Marla Marla komentáře u knih

Všichni naši ex Všichni naši ex Eva Woods (p)

Taková jaksi placatá a nudná odpolední jednohubka. Půjčeno, s díky vráceno.

10.04.2023 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Každý dítě/nejen sedmiletý/si zaslouží superhrdiny. A komu se to nelíbí, ten musí bejt padlej na hlavu.
Život je složitý i snadný zároveň.
Tohle je zvláštní knížka. Veselá i dojemná, drsná i něžná zároveň.
A ano, všechny pohádky by měly mít dobrý konec .

10.04.2023 5 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Jako parodie na Poirota to bylo povedené. Kniha je zaplněná spoustou lidí, kteří se mi pletli, motiv vraždy byl divný, na str. 155 došlo k zmrtvýchvstání...ale celkem jsem se bavila. Asi si najdu i nějakou další autorčinu knížku....

05.04.2023 3 z 5

Skvělá kniha. Dobře napsaná, zajímavé téma, moc hezky se četla. TOP!

01.04.2023 5 z 5

Jak mi zvířata mluvila do života Jak mi zvířata mluvila do života Jenny Nowak (p)

Začátek byl fajn, pak se to nějak zvrtlo a nedočetla jsem, přestalo mě to bavit. Vrátila jsem do knihovny a nemíním si to znovu půjčit.

01.04.2023 2 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Taková rozkošně líbezná blbinka. Mňau.

07.03.2023 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Docela příjemně praštěná knížka, hezky se to četlo.

02.03.2023 4 z 5

Blb na zahrádce Blb na zahrádce René Melichar

Taková kniha kterou začnete číst s pochechtáváním, protože to vypadá, že to bude sranda. Po několika stránkách se přistihnete, že to není sranda, ale děsná nuda a zbytek knížky prolistujete, aby se jako neřeklo, že to člověk nedočetl. To se tedy stalo mně, vůbec se mi to nelíbilo, s díky vrátím - měla jsem půjčenou.

28.02.2023 2 z 5

Božka Božka Ivo Toman

Takové docela zbytečně knižně vydané cosi. Půjčila jsem si to, rychle přečetla, rychle vrátila, podruhé číst nebudu, děkuji pěkně.

26.02.2023 1 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Nedočetla jsem, nebavilo mě to.

15.02.2023

Rozmarná léta Rozmarná léta Jiří Menzel

Moc hezká, milá a vlídná kniha, četla jsem s potěšením.

15.02.2023 5 z 5

Případ Baskervillského psa a další příběhy Případ Baskervillského psa a další příběhy Ludvík Souček

Příjemné, trochu fantasmagorické čtení.

06.02.2023 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Naprostá bomba! Tuto knihu jsem chtěla od chvíle co vyšla, přitom jsem vůbec nevěděla o čem je. Jen mě uchvátila obálka, název a krátká anotace v novinách. Teď jsem si ji konečně pořídila, během víkendu přečetla se zatajeným dechem a zjistila, že si nutně budu muset pořídit všechny díly. A samozřejmě, jako vždy, jsem tu sérii začala číst od třetího dílu.....

05.02.2023 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Bylo tam tolik postav, že jsem ztratila přehled kdo ke komu patří a připadalo mi, že se na hrad ani nemohli vejít. Čtení průměrné, místy nudné.

01.02.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Nebylo to úplně super a psycho, ale bylo to milé, důstojné a úsměvné zakončení příběhu aristokratky Marie. ALE já mám nápad! Nemohl by autor napsat ještě jeden díl věnovaný paní Tiché? Mohl by se jmenovat třeba Paní Tichá ve službách aristokratky a to by byl teprve vodvaz!:))))

02.01.2023 4 z 5

Piják palmového vína Piják palmového vína Amos Tutuola

Knihu jsem si sehnala jen kvůli výzvě a vůbec, ale vůbec mě nebavila. Přiznám se že jsem ji nedočetla a nějak jsem vůbec nepochopila o čem to vlastně bylo. Takže vracím a rozhodně ji už nikdy nebudu shánět.

27.12.2022 1 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Skvělé čtení, vracím se k němu pravidelně už mnoho let a stále je stejně strhující.

27.12.2022 5 z 5

Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Božena Němcová

Krásná klasická pohádka.

21.12.2022 5 z 5

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Lidsky napsané příběhy o vrcholových sportovcích. Jména některých znají už dnes jen opravdu sportovní fandové, ale to to nic neubírá knize na čtivosti .

05.12.2022 5 z 5

Hranice stínu Hranice stínu Joseph Conrad

Absolutní bezvětří je stejně hrozné jako prudká bouře, velký klid je stejně nebezpečný jako prudký výbuch vzteku. O tom všem kniha je a také o tom, jak zvládat emoce a dokázat doplout s lodí bezpečně do přístavu.

05.12.2022 5 z 5