Malíček Malíček komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Má první přečtená kniha od Aleny Mornštajnové a musím říct, že rozhodně předčila všechna má očekávání. A to že jsem měla obrovská očekávání po tom, co se na Hanu strhla tak obrovská vlna pozitivních reakcí.
Autorčin styl psaní mi velmi sedl a příběh jsem přečetla prakticky jedním dechem, protože jsem se do děje tak vžila a opravdu jej prožívala s hlavními postavami. Kniha ve mně vzbudila spoustu emocí, jak už krásných, tak i smutných. Téma objevující se v knize je samozřejmě velmi náročné a těžké, ale řekla bych, že autorka ho dokázala podat s jakousi lehkostí a nadhledem.
Za mě jedna z nejvýraznějších knih, které jsem přečetla, která ve mně opravdu něco zanechala a cosi mi předala.
OBROVSKÉ DOPORUČENÍ!

08.03.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

No tak ale toto mě posadilo na zadek!
Výborná fantasy kniha s neotřelým a originálním příběhem, která se skvěle četla díky četným dialogům, ale zároveň jsem se dostala bez problémů do děje díky popisným částem. Svět, který autorka vykreslila je pozoruhodný.
Jsem ohromená a opravdu ráda, že jsem po dlouhé době sáhla opět po české autorce. Kniha rozhodně nezklamala a těším se na druhý díl.

28.01.2021 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Moje druhá a opravdu poslední kniha od Murakamiho. Tenhle autor mi svým stylem psaní absolutně nesedl.
Kniha mi přišla příliš dlouhá, nudná, nevyvolala ve mě žádné emoce a spíš jsem musela držet oči, abych u ní neusnula. Postavy mi byly nesympatické, příběh jakoby neměl hlau ani patu , často jsem se v textu ztratila, stejně tak mezi postavami.
Za mě prostě ne, bohužel.

25.04.2019 2 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Nejprve bych chtěla říct, že jsem neviděla film, tudíž nemohu porovnávat, ale kniha mě naprosto nadchla. Rozhodně jsem si tenhle díl užila zatím asi nejvíc a neskutečně se těším, co přinesou další příběhy.
Harry Potter bude v mém srdci asi už navždy patřit ke klasikám, které nezklamou. Myslím, že se nemusím více rozepisovat, snad jen pokud jste Harryho ještě nečetli, tak na co ještě čekáte?

25.04.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Já jsem naprosto unešená! Od Naslouchače jsem neměla žádná očekávání a velmi mile mě překvapil. Ale Faja? Ta to snad posunula ještě o level výš.
Autorčin styl je velmi čtivý, kniha je originální a neotřelá. Napínavá, úsměvná, nepředvídatelná a strhující. Děj je opravdu spletitý a do dalšího dílu pokračuju se spoustou otázek. Ale to mě na tom baví.
Za mě jednoznačně jedna z nejlepších českých fantasy, kterou jsem minimálně za poslední roky četla.
Obrovské doporučení!

09.05.2021 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

První kniha, kterou jsem od této autorky četla, a rozhodně ne poslední.
Neviditelný život Addie LaRue je skvěle napsaný příběh, kniha je velmi čtivá, hlavní postavy jsem si opravdu oblíbila a hlavně jsem celou dobu byla v napětí, jak příběh skončí. Myslím si také, že jsou v příběhu zakomponovány poměrně hlubší myšlenky a nádherně jednoduchá obálka je už jen třešinka na dortu.
Tuhle knihu mohu s klidným srdcem doporučit, protože si myslím, že vás pohltí tak jako mě.

09.06.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jojo Moyes píše svižně a velmi čtivě. Kniha se mi moc líbila, i když první díl nepředčila, stejně byla dost dobrá.
Lou jako hlavní hrdinka mi sedla a jsem ráda, že vím, jak se vyvíjel její život dál.
Pokud se vám líbil první díl, rozhodně se pusťte i do tohoto. Nebudete litovat.

