Marla Marla komentáře u knih

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Skvělé čtení, vracím se k němu pravidelně už mnoho let a stále je stejně strhující.

27.12.2022 5 z 5

Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Božena Němcová

Krásná klasická pohádka.

21.12.2022 5 z 5

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Lidsky napsané příběhy o vrcholových sportovcích. Jména některých znají už dnes jen opravdu sportovní fandové, ale to to nic neubírá knize na čtivosti .

05.12.2022 5 z 5

Hranice stínu Hranice stínu Joseph Conrad

Absolutní bezvětří je stejně hrozné jako prudká bouře, velký klid je stejně nebezpečný jako prudký výbuch vzteku. O tom všem kniha je a také o tom, jak zvládat emoce a dokázat doplout s lodí bezpečně do přístavu.

05.12.2022 5 z 5

Míň než kopnout si do psa: Z Asie na vlnách Radiožurnálu Míň než kopnout si do psa: Z Asie na vlnách Radiožurnálu David Jakš

Velmi čtivé a velmi mrazivé.

21.11.2022 5 z 5

Večeře v ráji Večeře v ráji Ben Bennett

Dočetla jsem jen proto, že jsem chtěla vědět, jestli se osel zbaví vady řeči. Jinak se děj táhnul jako vývar a byl takový nějaký nedochucený. Proložené recepty byly zajímavé i když nějak nevím, kde bych sehnala Venušiny mušle. Konec a zazvonil zvonec.

20.11.2022 3 z 5

Chyťte se nebe... Chyťte se nebe... Josef Škvorecký

Bezva knížka, kdysi jsem si jí dokolečka půjčovala od kamarádky, až jí to přestalo bavit a dala mi ji. Jestli o tom věděli její rodiče, to nevím, ale je to už tak dávno, že po tom už nikdo pátrat nebude. Tenkrát to bylo úžasné dobrodružné čtení, ze kterého se postupem času stal poklad v mojí knihovně.

19.11.2022 5 z 5

Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Rudolf Křesťan

Má oblíbená knížka, pochopila jsem u ní, že k napsání výborného příběhu není potřeba mnoho slov.

17.11.2022 5 z 5

Mango, láska a kari Mango, láska a kari Valijah Klásová

Velice příjemné čtení vonící kořením a dobrým jídlem. Moc jsem si knížku užila.

17.11.2022 5 z 5

Kráva na stromě Kráva na stromě Julian Earl

Laskavá a vtipná knížečka historek o nelehké a náročné práci veterináře. Moc hezké čtení.

12.11.2022 5 z 5

Kdo nehřeší, nežije Kdo nehřeší, nežije Marcela Mlynářová

Myslela jsem si, že se budu bavit jako u dalších autorčiných knih. Ale fakt jsem se nebavila. Na můj vkus to bylo moc cynické a křečovité a hlavní hrdinka mi přišla jako zamindrákovaná blbka, která chce pozornost za každou cenu.

10.11.2022 1 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Jak mám knihy ve kterých se peče a vaří ráda, tak tohle mě vůbec nebavilo. Bylo to jaksi placaté, divně napsané, nejlepší z toho všeho byly recepty na konci knihy. Nu, nicméně dám šanci druhému dílu, uvidíme.

01.11.2022 2 z 5

110° od Marsu 110° od Marsu Ondřej Vojtíšek

Velice jednoduše napsaná a při čtení velmi znepokojivá novela o tom, co lidstvo možná jednou čeká.

23.10.2022 3 z 5

Čtení mraků: Předpověď počasí pohledem na oblohu Čtení mraků: Předpověď počasí pohledem na oblohu Oliver Perkins

Moc pěkná, srozumitelně napsaná kniha, i naprostý laik se s její pomocí naučí porozumět, jaké bude počasí. Plno fotografií, názorné popisky, na konci kvíz, podle kterého čtenář pozná, jak pozorně četl :)

05.10.2022 5 z 5

Dáma na lovu s ručením neomezeným Dáma na lovu s ručením neomezeným Jan Vodňanský

Zábavná a zajímavá kniha nabitá osobitým humorem Jana Vodňanského. Dovolím si jednu básničku na ukázku :
Moje tělo pružné
Bylo.... bylo...
Už né...

Už jen pro tohle dílko stojí kniha za přečtení :)))

04.10.2022 5 z 5

Zřícenina na krku a jiné katastrofy Zřícenina na krku a jiné katastrofy Hannah Mary Rothschild

Hm, přečetla jsem to, ale k dočtení jsem se musela nutit. Humorné to nebylo ani za mák, spíš zoufalé, nenašla jsem tam ani nadsázku a satiru, zato z toho čišel smutek nad rozpadajícím se vším : barákem, rodinou, prací i vztahy. Půjčeno a rychle vráceno.

27.09.2022 2 z 5

Muzikantská Liduška Muzikantská Liduška Vítězslav Hálek

Kraťoučká, tklivá a smutná povídka o nešťastné lásce. Poetické čtení.

24.09.2022 4 z 5

Pan trabant a bílá slečna Pan trabant a bílá slečna František Alexander Elstner

Dávný závan autorových dálkových cest přenesený do jedné dálkové cesty po naší zemi. Klidné a pohodové čtení.

19.09.2022 4 z 5

Povídky o slabých ženách a silných mužích a naopak Povídky o slabých ženách a silných mužích a naopak Jarmila Hašková

Takové docela trpce jedovaté čtení. A velme vtipné.

18.09.2022 4 z 5

Moudrý rabi z Rabí. Židovské pověsti z Jihozápadních Čech Moudrý rabi z Rabí. Židovské pověsti z Jihozápadních Čech Ondřej Fibich

Půvabná knížečka s krásnými ilustracemi. Humorné, moudré a trochu smutné vyprávění o jednom pronásledovaném národě.

15.09.2022 4 z 5