martenkaaa martenkaaa komentáře u knih

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Hodně drsný příběh, slzy tekly proudem. Rozuzlení jsem sice trochu čekala, ale i tak hodnotím plným počtem, protože budu tuto knihu nějakou dobu vstřebávat.

12.03.2024 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Uf, tak toto byla síla. Jako matku mne příběh dost zasáhl. Jednalo se o pro mě dost neotřelý námět - podle anotace jsem čekala něco jiného. Jak je zmíněno už i níže, kdybych věděla o čem kniha bude, tak po ní nesáhnu - a možná právě proto jsem ji přečetla na jeden zátah. Už v knize Andílek uměla Lucinda Berry čtenáře vtáhnout do děje, ale toto pro mě bylo ještě o level výš.. Místy mi z toho všeho bylo až špatně.
Dnes se mi nebude vůbec dobře usínat.

20.07.2021 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Toto byla vynikající jednohubka! Perfektní psychologie postav, super zápletka a spoustu otázek do budoucna.
Už se těším na pokračování. :-)

30.03.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Na úvod - četla se skvěle, příběh z nemocničního prostředí se mi moc líbil, autorčin styl psaní mi vyhovoval.
ALE!!
Hynek mě chvilkama vytáčel a Hynkova hysterická manželka mě přímo vysírala. Což je sice známka dobře napsané knihy, ale já jsem čekala trošku větší oddechovku a pohodičku.

10.02.2021 4 z 5

Noc, kdy zemřela Noc, kdy zemřela Jenny Blackhurst

Jenny Blackhurst už je moje sázka na jistotu, která nezklamala ani tentokrát. Čtivé, svižné napínavé!

17.12.2021 5 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

Musím říct, že se jedná o perfektně vylíčenou vztahovku a příběh mne opravdu pohltil. Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu, je napsaná opravdu skvěle a čtivě a po delší době se jedná o knihu, jejíž příběh si budu určitě nějakou dobu pamatovat.

02.11.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Pomocnice byla vážně skvělá, strávila jsem s ní bezva večer, kdy jsem seděla zavrtaná do křesla a čekala, jak se to vlastně celé rozlouskne.
Čtivá, napínavá a moc se mi líbily některé vtípky na odlehčení.

Těším se, co si na nás čtenáře Frieda připraví dál.

24.08.2023 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

To byla tak krásná knížka! Milá, čtivá, plná krásných myšlenek. Dlouho ji z hlavy nedostanu a všem vřele doporučuju.

23.07.2023

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Tak toto se povedlo. Střídání dějů a krátké kapitoly udržují čtenáře v napětí až do konce.
Nejde jinak naž za 5*.

25.12.2021 5 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

Johna Marrse jsem mezi svoje nejoblíbenější autory zařadila už po přečtení Spřízněných duší. A každá jeho další kniha mne utvruje v tom, že jsem rozhodně neudělala chybu.
Staré křivdy mají výborně vykreslenou psychologii postav, děj odsýpá a je plný tajemství.
Dopručuji!

04.04.2022 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

To jsem přesně potřebovala! Klasická Hartlovina ze života.

01.02.2021 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Mně se ani nechce věřit, že se jedná o dílo z pera B.A. Paris. Za mě překombinovaná zápletka, která po vysvětlení zapadla do sebe, ale chybělo tomu to WOW, jak tomu u Parisiných knih bývá.
Je to škoda, protože jsem se na příběh moc těšila.

08.06.2023 3 z 5

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

Neee, toto se nepovedlo. Předvídatelný vývoj děje a ultrapitomá hlavní hrdinka.
Plus určitě za čtivost, ta knize rozhodně nelze upřít.

29.06.2021 3 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Ač se jedná o knihu, která je z jiného soudku, než autorčny předchozí, rozhodně mě nezklamala.
B.A. Paris prostě umí čtenáře pohltit a nepustit a proto patří mezi moje nejoblíbenější autory.

28.12.2020 4 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Sarah to prostě umí. Na začátku Vás polapí a nepustí Vás ještě pár hodin po tom, co knihu jedním dechem dočtete!

07.09.2020 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Lanczovka opět nezklamala! Po letech jsem se konečně dočkala a zase si u její knihy v rámci pár hodin dokonale zarelaxovala. Shledání se starými známými tvářemi bylo fajn, i když, jak už bylo níže zmíněno, bych se shledala s jinými adepty. Ale k tomu snad ještě dojde. (A snad dříve než za pět let :-))

21.05.2019 5 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Přistihla jsem se, že v poslední třetině knihy místy ani nedýchám! Skvělé počtení, už se těším na další knihy z této série.

17.11.2023

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Skryté obrázky mě totálně zavrtaly do židle a mně se tak po velmi dlouhé době stalo, že jsem přečetla knihu na jeden zátah. A moc jsem si to užila!
Zápletka skvělá a ten konec!
Za mě jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla.

21.03.2023 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Perfektní psycho počtení, při kterém mne mrazilo v zádech a bylo mi úzko. A to přesně od tohoto žánru čekám!
Nejde jinak než 5* a doufám, že se od autorky dočkáme dalších takových skvostů. :-)

28.12.2020 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Až po letech, co jsem viděla filmy, jsem se konečně pustila do knih. A líbí se mi to! Nenáročná, pěkně napsaná, zamilovaná oddechovka.
Příběh sice nemá bůhví jakou hloubku, na druhou stranu i to je občas potřeba. :-)

05.06.2019 5 z 5