Malous Malous komentáře u knih

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

Mám poměrně načteny erotické romány a ač se jedná o oddechovou literaturu, lze kromě erotiky očekávat příběh, který má hloubku, psychologii postav a jasnou hlavu a patu.

Zde skoro vše pokulhávalo - děj, zápletka, vztahy, romantika, erotika, postavy...

Pokud budete přistupovat ke knize jako k něčemu nad čím není vhodné hlouběji uvažovat, a co zároveň je nutno v určitých momentech brát s velkou rezervou, budete mít o zábavu postaráno.

Pokud máte rádi Padesát odstínu šedi, směle do Spisovatele. Kdo „šedivku/odstíny“ bytostně nenávidíte, kupte si radši něco jiného.

2,5*/5*

10.10.2023 3 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) Knihu jsem měla více méně za den sfouknutou. Nebylo to z důvodu, protože bych se nemohla odtrhnout, ale spíše, že jsem potřebovala konečně něco dočíst. Neříkám, že jsem se netěšila na konec série (ano vím, že jsou ještě novelky a 4. díl, ale pro mě to takový ten konec je..).

Zhruba první 2/3 byly příjemné, občas se tam mihla oblačnost, ale jinak žádné důležité zvraty (nic moc se tam nedělo..achjoo). Zbylých 100 stran mě konečně pohltilo. Škoda, že ten velký kus knihy nemohl být také takový.

Poslední strany nám nabídly tragédie, rychlé sešupové zvraty a neutuchající lásku. Když jsem četla milostné dopisy adresované Americe, musela jsem autorce poděkovat, protože já nejsem vyloženě romantický typ, a ona se tou hloubkou dokázala mého srdce dotknout. To byla asi nejhezčí část z celé knihy. :) Ještě dneska ráno jsem je četla znovu a mé srdce z toho skotačilo (bože, co to se mnou je :D!).

17.09.2015 4 z 5

Život po smrti Život po smrti Damien Echols

Ten příběh má sílu. Emočně vás naprosto zničí. Vaše hlava se bude neustále nevěřícně kroutit ze strany na stranu, jelikož pochopit to, co se těmto teenagerům stalo, je nemožné..
Byli to ještě chlapci a svět s nimi zametl..!

09.07.2015 5 z 5

Anno Dracula Anno Dracula Kim Newman

4,5*
- samotný příběh byl boží.. geniální zápletka, tajemno a vraždy..
- autorův doslov a poznámky, kde jsou vysvětleny názvy kapitol a pojmenování postav.. no PALEC NAHORU!
- 2 bonusové povídky, kdy ta o moderní dopravě mě dost nadchla!
- výňatky ze scénáře k filmu úžasné
- a to že autor dodal k pravému konci knihy ještě jeden alternativní? a to nemluvě o tom, že příběh končí ve scénáři taky jinak? NEMÁM SLOV! 3 různé konce? :D cituji 55. kapitolu knihy: A DO PRDELE!!

17.06.2015 4 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

..co o příběhu říci?
- pokračování Nabíječe a Roštěnky je úplně jiné. Osvěžující, vtipné, hravé a s vášnivým koncem! Nedominuje tu tolik sexu a problémů..

Viv a Clarka si hned zamilujete :)

13.06.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

- druhý díl byl dobrý, ale na mě moc plný až nepříjemného napětí
- méně vtipu
- méně sladké maxonovské atmosféry
- sice ostřejší akce, ale o to více pasáží o nejrůznějších problémech
- America i Maxon mi chvílemi lezli krkem..

23.05.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Bylo to lepší než Papírová města, ale Aljašku mám trošku radši.
4,5* :)

postavy sympatické
hlášky nezapomenutelné
myšlenky v celém příběhu originální

20.04.2015 5 z 5

Bratři až do smrti Bratři až do smrti Darren Shan (p)

Skvělý závěr série! Co se mi líbilo? :)
1. propojenost s druhou světovou válkou a komické okamžiky s panem Hitlerem
2. opět Shanův neotřelý humor
3. Porovnání Nacistů s upíry
4. Proč má Vandža zelené vlasy (a jak se to stalo :D)
5. Kde se vzala Madame Okta
6. Původ Trusky

Upíři jsou drsní, nacisté suroví. My jsme nemilosrdní. Oni jsou obludní.

11.03.2015 5 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Typický Shan!
Divné postavy/příšery. Skupina tajemných intrikánů. Jeden divný Soví muž. WTF konec. Jen tak dál.. :)

"Svět je plný zlých a nenávistných lidí. Nesmíme na ně zapomínat. Současně ale nezapomínejte na to, že to vy můžete být ten nejzlejší a nejvíc nenávistný člověk ze všech, takže se nezbavujte odpovědnosti za své činy."

09.03.2015 4 z 5

Na horizontu pekla Na horizontu pekla Darren Shan (p)

Shan je blázen a já po tomhle díle už taky.
Mějte se. ČAU. BLÁZINEC ČEKÁ! Mám tam objednaný pokoj a vlastní knihovnu :D!

09.03.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No tak to bylo velice zajímavé. 3,5*
Prvních 100 stran jsem si ťukala na hlavu, jak se hlavní hrdinové rychle seznámili a skočili nato.
Do třístovky jsem byla znechucena zvráceností knihy. Grey mě absolutně odpuzoval a Ana byla naprosto blbá.
Zbylá třístovka byla lepší. Buď jsem si zvykla nebo jsem našla světlé momenty v Christianově chování. Konec se mi líbil. Mám ráda špatné konce a tenhle byl sice předvídatelný, ale i tak fajn. A hlavní hrdinka se "pochlapila"!
Plus za čtivost (plus mínus 2 dny čtení, to jde..)

