Dáma na lovu s ručením neomezeným

Dáma na lovu s ručením neomezeným https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136959/dama-na-lovu-s-rucenim-neomezenym-136959.jpg 5 6 2

Antologie z textů současného populárního českého písničkáře, básníka, prozaika, herce i skladatele. Osobitý humor Jana Vodňanského baví už řadu let několik generací. Jeho doménou se stala především divadelní vystoupení, na nichž (nejdříve s Petrem Skoumalem, později například s Přemyslem Rutem) dokázal uplatnit smysl pro nonsensovou zkratku i svébytný interpretační projev. Výbor obsahuje texty zhruba od konce šedesátých let minulého století až po současnost a mapuje tak všechna období Vodňanského činnosti. Nalezneme zde autorovy slogany a aforismy, básně i častušky a v neposlední řadě i situační koláže, v nichž dominovaly především jeho přímé přenosy podané stylem tehdejšího populárního slovenského reportéra Gabo Zelenaye. Některé části tohoto výboru jsou zde knižně otištěny vůbec poprvé a dosud nebyly nikde publikovány. ... celý text

kuruteku
11.02.2023 5 z 5

"Já mám rád tajfuny,
tajfun, tajfun, vykrůcaj."
Až na pár pozdních přednášek jsem jen jásal. A znovu viděl toho "blázna" v baloňáku, jak se rozhlíží v autobuse, kdo ho pozoruje, a píše si okamžité nápady na lístečky.

Marla
04.10.2022 5 z 5

Zábavná a zajímavá kniha nabitá osobitým humorem Jana Vodňanského. Dovolím si jednu básničku na ukázku :
Moje tělo pružné
Bylo.... bylo...
Už né...

Už jen pro tohle dílko stojí kniha za přečtení :)))

Kniha Dáma na lovu s ručením neomezeným je v