markulka markulka komentáře u knih

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Kniha byla fajn, ale první díl nepřekonala... Warner, Kenji a Adam jsou jedním slovem úžasní! :-) Juliette mám taky ráda, ale občas mi pěkně leze na nervy. Dále bych řekla, že kniha je velmi zajímavá tím, že se tam, řekla bych až moc, objevují pocity a názory hlavní hrdinky. Ne, že by mi to vadilo, ba naopak a říkám si, jestli třeba autorka nevložila své emoce do knihy... Určitě jsem zvědavá na další díl!

20.01.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Ani tento díl nezklamal... Kniha mne vtáhla do svého děje a měla jsem ji ihned přečtenou. Velmi oceňuji naprosto nepředvídatelný konec, který dopadl dobře, ale ne zas tak pohádkově jak jsem čekala. Moc bych si přála, aby autorka napsala i další díly! :-)

08.01.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Kniha byla v celku fajn, ačkoliv se mi četla hůře, než první díl. Místy jsem se i trochu nudila... Zajímavé však je, že i přes skutečnost, že mi kniha nepřišla tak záživná, prostě mne totálně odzbrojila a já jsem nemohla jinak, než číst bez odpočinku. Koncem jsem byla hodně překvapená. Taky se musím přiznat, že mi America trochu začíná lézt na nervy. Rozčiluje mne její horkokrevnost a neustále se měnící názory na Maxona a na Aspena... No a samozřejmě musím zmínit dech beroucí přebal knihy! :-) Těším se na další díl.

03.01.2016 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha se mi hodně líbila. Jak tady tak pročítám komentáře, tak musím říct, že mi to teda Hunger games nepřipomínalo ani trochu... Bylo tam celkem málo děje, ale to jsem očekávala. Nicméně nedostatek děje mi vynahradily láskyplné chvíle s Maxonem nebo s Aspenem. Těším se na další díl a doufám, že bude stejně dobrý, nebo lepší než první! :-)

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha se mi víc než líbila! Ze začátku jsem si spolu s kamarády říkala, že někdo zkopíroval Hunger games, ale ani zdaleka... Za celou knihu jsem si nejvíce oblíbila Doriana, který na mne udělal doopravdy dojem!!! Nicméně ostatní postavy jako Celaenu, Chaola, Nehemii nebo Noxe jsem si také až nezvykle moc oblíbila. Děj obsahoval vše, co bych chtěla...boj, strach, napětí a také jsem se zasmála! Nemá smysl tady knihu i nadále chválit, protože to stejně nejde slovy vyjádřit!!! :-) Nemohu se dočkat na další díl.

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Kniha se mi moc líbila. Ihned jsem ji měla přečtenou díky jejímu napínavému a originálnímu ději! Určitě si přečtu další díly hned jak to půjde :-)

Elfové I Elfové I Bernhard Hennen

Mám ráda Elfy, takže kniha se mi pochopitelně líbila. Nicméně musím říct, že jsem knihu četla déle, než jsem měla v úmyslu... Moc bych chtěla ocenit autorův způsob vyjadřování se a promyšlenost děje. Nemohu však dát pět hvězdiček, protože na mně tam bylo málo toho vzrušení a děje. Prostě mi tam chyběla nějaká bomba, která by mně dostala. Určitě si ale přečtu další díl! :-)

25.12.2015 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jak tady pročítám ty komentáře, musím říct, že s některými souhlasím, ale nemyslím si, že by kniha byla nějaká velká tragédie... Já se ke knize stavím neutrálním postojem. Přišla mi moc pohádková a ke konci to bylo pořád to samé, takže klidně myslím, že by mohla být tenčí. Ale zase na druhou stranu to bylo opět něco jiného, zajímavého. Určitě si přečtu další díly!

13.12.2015 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Knížka se mi líbila... Možná pro mne byla záživnější než první díl... Oceňuji fotografie, které po celou knihu doprovázely text. Bylo to příjemné zpestření. Musím říct, že jsem knihu četla dlouho. Nebyla jsem schopna se do děje moc vžít. Taky mi místy přišlo až směšné, jaké měli hlavní hrdinové štěstí... Nicméně konec mě prostě dostal! Měla jsem mnoho teorií na to, jak by to mohlo skončit, ale skutečný konec tohoto dílu předčil mé očekávání! Umírám zvědavostí, jak celý tento příběh Jacoba a podivných dětí skončí...! :-)

05.12.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila. Než jsem si ji půjčila, očekávala jsem zcela jiný příběh... Nemohu však říci, že jsem zklamaná! Trochu mi vadily dlouhé kapitoly...Ale jinak děj se mi líbil, byl napínavý, avšak nebyla jsem schopna se do knihy začíst jako do ostatních knížek... Rozhodně si ale chci přečíst další díl a nadále prožívat dobrodružství s podivnými dětmi a Jacobem!!! :-)

27.11.2015 4 z 5

Kacír a bosorka Kacír a bosorka Philippa Gregory

Kniha mi přišla fajn... Děj se mi líbil a myslím, že byl dobře promyšlený. Celá kniha byla v takovém "náboženském" stylu, ale nevadilo mi to, bylo to něco nového. Ale jinak už nemám ke knize co říct...asi bych ji zhodnotila jako velmi zdařenou!

