Předehra ke smrti přehled

Předehra ke smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64628/predehra-ke-smrti-64628.jpg 4 13 13

Roderick Alleyn série

Záhadné případy inspektora AlleynaDo jedné malé, zdánlivě poklidné farnosti se inspektor Alleyn a jeho tým musí vypravit z důvodů zcela prozaických: divadelní představení místních nadšenců, připravované jako dobročinná akce, díky níž získají farníci nové piano, má nečekanou dohru. Při prvních akordech klavírního koncertu zazní výstřel - poslední zvuk, který ještě pianistka mohla slyšet… Zkušená autorka více než třiceti detektivek připravila i tentokrát čtenářům k vyluštění zajímavou kriminální hádanku. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Brána

Overture to Death , 1939

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Předehra ke smrti. Přihlašte se a napište ho.

Marla
16.03.2022 5 z 5

Roztomilá starosvětská detektivka , ve které je zločin spáchaný dost neobvyklým způsobem. Hezké a vtipné čtení, bavila jsem se.

Aghatte
01.01.2022 5 z 5

Velmi pěkné počtení. Opět neobvyklý způsob vraždy.
Dýchne na nás teplo kamen a venkovská idylka, za rohem ovšem spousta intrik a vášní.
Všude žijí lidé, lidé milující a lidé chybující.
Vytříbený sloh, některá slova či slovní spojení jsem si musela vyhledat a přeložit do dnešního "moderního" jazyka, abych vůbec pochopila, co tím chtěla autorka říci :-)
Díl od dílu je to lepší, už si je jistá a pouze tříbí styl. Těším se na další.

"Zůstavitelka doufá, že beneficient neutratí výnos za alkoholické nápoje a ženy, bude na ni myslet a zlepší své chování "
"Když muž zjistí, že se jeho milenka ve chvíli, kdy jí hrozí kompromitace, doslova a do puntíku postará o to, aby ho napřed pověsili, nebývá mu do hovoru"
... a spousta jiných perliček. Výborné dílko, bavila jsem se.
( Fascinuje mě, jak všude všichni pokuřují, neustále se někde válí krabice cigaret a všichni všem nabízejí kuřivo, muži, ženy, vyšetřovatelé, podezřelí... Všichni kouří, ve všech možných i nemožných situacích a místnostech. V dnešní době nemyslitelné :-D)

gleti
10.11.2018 5 z 5

Milá starosvětská detektivka. Inspektor Alleyn by si zasloužil věhlas Poirota.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Předehra ke smrti v seznamech

vraždy

Ngaio Marsh