Marika Vanova Online Marika Vanova komentáře u knih

Pan Palán se ptá dobře a kniha je pěkně sestavená, každý z příběhů končí slovy samotáře, které vedou k zamyšlení. To hodnotím 5 hvězdičkami, ale samotné vyprávění samotářů 3 hvězdičky, jsem ráda, že je osobně neznám.

08.04.2024 4 z 5

Přišlo mi to lehce chaotický, ale přesto jsem se zasmála a o to šlo.

01.04.2024 4 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Příběh slunečnice se četl hezky, i přesto, že je lehce naivní a tak jsem se u něj nemusela bát, ale odpočinula jsem si a to mi teď bodlo.

29.03.2024 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

V jednu chvíli, to musím přiznat, byl příběh hódně napínavý, ale ke konci už toho bylo nějak moc, přesto jsem ráda, že jsem si tento příběh poslechla.

28.03.2024 4 z 5

Zmizelá Šumava Zmizelá Šumava Emil Kintzl

Příběhy o lidech a místech Šumavy, která už jen tak nenajdete, se poslouchaly krásně. Ráda jsem se protloukala místy, která jsou pro mě známá i neznámá. A hlas Petra Štěpánka je bonus navíc. Doporučuji.

14.03.2024 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Jako každá kniha povídek, něco lepší a něco horší, ale celkově prima. Nej pro mě byla hned první Paříž pro jednoho, Mezi tweety a Punčochy.

12.03.2024 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Vyslechnuto jako audio a nejsem úplně nadšená. Dávám 5 hvězd panu Moravcovi za otázky, ale 3,5 hvězd panu doktorovi, který na mě působil občas arogantně, netolerantně, některé odpovědi jako třeba ohledně víry, jsem přetrpěla. Také mi vadilo, že ho více zajímají nemoci, než jeho pacienti, pan doktor je lehce samolibý a asi na to má k profesním úspěchům a znalostem i nárok, ale mě to nějak . . . Část o sbírání brouků a kamarádství s hercem Kaisrem se mi líbila. Pasáže o mozku jsem také poslouchala se zaujetím.

19.02.2024 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Když pominu otázku existence paralelních životů, tak mi v tomto příběhu něco vadilo a neudělal na mě takový dojem. Vadila mi určitá nelogičnost a neberu, že se člověk může od základu své povahy a duše změnit.

05.02.2024 3 z 5

Zločinné vášně Zločinné vášně Agatha Christie

Některé povídky mi byly známé a některé ne, miluju Agathu Christie. Na konci kapitolka o srdečních záležitostech spisovatelky samé jako bonus.

01.02.2024 4 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Posloucháno audio s hlasem samotné autorky. Neuvěřitelná žena s takovou chutí do života a hlavně s touhou po objevování krásných a neobvyklých míst, objevování svých možností a limitů. Doporučuji.

22.01.2024 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Jak bouřlivě příběh začíná, tak vyrovnaně a smířeně končí. Čtivá kniha o osudech řeckých dětí i dospělých, kteří utíkali před občanskou válkou v roce 1948. Ráda jsem do této historie pronikla, doposud jsem o tom moc nevěděla. Hned bych se do Řecka vydala.

19.01.2024 5 z 5

Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Ulrich Hub

Netradičně podaný příběh o narození Krista v podání moderně založeného stádečka oveček.

17.01.2024 4 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Sladké jako horká čokoláda se šlehačkou a "maršmelounky", jak to mají Američani rádi (tyhle Vánoce o tom něco vím :-)
I když víte, jak to bude, přesto vás to baví číst. I teď v lednu se ještě cítit vánočně, miluju Vánoce.

09.01.2024 4 z 5

Švýcarsko Švýcarsko Matthew Teller

Tato publikace je do batohu trochu těžší závaží, ale přesto jsem ji na poznávačce ve Švýcarsku užila. Obohatila a doplnila mi výklad našeho zájezdového průvodce. Krásné fotografie.

08.01.2024 5 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Tohle je opravdu jiná Jane Austenová, ale čte se to rychle a čtenář zjišťuje, jak je to a baví se pošetilostí a naivitou.

29.12.2023 4 z 5

Další osudy rodiny Smolíkových z horské obce Skláře. Smutné, šokující, ale čtivé pokračování. Doporučuji.

21.12.2023 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Ač psáno jednoduchým jazykem pro menší čtenáře, vyprávění se mi líbilo a ke konci mi i slza ukápla. Neuvěřitelný příběh malého Srulika, který se musel mnohému naučit a v neposlední řadě i to, že Bůh je jen jeden, ať jde o Židy nebo křesťany.

07.12.2023 5 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Milý příběh o zachraňování jedné knihovny a lidech okolo ní. Hezky se to četlo.

05.12.2023 4 z 5

Malý dům Malý dům Kjóko Nakadžima

Zápisky japonské služebné se mi moc hezky četly, je v nich určitá poetičnost a vykreslení cizí kultury, která je pro mě na hony vzdálená.
Doporučuji.

01.12.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

No krása, zase jsem se mohla zasnít a odpočívat při čtení téhle romantiky. Připomněla jsem si, jak mě Švýcarsko okouzlilo, když jsem tam byla v loni na dovolené a jezdila těmi jejich úchvatnými vlaky, to bylo super. A mít s sebou ještě tuhle knihu, to by bylo naprosto dokonalé.

28.11.2023 4 z 5