MarieH MarieH komentáře u knih

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Pro mne zatím nejlepší díl o Sebastianu Bergmanovi , po prvním dílu série jsem si řekla že nebudu pokračovat, že nemusím číst všechno. Postava Sebastiana je mi silně nesympatická, ale neodolala jsem a teď se chystám na zatím poslední díl. Autor čtenáře vtáhne do děje a jak je vidět i u ostatních recenzí všichni hltáme osudy nejen vrahů. ale hlavně vyšetřovatelů.
Dávám 5 hvězdiček.

03.11.2016 5 z 5

Srdcový král Srdcový král Petra Hesová

Tak nevím, asi je to jen můj názor protože recenze je celkem kladná, ale mně se knížka nelíbila.
Červená knihovna střihnutá vraždou, hlavní hrdinka úplně nereálná, všichni jí milovali,český venkov vykreslený jako za Boženy Němcové. Hrdinka váhá se svou sexuální orientací, při zatýkání došlo i na pokousání. Prostě úplně mimo mísu. Vypadá to na autorčinu prvotinu, jinou knížku od ní jsem tu nenašla a určitě nelituji. Jak píše evasamankova nereálný mix.

30.06.2016 odpad!

Krásná netýkavka Krásná netýkavka Inna Rottová - Mirovská

Přesně jak píše Markuc, přímo slaboduché, pětasedmdesátiletá vyšetřovatelka s osmdesátiletým milencem pomáhá detektivní kanceláři řešit kriminální případy, nevím jestli je to k smíchu, ale spíše k pláči. Úroveň české detektivky silně klesá. Asi záleží na vkusu čtenáře, příště se této spisovatelce vyhnu. U mne bez hvězdičky !!!!!!!!!

11.10.2015

Jako šelma Jako šelma Jana Struhárová

Také musím konstatovat že knížka mne zklamala. Čekala jsem na ní v knihovně dva měsíce,a přečetla, ke konci prolistovala za dva večery.
Námět zajímavy, ale děj a postavy - totální propadák.
Rozhodně je téma zajímavé a mohla z toho být čtivá knížka, ale asi od jíného autora.

17.03.2015