Na horizontu pekla

Na horizontu pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94986/bmid_na-horizontu-pekla-sNr-94986.jpg 4 110 13

Město série

Na horizontu pekla je drsný urbánní thriller pro dospělé od autora úspěšné Demonaty. I v druhé knize Shanovy trilogie vládne Městu nelítostný Kardinál, a Al Jeery byl po léta spolehlivým členem jeho osobní stráže. Jeeryho loajalita se ale začne drolit ve chvíli, kdy dostane za úkol vyšetřit brutální vraždu. Postupně odhaluje děsivá tajemství, která se dotýkají inckých zakladatelů města, samotného Kardinála, ale především pověstného zabijáka Paukara Wamiho. Wami je zlověstná, nepostižitelná bytost, která se řídí vlastními pravidly, zabíjí neúprosně, bez obav z trestu jako neosobní smrtící stín; a Al Jeery se brzy dozví, že s ním má společného víc, než by se zdálo... a čím víc se dovzídá, tím blíž se dostává na horizont pekla.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Plus , Albatros (ČR)

Hell’s Horizon , 2000

Kiu
24.01.2022 4 z 5

Jsem teda velmi ovlivněna Shanem, čtu ho od malička. Je pravda, že tato serie není tak dobrá jako jiné od něj.
Mně se to však čte velmi příjemně a posledních 100 stránek jsem vážně hltala. Je ale pravda, že ten začátek šel pomaleji, proto hvězda mínus.

Luigi1
30.01.2021 3 z 5

No,o něco lepší,ale na čtvrtou hvězdičku ještě ne.

Baru123
11.03.2019 2 z 5

jsem v půlce...oproti prvnímu dílu tento je spíš detektivka která mě moc nebaví ale chci to dočíst protože vřím že konec bude opět delikátní:D

terez3919
12.09.2018 2 z 5

O poznání slabší než první díl.

zbožňuju_knihy
01.01.2018 4 z 5

Za mne 4 hvězdy: chybělo mi tady více tajemna-Procesí mrtvých ho bylo plné, tak jsem očekávala něco podobného-nicméně kniha byla dobrá. Byla to detektivka, kde bylo asi z půlky knihy celkem jasné, kdo v tom má prsty (ale nebylo jasné proč). Děj probíhá současně s první knihou, několikrát i přijde řeč na Kapaka Raimiho. Dobře se to čte, děj pěkně utíká, ale nemohu si pomoci, jednička prostě byla lepší. Těším se na třetí díl :-)...

Mark.
02.10.2016 4 z 5

Zprvu mne zarazilo, že děj bude probíhat stejně, jen z pohledu jiné postavy. I když se kniha odehrávala ve stejném čase, vůbec to neubíralo na zajímavosti. Jsem ráda, že zde byl otcovský vztah mezi hlavní postavou Al Jerry a postavou Paukar Wami. Wami mi z nějakého důvodu, přišel zajímavý. Někdy mi připadal, že se řadil na místo první hlavní postavy. Z pohledu detektivky kniha velmi dobrá, ale jako krvák - no až na tu hlavu v pokoji, mi to nijak zajímavé nepřišlo.
Propojení knih bylo velmi zajímavé a dobře sepsané. Celkem jsem zvědavá na 3. díl.

Malous
09.03.2015 5 z 5

Shan je blázen a já po tomhle díle už taky.
Mějte se. ČAU. BLÁZINEC ČEKÁ! Mám tam objednaný pokoj a vlastní knihovnu :D!

KatulakT
13.11.2014 4 z 5

Stále si stojím za tím, že je pro mě hrozně těžké udělat si názor na Darrenovy knihy. Ale vcelku... Jo! Mám je ráda. Jako autor je Darren skvělý a já si čtení jeho knih užívám. Tolik ironie, krve, odtrhnutých končetin a hlav! Thriller, detektivka a krvák v jednom! No nekupte to... To je něco pro mou zvrácenou duši.
Opět jsem neměla nejmenší ponětí, kdo za vším stojí. Perfektně propracované; tajemství odhalena ve správný čas.
Ono vlastně stačí říct jedno jméno a vše bude jasné. Nic netřeba dál vysvětlovat nebo dodávat. Nic.
Paukar Wami.

Čtivost - 100%
Zápletka - 80%
Humor - 60%
Napětí - 70%
Celkový dojem - 80%

Nuny
12.08.2014 5 z 5

Úplně úžasné spojení thrilleru, detektivky a tajemna.

Allebith
14.06.2014 3 z 5

Některé pasáže malinko předvídatelné, jinak poměrně zajímavý, dosti detektivní počin.

Verrrunka
25.11.2013 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla, že kniha nenavazuje na první díl, ale probíhá jaksi paralelně. Ale pak už to bylo jen a jen napínavé. Dobrá detektivka, kterou jsem jen tak neprokoukla....

plomo
02.03.2013 5 z 5

Myslím že tohle byla moje první detektivka za celý život. A vážně stála za to, byla hrozně napínavá a pro mě osobně i překvapivá. Líbilo se mi těch několik odkazů na první knihu, i když tahle byla od začátku až do konce úplně jiná. Je vážně super věc, že někdo dokáže psát knížky pro mladé stejně jako pro dospělé, úplně lehké to asi nebude, obzvlášť tedy dát dohromady tak ucelený a ve finále se spojující příběh.

GleeeBa
22.05.2012 5 z 5

Stejně jako první díl byla i tahle kniha velice čtivá. Narozdíl od Procesí mrtvých ale byla více detektivní, což ale vůbec neuškodilo. Už se nemůžu dočkat, co si pro nás D.S. připraví příště....