Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Do vesmíru! Do vesmíru! Jakub Čermák

Tak tohle je moc pěkně zveršováno. Svět fantazie malého kluka, který i nám doma bují postupně dle věku v myslích našich dětí i všude v bytě. Těch blbůstek, odpadečků, hračiček, výrobečků, klacíčků a klacků a všeho možného máme doma požehnaně a to k dětství patří. Knížka se výborně čte a i já jsem se zasnila, co jsem sama kdysi sbírala a vymýšlela

23.06.2023 5 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Knížka mě moc bavila, Lucka i Marwel jsou úžasné bytosti. Hodně jsem se nasmála, je to psáno opravdu s humorem, i když občas je tam na můj vkus až moc vulgarity, přesto hodnotím jako top strop (hodnocení dle Lucky) a zase mě to víc nalákalo vyrazit na Stezku Českem. Tak snad to vyjde, chtěla bych po malých etapách taky něco zdolat. Doporučuji.

17.06.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Příběh se četl dobře, ale některá scéna mi přišla až moc vyhrocená. Nicméně se mi kniha líbila, splnila jsem si další bod výzvy, nalákalo mě to na návštěvu Krušných hor a ujistila jsem se, že spisovatele Štěpána Javůrka mám v oblíbených oprávněně.

03.06.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Milé čtení od Julie Caplinové, tentokrát ze Skotské vysočiny v období zimy a Vánoc.

29.05.2023 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Konečně jsem splnila bod ČV o knize z vesmíru, i když jsem četla ušima jako audio. Zprvu jsem tomu nemohla přijít na chuť, ale po delší době, pod vlivem hlasů Jana Zadražila a Jana Vondráčka mi nedalo, než si to oblíbit . Watneymu jsem fandila a bavilo mě to pěstování brambor na Marsu.

21.05.2023 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Ale jo, dalo mi to zabrat, ale nakonec jsem se začetla, přišla tomu na chuť a spokojeně dočetla. Autorka má zvláštní a poetický styl prolínání slov a vět, děje a postav, potřebovala jsem čas si zvyknout. Nemám ráda sprostá slova, ale tady, i když je jich tu na můj vkus až dost, nakonec nějak ustupují do pozadí. Doporučuji.

06.05.2023 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Hned jsem si oblíbila vypravěčský styl pana spisovatele Štiftra. Těším se na další knihy autora.

27.04.2023 5 z 5

O víle Amálce a žabce Márince O víle Amálce a žabce Márince Václav Čtvrtek (p)

Tuhle knížku jsem si objednala na základní škole při hromadné školní objednávce z Albatrosu a měla jsem ji moc ráda.

27.04.2023 4 z 5

Kodaň - inspirace na cesty Kodaň - inspirace na cesty kolektiv autorů

Skvělý malý průvodce po Kodani. Jeho součástí je mapa centra Kodaně a přilehlých čtvrtí + mapka metra, malý slovníček dánštiny a další praktické rady a informace. Publikace je dobře rozčleněna na historii, výlety, zábavu, možnosti ubytování a stravování a další.
Průvodce se mi krásně vešel do batohu a byl mi pomocí na návštěvě tohoto krásného a pohodového hlavního města.

26.04.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Pan Javůrek je moc šikovný vypravěč, mám tyhle příběhy ráda, i když jsou spíše plné lidského smutku než radosti.

19.04.2023 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Příběh o pekařce Polly s papuchalkem Neilem se mi moc líbil. Ještě jsem si k tomu našla na youtube tu Tarnieho píseň Rybářské blues od skupiny The Watwrboys a je to dokonalé. Určitě se vrhnu na další díl.

14.04.2023 5 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Z téhle knihy jsem nadšená, z příběhů různých lidí o zdolání Stezky také a ze samotného projektu Stezky Českem a co k tomu patří nejvíc. Kniha je psaná s humorem a opravdu mě nadchla, že mám chuť si ji koupit, abych si ji mohla občas znovu prolistovat a pročíst. Mám chuť se zbalit a vyrazit hned. Hned jsem si stáhla apku treků, kde je i tato stezka. Doporučuji.

05.04.2023 5 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

A mně se to docela líbilo. Sestrám jsem fandila.

23.03.2023 4 z 5

Odloučeni zjara Odloučeni zjara Mary Westmacott (p)

Jako detektivky psala Agatha Christie velmi dobře, tak i psychologická dílka pod pseudonymem Mary Westmacott pro mě zvládla výborně.

22.03.2023 4 z 5

Sedmdesátky Sedmdesátky Josef Káďa Kadeřábek

Kniha je velmi čtivá a zábavná. Bavil mě ten číšnický žargon. V sedmdesátkách jsem se narodila a tak jsem na určité prvky z dětství ráda zavzpomínala.

20.03.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Romanťárna, jako všechny útěky od Julie Caplinové a tentokrát do Irska, co si víc přát, sama bych se tam už dlouho chtěla podívat.

13.03.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Další Bryndza a jeho inspektorka Erika se opět četl velmi dobře a rychle. Jen mám dojem, že je Londýn plný deviantů a dalších podivných lidí. Nicméně další si zase ráda přečtu.

09.03.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Nějak se nemohu začíst, asi to bude tím, že je mi krajně nepříjemné číst o obětech, chlapcích ve věku sedmi let, když mému synovi je stejně a je prvňáček. Proto odkládám a nehodnotím.

07.03.2023

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Ráda jsem si přečetla závěrečný díl této série a doufám, že se neobjeví další díl jako u Panského domu, tady mi to už tak nějak stačilo. Dýchala na mě ta NDR doba. Historická linka mi překážela a tak jsem ji, musím se přiznat, nečetla.

06.03.2023 4 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Zprvu jsem nevěděla, jak tuto knihu uchopit, ale po pár stranách už jsem byla ztracená a hltala stránku za stránkou. Moc chválím překlad. Doporučuji.

28.02.2023 5 z 5