marwinmh marwinmh komentáře u knih

Líbilo se mi to moc, miluji svět kouzelníků a Harryho Pottera, i když v tomto případě jsem výjimečně ráda, že jsem viděla film dřív než jsem četla knihu

03.04.2018 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Navzdory faktu, že Jo Nesba a jeho báječně napínavé příběhy s Hary Holem mám ráda, tato kniha pro mě byla zklamáním - až zbytečně popisná, napětí ani akce nebyly dostatečné, tak jako v jiných jeho knihách a celkový příběh mě nijak neoslovil. Škoda, na čtení jsem se těšila a spíš jsem těch téměř 600 stran přetrpěla.

02.04.2018 2 z 5

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Ač mám tuhle spisovatelku ráda a jako náctiletá jsem její knihy doslova hltala, tato kniha byla pro mě naprostým zklamáním, dej byl celkově o ničem a nepochopitelně naivní jednání jedné z hrdinek mi lezlo na nervy

07.12.2017 1 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Výborná kniha - svižná, žádná vleklá místa, napínavá až do konce.

21.11.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Ač neotřelý námět, kniha mě příliš nenadchla.

15.10.2017 3 z 5

Trojhra Trojhra Blanka Hošková

Taková nenásilná sonda do citové bouře tří zcela odlišných lidí. Nejlépe z toho nakonec vyšel Lancelot a jedno jsem si uvědomila, určitě bych nechtěla prožívat Kamilin ani Aniččin život, i když nakonec dostala sílu se mu postavit

19.09.2017 3 z 5

Normální debil Normální debil Robert Bellan

Vtipná jednohubka :-) U čtení jsem se bavila, zvlášť v první části příhod ze školy. Trochu mi vadil otcův "vytříbený" slovník, ale toť můj osobní problém :-)

18.07.2017 4 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Život není peříčko a někomu toho naloží víc než dost - rozvod, starost o blízkou osobu, nemoc....Mnohé v knize jsem poznávala z vlastního života...Při čtení jsem se smála i prožívala smutek

14.07.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Příjemná oddychovka

02.05.2017 3 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Kniha se mi libila, četla se lehce, dejova linka minulosti me naprosto strhla (uvitala bych větší prostor pribehu minulosti), dejova linka současnosti na me působila klasickym romantickym klise "vse se v dobre obrátí".

23.11.2016 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Byla jsem zvědavá na jiný příběh nez pribeh s Harrrym, a i kdyz námět nebyl špatný, kniha mela rychly spad a zajimavy dvojity konec, přesto me nijak zvlášť neoslovila.

24.06.2016 2 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Pěkná oddechovka, která se příjemně četla, hlavní hrdinka mi z počátku přišla trochu rozmazlená, ale pak se z ní vyklubala docela příjemná osoba. Jen ten konec na necelé 2 strany pro mě byl až přílišné klišé, ale nevadí :-)

15.03.2016 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Úžasná kniha, do poslední chvíle jsem netušila kdo za vším tim zvěrstvem vězí. Vraždy byly asi nejbrutalnější ze všech knih od Nesbo, co jsem četla. Konec zanechal prostor pro naději na další shledání s vyšetřovatelem Harrym Holem.

27.10.2015 4 z 5

Bez peněz jsi nebožtík Bez peněz jsi nebožtík James Hadley Chase (p)

Hlavni pribeh party zlodejicku v cele s byvalou filmovou hvezdou me zaujal a bavil, co me ovsem prilis nebavilo byla intermezza hodujiciho "vypravece" nekde v mistni zaplivane putyce a co me naprosto zklamalo byly posledni stranky, kdy nastineni konecnych osudu vsech zucastnenych na me zapusobilo jako "tak si neco rychle vymysli, at uz je konec". Skoda toho.

13.05.2014 3 z 5

Žádné orchideje pro slečnu Blandishovou Žádné orchideje pro slečnu Blandishovou James Hadley Chase (p)

Kniha byla dobrá, ale už jsem měla čest číst od tohoto autora lepší díla.

03.05.2014 3 z 5

Proč zrovna já? Proč zrovna já? James Hadley Chase (p)

Sympaticky kratka kniha, kde se od prvni do posledni stranky neco deje. Clovek nema cas se nudit a nez se nadeje je tady vyvrcholeni a knihu spokojene odklada. Za me urcite dobry :-)

19.02.2014 4 z 5

Jednoho krásného letního rána Jednoho krásného letního rána James Hadley Chase (p)

Zpocatku brilantni plan, jak "snadno" prijit ke 4 milionum dolaru se neprijemne zvrtne, stejne jako poklidny cas mlade rodinky v miste zvanem Pustina. Vyslouzili gangsteri, multimiliardarova dcerunka, naprosto silena dvojcata a tvurce divadelnich her neotrelym zpusobem propoji sve zivoty. Pro me to bylo dobre cteni.

13.02.2014 4 z 5

Hazard Hazard Felix Francis

Má druhá kniha v životě z dostihového prostředí a musím uznat, že se mi četla velmi dobře. Zajímavá zápletka, mělo to spád. Rozhodně nelituji času stráveného s touto knihou.

28.01.2014 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Kniha to nebyla spatna, akorat me neoslovila, nebo jsem ji proste jen dostatene nepochopila natolik abych ji mohla ocenit. Sebevrazdy, psychicke problemy, nedostatecne vysvetlene jednani jednotlivych protagonistu a hlavne ten detailni sex na me neudelalo nejlepsi dojem.

27.10.2013 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Joona Linna jako vyšetřovatel mi byl sympatický, méně už na lécích závislý hypnotizér Erik a jeho místy poněkud hysterická manželka Simona :-) Část s Pokémony mi do celého děje nějak neseděla a taky Josefův příběh mi přišel tak nějak neukončený - bodnutí a to bylo jako všechno? Kniha se mi celkově líbila, často mi běhal mráz po zádech a byla jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí, ale že bych se k ní musela vracet, to určitě ne.

15.08.2013 4 z 5