslí a vrací se k jednotlivým situacím. Moc doporučuji

29.11.2023 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Čtivá milá kniha, která nenáročným způsobem ukazuje těžkosti žen v 60. letech. Jen snad těch náhod, zatajování a nedorozumění je tam až moc, závěr celé vtipné knihy se zvrhl do přeslazené mýdlové opery. Škoda, jako relaxaci doporučuji

27.11.2023 4 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Dobře napsaná drsná detektivka plná smutku. Je děsivé, jak moc dokáže člověka ovlivnit příšerné dětství a že ti skuteční viníci nebudou nikdy potrestáni.

22.11.2023 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásná silná kniha plná lásky a bolesti. Plná krásy a zlosti. Plná přírody a lidí. Doporučuji všem pro její neobvyklý příběh a pro dar života, který odkrývá.

19.11.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Slabší kniha s nereálným dějem. Opuštěný sirotek dostane vše, pak vše ztratí, aby nakonec zase všechno dostal. Velcí podnikatelé neznají základy matematiky a překvapí je exponenciální řada. Celkově nedoporučuji

13.11.2023 3 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Dobře napsaný, poutavý příběh, ať už svou dobou nebo místem děje. Kniha je obsáhlá, přesto nenudí a čtenář se s ní nerad loučí. Doporučuji všem milovníkům dobrého příběhu, romantiky a krásné přírody

09.11.2023 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tahle kniha je prostě skvělá. Čtená po několikáté a pořád baví. Je zábavná, milá, čte se jedním dechem a Marka Watneyho nejde nemilovat. Čtenář pro něj dýchá a i když ví, jak to dopadne, stejně je napnutý jak kšandy. Doručuju všem

28.10.2023 5 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Dnes už klasika, která nic neztrácí na kvalitě. Perfektně vylíčená situace vzniku požáru i následného boje s šelmou, která požírá vše na co přijde. Doporučuji všem

21.10.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Dobře napsaná kniha plná tajemství, podezření a podivných okolností. Trochu překombinovaná, ale má nečekaný závěr a dobré vysvětlení

18.10.2023 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Krásná poetická kniha o smutných věcech. Celý příběh je prostoupený láskou, k životu, k přírodě a k blízkým. Měla jsem strach ze sladkobolného závěru, ale tohle bylo nečekané. Doporučuji přečíst

12.10.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Knih od spisovatelky Hooverové jsem četla několik a nikdy mě žádná příliš nezaujala, ale tahle je velikou výjimkou. Ostatní knihy mi přišly příliš nereálné, tady ději věřím a hlavním hrdinům od začátku držím palce. Kniha se čte jedním dechem, nedá se od ní odtrhnout a ani konec nezklame. Doporučuji všem

30.09.2023 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

I přes morové rány, pogromy na židy a intrikáckou šlechtu moc milé a napínavé čtení, které velmi doporučuji

24.09.2023 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Další skvělá detektivka oblíbené autorky. Ačkoli je skutečně obsáhlá, je čtivá, má spád a konec překvapí. Občas jsem se ztrácela ve jménech, ale naštěstí tam vždy byla nápověda a připomenutí. Autorka umí psát a moc se těším na pokračování.

13.09.2023 5 z 5

Velmi osobní zpověď pana Perryho, psaná tak, že čtenář stále slyší Chandlera Binga. Autor má milý, osobitý humor, ale život, který popisuje by s ním nikdo neměnil. Od miminka do současnosti se řítil do pekla závislosti, ze kterého se mu možná podařilo vyhrabat po té, co byl krok od smrti. Jen se moc bojím toho na jak dlouho. Závěr byl optimistický a opravdu nezbývá nic jiného, než mu držet palce, aby to skutečně vydržel.

30.08.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Dobře napsaná, ale velmi nereálná kniha. Autorka ráda píše o ohromných, osudových láskách, ale tady toho bylo opravdu moc. Dvě děti se sejdou a milují se nekonečnou láskou, vidí se jen jednou za rok a dají si všechno, co potřebují... Pro mladé lidi je rok nekonečná doba, to by nevydržel nikdo, i s tolik pohnutým osudem, jako měli oni dva. Tahle kniha mi vážně nesedla

27.08.2023 2 z 5

Jak byli lidi doma: Agent Jaroslav Jak byli lidi doma: Agent Jaroslav Jaroslav Vorlíček

Kniha plná skvělých slovních hříček, milé, vtipné a chytré. Doporučuju

22.08.2023 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Další skvělá detektivka skvělé autorky. Čte se jedním dechem, je zamotaná, ale přehledná, Strike a Robin jsou opět nepřekonatelní. Doporučuju všem.

22.08.2023

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Završení trilogie které je už trochu navíc. Příliš rozvláčné, příliš hokejové a příliš obsáhlé. Děj opět výborný, ale díky různým vsuvkám a popisům až příliš natahovaný. Jsem ráda, že jsem dočetla a těším se od autora na něco nového

20.08.2023 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Skvělá kniha skvělé autorky. Drsná ale milá, čte se v jedním dechem a opravdu baví. Přečteno po několikáté, doporučuji

12.08.2023

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Moje nejméně oblíbená kniha z dosavadní série kvůli velkému množství absurdity a zvrhlostí, ale i tak skvělá a čtená poněkolikáté. Doporučuji všem

04.08.2023 5 z 5