MarieH MarieH komentáře u knih

Mrtvá jako ty Mrtvá jako ty Peter James

Teď jsem dočetla a vrhnu se na pokračování. Mrtvá jako Ty je napínavý a mimořádně povedený díl ze série o Roy Graceovi. Čtivé, nemohla jsem se odtrhnout, doporučuji !!!

05.05.2017 5 z 5

Hon se smrtí Hon se smrtí Peter James

Perfektní příběh, aktuální téma a celý děj uvěřitelný. Za mne z celé série nelepší díl.

21.04.2017 5 z 5

Po stopách mrtvého Po stopách mrtvého Peter James

Zajímavý děj, na nápad jednoho z aktérů změnit si v době neštěstí a zmatků identitu by se dalo napsat dost thrillerů, knížka je čtivá, čte se jako pohádka. Prokousala jsem se všemi čtyřmi díly a tak budu pokračovat dál, jsem zvědavá jestli se někdy vysvětlí příběh detektivovy manželky i když autor trochu naznačil.

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Děj je napínavý, čtivý, ale na konci je z toho klasická gansterka. Škoda, do půlky knihy to byl napínavý tajemný příběh.

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Knihu jsem přečetla, donutila jsem se dočíst, příběh je zajímavý i když trochu neskutečný, ale
na komisaře Wallandera si nemůžu zvyknout, vadí mi jeho melancholie a věčné vzpomínky na dobu minulou.

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Napínavé čtení, aktuální zápletka, čtivé, ale Maura není moje oblíbená hrdinka, asi si dám pauzu od této dvojky hrdinek.

La Loba La Loba Alan Russell

Napínavé, zápletka perfektně promyšlená a uvěřitelná. Celé prostředí dýchalo napětím a hrůzou. Konec dost zklamal, ale tak nějak jsem čekala že to není náhoda. Za mne 5 hvězdiček.
Při čtení jsem si vzpomněla na jeden starší dobrodružný film, ale nemůžu napsat název, byl by to spojler.
Knihu doporučuji přečíst !!!!

21.04.2017 5 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Několik knížek od paní Hamerové jsem četla, ale toto je úplný brak. U mne bez hvězdičky !!!!!!!!!!

13.04.2017

Berlínská past Berlínská past Richard Birkefeld

Opravdu to není detektivka, možná psychologický román kde čtenář nemůže fandit a soucítit ani z jednou z hlavních postav. Dost depresivní a ten konec mne dost rozhodil, rozhodně stojí za přečtení a občas o příběhu přemýšlím i když jsem četla asi před měsícem.

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Opět čtivá fantazie, konec je dost otevřený, doufám že pan spisovatel píše další díl.

13.04.2017

Propast času Propast času Roman Bureš

Kniha je zajímavá, čtivá, když jsem si zvykla na střídání časové linie tak jsem četla a četla . Je neuvěřitelné že když nám spisovatel podal příběh lidstva takříkajíc na talíři, zjistíte že je to sled válek a šílených vůdců. Je to čtivý příběh a těším se na další díl.

13.04.2017 5 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Zaujal mne název a reklama , čekala jsem úplně jiný příběh ale neříkám že je kniha špatná, komisařka je opravdu otřesná. Nevím proč si spisovatelé libují v detektivech kteří jsou alkoholici a někdy ještě větší šílenci než pachatelé.-

Neklidné zlo Neklidné zlo Ann Granger

Četla jsem celou sérii Mitchellová a Markby a musím souhlasit s petrarka72, mistrně vykreslené prostředí, takže popis nenudí ale zapadá do děje. Příjemné čtení.

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

J. Fieldingovou mám ráda, dvě třetiny knížky jsou čtivé, plné emocí, každá čtenářka musí matce fandit, ale konec je jako z červené knihovny, za mne zklamání.

Opravdu mrtev? Opravdu mrtev? Peter James

Napínavá detektivka která si udrží tempo až do konce, jen to autor při bouračce s mrtvolami trochu přehnal, ale dávám 4 hvězdičky.
Zápletka mi připomněla skvělou psychologickou detektivku V údolí lišek.

Liduko není Váš příspěvek spojler ? Myslím že děj se neprozrazuje !!!!!!!!

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Fascinuje mne že co recenze tak jiný názor, ale asi je to dobře, jen nevím jak se v tom vyznat, číst čí nečíst. Knížku jsem přečetla, ale není to žádný zázrak, tuctový příběh místy neuvěřitelný. Noční lovec je o třídu lepší.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Můj názor je stejný jako sebemi, začátek je skvělý, čtivý, hltala jsem stránky a potom přijde zlom, je z toho tuctový příběh i když takový konec jsem nečekala.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Čtivá kniha i když trochu překombinovaná zápletka, nemůžu blíže vysvětlit aby z toho nebyl spojler, trochu zapadá do stereotypu podobných krimi, ale čte se dobře. Prostě oddychové čtení. Dávám 4 hvězdičky a jsem zvědavá na další příběh a na Eriku.

Spiknutí Spiknutí Robert B. Parker

Za mne za 4 hvězdičky, kniha se mi líbila, připomíná starší zápaďácké krimi z dob mého mládí.

09.02.2017 4 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Tak jsem dočetla a na rozdíl od ostatních recenzistů nejsem moc nadšená. Námět perfektní, ale nesedí mi styl psaní, udělám asi ještě jeden pokus, jsem zvědavá kam se Malin posune. Dávám 3 hvězdičky.

09.02.2017 3 z 5