11.02.2015 3 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Milé pokračování Caroline a Simona. Příběh byl čtivý a vtipný, i když ne už tak vynikající jako první díl.
Oproti Nabíječi? - méně vtipu, více napjaté atmosféry a kupa problémů okolo Carolininy práce...

A ještě něco! Už nikdy nedostanu z hlavy představu, že tahle písnička se k oběma dílům hodí. :D
Protože Adam v zpívá:
Sugar
Yes please
Won't you come and put it down on me

Simon byl taky na cukr a na všechny jeho formy :D

06.02.2015 4 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Slzu jsem měla dost dlouho rozečtenou a měla jsem co dělat, abych se prvními 200 stranami vůbec prokousala. Nic se tam nedělo, Eureka mi lezla na nervy a z Andera žádné extra informace nevypadly.
Zbytek příběhu byl lepší, konečně nějaká ta akce a informace o bájné Atlantidě, i když jich moc nebylo. Čekala jsem super mystický příběh a nedočkala sem se, možná tak lehce na konci.

07.01.2015 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Potterovou jsem četla poprvé a prvních 100 stran jsem se opravdu nasmála, ale pak?.. Na můj vkus to bylo:
1. moc přeplácané, samé přání.. aspoň mohla autorka dát od nich na chvilku pokoj
2. moc trapných situací v životě hrdinky.. bylo to celkově přiškrcené a umělé
3. číst 100 stran o dokonalém muži, který mi příšerně lezl na nervy a vůbec mi nepřišel dokonalý..ne

Posledních 50 stran se to trochu zlepšilo, ale celkově se v té knize toho příliš neudálo.
Odbočky ve vyprávění a k tomu mnoho nic neříkajících pasáží.. čekala jsem od knihy více!

28.12.2014 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Měla jsem vždycky Čtyřku ráda a tyhle povídky ukázaly další kus z jeho světa a pocitů. Ukázal se jako milý, citlivý, obyčejný kluk.
Četly se dobře, ale moc mě nepřekvapily. Asi jsem čekala něco víc. Na jednu stranu je to milé počíst si něco navíc k trilogii, na druhou stranu mi to přijde trošku zbytečné.
Trilogii vévodila Tris (krom Aliance). Byla hlavní osoba a možná to tak měla autorka nechat a nepouštět se do tohohle. Nevím, co si o tom myslet.
Hlavně ať nepřijde čtvrtý díl. To by to zabila!

21.12.2014 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Až budu mít někdy zase špatnou náladu, rozhodně vím po čem sáhnout. Příběh byl neuvěřitelně vtipný a celkově téma spojené s různými recepty nemělo chybu.
Nedávám plný počet hvězdiček, jelikož jsem měla sem tam problémy se začíst a také jsem chvílemi byla mimo během čtení. Buď to jsem ve své verzi měla překlepy nebo opravdu bylo pár pasáží zmatených a to samé by se dalo říci o posloupnosti dní a činností v nich prováděných.

12.11.2014 4 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

4,5* :) jelikož oproti předešlým dílům série se našla slabší místa.
Příběh byl opět geniální. Vzhledem k tomu, že je to 9. díl, dokázal autor vymyslet zase něco nového, neotřelého.
Skládám ti poklonu, Flanagane, ty který mě provázíš Araluenem už snad od mých 14 let a ani teď, v poněkud vyšším věku, to neztrácí kouzlo.
Napínavá zápletka a geniální rozuzlení na konci. Neobvyklý smysl pro humor dvou hraničářů, jeden rytíř, který je odvážný a na druhou stranu praštěný jako malé dítě a malý vyhublý léčitel, který vypadá jako sup.
Dokonalá kombinace na pěknou dávku dobrodružství!

Povolený luk je jen klacek.

02.11.2014 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Slabší 4*!
Příběh byl dobře promyšlený a konec se mi líbil, ALE hlavní postavy Q a M mi vůbec nepřirostli k srdci, celkově mi nesedli. Ben a Radar byli super. Dále jsem se vůbec nemohla začíst do prostřední části příběhu..
1. část byla super, tak na 5*.. 2. část naprosto stagnovala a více méně byla směsicí nudy (krom části s párty) a nic nedění - 2,5*, poslední část mě zpět vtáhla do děje, 4*..

Celkově to bylo čtivé, tak nějak Greenovské.. dalo se to čekat.
Mnoho pěkných metafor, při kterých jsem se sama zamyslela nad svým životem, ale k celkovému dojmu a plnohodnotnému čtení tomu něco chybělo.

28.10.2014 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Moc pěkná knížka. Příběh se skvěle četl, byl plný vtipu a okouzlujících popisů. Oblíbila jsem si všechny linie příběhu, ale asi nejvíce pány ze Stormholdu a zlou Lilim - ti neměli chybu. Co se týče vztahu hvězdy s Tristranem, čekala jsem asi trošku víc.. možná zato může ten film :D .. Konec jsem také očekávala živější!

29.09.2014 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Teda musím říct, že jsem dost nadšená. Dokonce víc než tehdy z drahokamů. Bylo to neuvěřitelně čtivé, vtipné, napětím a tajemstvími prostoupené. Hrdinové byli fajn až na pár výjimek. Liv byla super, ale Henrymu jsem až tak nevěřila. Joo z něj se teprve něco ve druhém díle vyklube.
Ps. Je to jen mnou nebo hlavní hrdinové byli všichni blond? :D zajímavé.. Je to německá autorka, mrška jedna!

27.09.2014 5 z 5