Žádné orchideje pro slečnu Blandishovou

Žádné orchideje pro slečnu Blandishovou https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98203/zadne-orchideje-pro-slecnu-blandishovou-98203.jpg 4 27 27

Dave Fenner série

1. díl

Detektivní román se soustřeďuje na pátrání po dceři bohatého podnikatele, unesené pro výkupné skupinou gangsterů. (www.pitaval.cz)

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

No orchids for Miss Blandish , 1939

Bookwrom
30.10.2022 4 z 5

Mělo by jít o první detektivku napsanou tímto autorem. Přímo z ní čiší ovlivnění autory tzv. americké drsné školy. Jde o velice tvrdou gangsterku. Pravého Chaseho najde čtenář až ve vynikajícím volném pokračování této knihy - Tělo orchideje.

Paris2000
01.05.2022 3 z 5

Kniha nebyla špatná, dobrý překlad, pěkný i když drsný příběh. Jen jsem už od autora četla lepší knihy.

haki34
17.01.2022 5 z 5

drsná...prečítané v rámci Slečne Blandishovej netreba orchidey / Radšej ostať chudobný / Ja sa budem smiať naposledy..celkom živo som mala dej pred očami. Dokonca mám pocit, že to je moja prvá knižka od autora, takže som sa zoznamovala s jeho štýlom. Mafiánska zápletka super, jeden gang, druhý gang, sem tam menší podvodníček. Podsvetie, jeho podhubie a väzby..
Desivý bol hlavne osud slečny Blandishovej...ani sa nedivím, že kniha dopadla, ako dopadla. Dnešní autori by sa (pretože čo si budeme hovoriť - dnes je propagovaná hlavne úchylnosť a krutosť) určite povenovali viac Slimovi a slečne. Ja som rada, že to autor napísal, ako napísal. Bolo to tak akurát. A desivé ticho na konci...poučenie, ako neposkytovať krízovú intervenciu ;)
Výborná detektívka.

DzordanoChruno
25.12.2020 5 z 5

Slim a jeho nôž... keď som to čítal v detstve, bol to riadne desivý obraz.

marwinmh
03.05.2014 3 z 5

Kniha byla dobrá, ale už jsem měla čest číst od tohoto autora lepší díla.

vitavita
22.12.2012 3 z 5

První detektivka od J.H.Ch. a hned mne zaujala a nejen mne ...

únosy

James Hadley Chase (p)