Marla Marla komentáře u knih

Pražská dobrodružství Pražská dobrodružství Egon Erwin Kisch

Břitce sarkastické a humorně smutné , skvěle zachycené výjevy ze všedního života obyvatel Prahy . Skvělé čtení o místech, která už v Praze dávno nenajdeme.

28.08.2022 5 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Steve Berry

Bylo to takové nudné, odfláknuté dílko s možná dobrou, ale absolutně nevyužitou a nerozvinutou zápletkou. Začátek jsem přečetla, pak už jen listovala a zklamalo mě, že si autor nenašel čas, zjistit si pravdu o naší republice, když už měl tu potřebu ji do příběhu zakomponovat.

04.08.2022 2 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Čistě destilovaná deprese, pardon, ale to nešlo číst.

31.07.2022 2 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Perfektně strávený rok v jednom týdnu. Týden ve kterém jsem se dojimala, měla husí kůži, smála se, ošklíbala se, vrtela hlavou nad tím, co lidé dokážou.... a nehorázně záviděla autorce, jak dokáže psát, že i já, knihomolka si čtení dávkuje a že tahle bichle je od první do poslední stránky tak úžasně čtivá.

30.07.2022 5 z 5

Přítelkyně z kamenné vily Přítelkyně z kamenné vily Frances Mayes

Laskavá, pohodová, klidná a velice zábavná kniha o radosti ze života a o tom, že nikdy není pozdě začít si plnit sny.

20.07.2022 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Drsně laskavé, mrazivě klidné čtení zasazené do tuhé qebecké zimy. Případy se prolínají, Gamache má stále co řešit a pořád nemá klid....

20.07.2022 5 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Hana Whitton (p)

Historické reálie zabalené do pláště dobrodružna tvoří v druhém dílu opět zábavné a napínavé čtení. Moc se mi to líbilo a jsem zvědavá, jaký pátrací úkol přidělí autorka Adamovi ze Zbraslavi v díle třetím.

25.06.2022 5 z 5

Případ zmizelých kormidelníků Případ zmizelých kormidelníků Jan Frána

Další krásné strávené chvíle se známými z osady Daisy. Vždy mi při čtení Hafranovÿch knih připadá, že píše o lidech, které znám a o místech, na kterých jsem někdy byla. V této knize nechybí jako vždy humor a napětí a dost velký prostor dostávají i mezilidské vztahy.

20.06.2022 5 z 5

Historky z Rozmaru Historky z Rozmaru Ben Aaronovitch

Vtipné střípky z fantastického světa Řek Londýna. Ovšem je třeba znát tento svět, pro náhodného čtenáře budou povídky nejspíše nezajímavé a nebude jim rozumět.

18.05.2022 5 z 5

Mejdan jako řemen ... a mrtvola v kufru Mejdan jako řemen ... a mrtvola v kufru Martina Frühaufová

Detektivka to tedy není, spíš jedovatá černá humoreska o vztazích mezi lidmi a o tom, jak je snadné převrátit naruby život jednoho pedanta.

16.05.2022 5 z 5

Chrám i tvrz Chrám i tvrz Pavel Eisner

Dechberouci oslava českého jazyka, neuvěřitelně zábavná, líbezně napsaná, čtení nutno dávkovat, aby člověk všechnu tu krásu stačil vstřebávat.

07.05.2022 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Kruh se uzavírá, hra se blíží ke svému konci, někdo prohraje, jiný překvapí a ani životní ztracenci nemusí být zatracení. Hezké čtení, smutně vtipné, celá série stála za přečtení. Nikdy bych si nepomyslela, že mě tak zaujme krimithriller.....

07.05.2022 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Druhý díl je tak nacpaný podivíny, životními traumaty, depresemi a smutkem, že jsem velice zvědavá na pokračování. Dnes jsem si ho půjčila v knihovně.

25.04.2022 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Pro mě toto nebylo hrůzné a nebyl to krimithriller. Spíše to byl smutný, depresivní a překvapivě velice čtivý psychologický román o ztrátách, hledání a nenalézání. Jsem zvědavá na druhý díl.

21.04.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pěkná detektivka, lehce mrazivá i bez hromady mrtvol a potoků krve, s dost překvapivým koncem. Klevisová umí, dobře se to četlo.

15.04.2022 5 z 5

Z příčin nikoli přirozených Z příčin nikoli přirozených P. D. James (p)

Vichřice, hladové moře a vesnička na konci světa. To je kulisa pro tragický příběh v němž Dalgliesh tentokrát figuruje zpočátku jen jako okrajový účastník a pozorovatel.

09.04.2022 5 z 5

Smrt konvertity Smrt konvertity Petr Eidler

Detektivka z velmi zajímavého prostředí. Od tohoto autora jsem ještě nic nečetla, ale určitě si najdu i něco dalšího.

07.04.2022 5 z 5

Ladak Ladak Pavel Novák

Docela zajímavé a sympatické čtení o cestě do jednoho z nejodlehlejších koutů světa. Při čtení si člověk uvědomí, jak málo stačí k životu.

07.04.2022 4 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Přečetla jsem s potěšením a pusou od ucha k uchu:), protože je to knížečka o radosti, o tom, že nikdy není pozdě a o tom, že sny se mají plnit.

07.04.2022 5 z 5

Předehra ke smrti Předehra ke smrti Ngaio Marsh

Roztomilá starosvětská detektivka , ve které je zločin spáchaný dost neobvyklým způsobem. Hezké a vtipné čtení, bavila jsem se.

16.03.2022 5 z 5