16.11.2015 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Knížka se mi líbila, ale že bych si řekla "Wow, tak to byla pecka", nebo bych nemohla jít spát dokud nedočtu kapitolu, protože je to tak napínavé, tak to zase ne... Autorka měla podle mého názoru dobrý nápad a uměla ho prodat. Hlavní hrdina byl velký sympaťák! Líbilo se mi, že části příběhu do sebe hezky zapadaly jako puzzle! Konec byl sice absolutně nečekaný, ale moc mne nezaujal... Shrnula bych to tedy tak, že knížka byla pěkná, ale znovu bych ji číst nemusela.

10.11.2015 4 z 5

V moci démonů V moci démonů Michaela Burdová

Perfektní kniha! Bavila mne hned od začátku. Míša má velmi originální a zajímavý styl psaní, s jakým jsem se doposud nesetkala. Neran je velmi sympatický, moc se mi líbilo, jak ho autorka stvořila! Jak už zde někdo psal, souhlasím, že by knížka klidně mohla pokračovat příběhem Wenira a Aithy... Neváhala bych knížku si přečíst znovu, protože mne prostě dostala! Určitě doporučuji!!!! :-)

30.10.2015 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Knížka se mi moc líbila. Doporučila mi ji kamarádka a já jsem moc ráda za to, že jsem si ji přečetla. Musím říct, že mě kniha bavila hned od začátku (což se většinou nestává). Autorka knihy musí být velmi osobitá žena, protože tato kniha mi přišla velmi odlišná od těch, které jsem kdy přečetla - byla zvláštní! Konec byl pro mne naprosto nečekaný, ani se nepřibližoval mým odhadům, což mi přijde jako další velké plus knihy... Christopher Paolini se určitě ve svém komentáři ke knize nemýlil, protože i pro mne se stala Serafína jednou z nejlepších fantasy o dracích, jakou jsem kdy četla! Nemohu se dočkat dalšího dílu!

16.10.2015 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Vskutku výborný závěr celého děje Pána Prstenů! Knížka se mi četla velmi dobře. Každou chvíli dobrodružství jsem prožívala s hlavními hrdiny! Doopravdy se mi moc líbily postavy, které pan Tolkien dokázal stvořit, protože o někom tak sympatickém, jako byl Aragorn jsem snad ještě nečetla. Konec se mi líbil, ale mrzelo mne, že Frodo odjel... Je mi moc líto, že jsem tento úžasný a jedinečný příběh Froda a jeho společníků dočetla, ale myslím, že se k tomuto příběhu brzy vrátím a přečtu si ho znova! Určitě mohu doporučit, je to úžasná kniha!!!

01.10.2015 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Kniha se mi určitě četla daleko lépe než předchozí díl. Na knížce mi vadily (jako u předchozího dílu a u Hobita) velmi dlouhé kapitoly! V první části se mi hodně líbili Entové - líbil se mi ten nápad a jak krásně je autor dokázal popsat... Samozřejmě dobrodružství se skřety a u věže Orthank jsou k nezaplacení! Druhá část knížky byla pro mne napínavější a záživnější než prví. Nečekaná spolupráce s Glumem mne hodně překvapila. Celkově se mi kniha moc líbila, nedokázala jsem nic předvídat a závěr byl pro mne velmi nečekaný! Jsem člověk, který ještě neviděl zfilmovanou verzi, takže super počtení. Knížku vřele doporučuji!!! :-)

07.09.2015 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Knížku hodnotím kladně. Nelíbily se mi, stejně jako u Hobita, velmi dlouhé kapitoly! Dále se mi moc nelíbily někdy až příšerně nudné a dlouhé písničky... Naopak bych chtěla pochválit autorovu schopnost popisovat krajinu - chtělo to pořádnou dávku fantazie! Abych pravdu řekla, ze začátku mne kniha moc nezaujala a nějakou dobu mi trvalo, než jsem byla schopna se do děje vžít, ovšem zhruba někde od půlky to začínalo být čím dál tím zajímavější! Dobrodružství v Morii, krása Lórienu, to vše mne tak zaujalo, že už se nemohu dočkat dalšího dílu!!! Teď už jenom shlédnout film. :-) Knihu vřele doporučuji....

17.08.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když musím říct, že jsem četla i lepší knížky.... Občas jsem si přála aby autor situaci trochu více rozvedl a popsal, určitě by to šlo! Dále co bych vytkla, byly příšerně dlouhé kapitoly!!! Já mám ráda, když dočtu kapitolu a pak si dám pauzu - lépe se mi děj pamatuje, ale tady to nešlo. Kapitoly byly tak dlouhé, že už jsem nedokázala udržet pozornost. Nicméně, knihu hodnotím kladně, ale asi bych si ji už znovu nepřečetla.

23.06.2015 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Super díl! Ani chvíli jsem se při čtení nenudila. Velmi napínavý děj a absolutně (pro mne) nečekaný konec! Je mi líto, že už jsem tuto sérii dočetla, protože jsem se do knihy vžila jako do žádné jiné před tím a s Eragonem a Safirou jsem prožívala každou chvíli jejich dobrodružství! Před autorem klobouk dolů, protože jen málo komu se podaří napsat (v poměrně mladém věku) tak úžasnou knihu! Všem vřele doporučuji! :-)

12.05.2015 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Kniha se mi opět moc líbila.... Ze všech dílů se mi zatím četla nejlépe. V mnoha situacích jsem byla dost překvapena! Tato kniha ve mne dokázala vzbudit emoce, což znamená, že je to více než dobrá knížka! Čím více čtu, tím více mám ráda Eragona, Safiru a elfy! :-) Snad nikdy jsem nečetla tak zdařilou knihu! Mohu vřele doporučit. :-)

15.04.2015 5 z 5