Večeře v ráji

Večeře v ráji https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234925/bmid_vecere-v-raji-ZDr-234925.jpg 3 36 16

Jacques a Ellie si na francouzském pobřeží Atlantiku otevřeli restauraci s příznačným názvem Paradis - Ráj. Když však Ellie zemřela, z Jacquesova života se vytratila veškerá radost, z vaření se stala povinnost a hosté to poznali. Po sedmi letech dospěl Paradis k bankrotu. Restaurace má jít do dražby, ale Jacquesův nejlepší přítel najde v poslední chvíli řešení - spolumajitelku Catherine. Pochází z Ameriky, mluví roztomile francouzsky, právě přišla o manžela a chce vzkřísit bývalou slávu restaurace Paradis. Jacquesovi se do toho moc nechce, ale nakonec pochopí, že nemá jinou možnost. Když na půdě hledá potřebné doklady, najde sešit receptů, které pro něj vymyslela Ellie. Rozhodne se je vyzkoušet, a proto každou noc vaří jeden z nich. Pod Elliným láskyplným vedením tak znovu najde radost z přípravy jídel, a také novou lásku.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Strašně slabá kniha.

Marla
Marla
20.11.2022 3 z 5

Dočetla jsem jen proto, že jsem chtěla vědět, jestli se osel zbaví vady řeči. Jinak se děj táhnul jako vývar a byl takový nějaký nedochucený. Proložené recepty byly zajímavé i když nějak nevím, kde bych sehnala Venušiny mušle. Konec a zazvonil zvonec.

lucakuca
lucakuca
25.07.2021 1 z 5

Tak tahle kniha mi dočista pročistila čakry do čista. A jsem díky ní úplně transparentní....
Nebavilo, nedočetla. Pouze 80 z 244. A nějak je mi jedno jak to dopadne. No jak asi! Mucky Mucky a mlask mlask.

LaCoccinelle
LaCoccinelle
09.07.2020 3 z 5

Nenáročná oddechovka.

Majka1979
Majka1979
21.02.2020 odpad!

Pre mňa to bola strašne slabá kniha. Čakala som viac, veľmi ma sklamala.

MOu598
MOu598
24.09.2019 3 z 5

Knížka se rychle přečte, ale je to taková červená knihovna. Nechápala jsem úplně, proč do toho namontován "duch" zemřelé manželky hl. hrdiny. Nějak mi to nesedělo.
Knížky doplněné kuchařskými recepty mi připadají zvláštní - jako by recepty měly a mohly zvýšit kvalitu díla - každý rád jí.
Citát:
"Štěstí je jediná věc, která se zdvojnásobí, když se o ni člověk s někým podělí."

martinkaLLL
martinkaLLL
01.08.2017 2 z 5

Vůbec se mi nedařilo se ponořit do děje. Táhlo se to a ne a ne se pořádně začíst.

mayinka
mayinka
12.01.2017

Pujcila jsem si v knihovně obed v parizi a veceri v raji. Obe maji milostny pribeh a vlozene recepty. Tato mi prisla jako lepsi o stupinek ale stejne. Obsah predvidatelny. A to nadpřirozeno.... ;)

kalache
kalache
28.12.2016 3 z 5

...při čtení jsem občas slinil,ale nebylo to nad kvalitou knihy...

bookcase
bookcase
26.11.2015 4 z 5

Nic překvapujícího, takových knížek je hodně. Taková příjemná romantická jednohubka.

Soptinka
Soptinka
08.11.2015 4 z 5

Oddechový příběh,který ničím neurazí.

trdlo1
trdlo1
23.10.2015 3 z 5

Celkem nudné čtení...

Akťavs
Akťavs
30.06.2015 1 z 5

Knížka mě také zklamala.řekla bych typická červená knihovna.Jednoduchá, předem odhadnutelná zápletka, dlouhé popisné pasáže se známými slovními obraty,jen aby se popsal papír. Recepty mě také ničím nezaujaly, docetla jsem jen silou vůle.

kristyna2349
kristyna2349
21.05.2015 2 z 5

Mám ji stále rozečtenou, dostala jsem se někam za polovinu a nějak se nemůžu posunout dál. Asi jsem čekala něco trochu jiného a jsem spíše zklamaná. Děj se hrozně vleče a hlavní hrdina mě totálně unudil.

kika 13
kika 13
07.05.2015 3 z 5

To byla doba než se děj posunul dále.

Kačík
Kačík
25.03.2015 3 z 5

Na knížku jsem se moc těšila,ale trochu mě zklamala,čekala jsem víc. Jsem ráda,že jsem ji nekoupila,ale jen půjčila v knihovně.

smrt milostné romány Francie vaření

Autorovy knížky

2015  53%Večeře v ráji

Kniha Večeře v ráji je v