14.07.2019 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Coleen prostě umí. Její styl psaní je tak chytlavý a přitom jednoduchý. Děj se krásně proplete a ani nevíte jak a máte dočteno.
Postavy jsem si oblíbila ještě víc než v Možná jednou a možná jednou napíše ještě něco lepšího, ale prozatím je tohle moje nejoblíbenější kniha od ní.
Rozhodně doporučuji přečíst. Doma v posteli, ve vlaku, v kavárně, pod lavicí při hodině chemie. Kdekoliv.

14.03.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Bohužel musím říct, že mě tato kniha zklamala i přes to, že jsem od ní neočekávala nic závratného. Kniha je psaná poměrně čtivě, styl psaní autorky mi vyhovuje. Příběh mi naopak přišel zbytečně komplikovaný s velkým množstvím postav, proto jsem se někdy snadno ztratila.

05.05.2022 2 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Boží, boží, boží!
To, že Brigid Kemmerer umí psát už jsem si potvrdila u předchozích titulů, takže o tom žádná. Ale jakým stylem ona píše, to je prostě nádhera. Každá kapitola nutí člověka část dál a dál, dokud nedojde do konce, což na jejích knihách zbožňuju.
Navíc postavy jsou realisticky vykreslené, líbí se mi jazyk i obsah knihy. Rozhodně můžu doporučit! Mazejte si to přečíst všichni! :D

22.12.2021 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Podle mě sérii Stmívání buď miluješ, nebo nenávidíš. Nic mezi tím. No a já jsem rozhodně členem první skupiny.
Příběh Belly, Edwarda a Jacoba jsem si hrozně užívala, protože mi přišel neotřelý a ve světě fantasy jsem se pohybovala teprve chvíli, takže mi upíři a vlkodlaci a tajemno přišlo hrozně super a napínavé a vzrušující.

09.12.2021 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Autorčiny knihy mám moc ráda a vždy si je užívám. Jojo Moyes píše skvěle a dokáže člověka vtáhnout do děje s takovou lehkostí. Od začátku je kniha čtivá, plná emocí a zvratů. Je sice poměrně předvídatelná, ale řekla bych, že to tady ničemu nevadí.
Rozhodně doporučuji!

19.08.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Kniha se mi velice líbila a rozhodně předčila všechna má očekávání. Hlavní postavy byly sympatické a styl psaní mi sedl. Kniha se četla lehce, i když pojednává o poměrně náročném tématu. Příběh mě nutil se zamyslet a na jednu stranu jsem nechtěla, aby skončil, ale na druhou jsem byla neskutečně napnutá, abych zjistila jak autorka pojme konec.
Rozhodně mohu doporučit i autorčiny ostatní knihy, které se čtou se stejnou lehkostí, člověk u nich vypne, ponoří se do příběhu a s postavami prožívá chvíle veselé i smutné (kterých je tady asi víc).

15.05.2021 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Zibura je sázka na jistotu. Kniha je vtipná, zajímavá, neotřelá a poučná (:D). Doporučuji i pro ne tak dobrodružné duše, protože se mohou dozvědět spoustu fajn informací a rozšířit si tak obzory.
Styl psaní mi vyhovuje, je takový lidský a nenásilný. :)

07.05.2021 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná kniha. Geniální nápad. Skvělé zpracování.
Je to čtivé, pravdivé, zábavné, smutné, k pokukání. Jsem nadšená a tleskám! Rozhodně se chystám na další knihy tohoto autora.
Doporučuji všem, ať už do povinné maturitní četby nebo jen tak.

09.01.2019 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Kasie West je prostě taková holčičí klasika, která snad nezklame.
Kniha se mi opět velmi líbila, protože příběh byl čtivý, hlavní postavy sympatické, a i když od začátku víte, jak to dopadne, prostě si celou tu dobu při čtení užíváte, usmíváte se, červenáte a vzpomínáte na vaše první zaláskované chvíle.

30.06.2021 4 z 5

Líbí se mi, jakým stylem autor píše, a jak člověka "donutí" se zamyslet. Nejsem člověk, který by rád četl hloubavé knihy, ale u této jsem byla velmi mile překvapena a rozhodně se chystám si od R. Fulghuma přečíst ještě něco dalšího.
Příběhy, které v knize popisuje, jsou často vtipné i smutné, jednoduché i náročné. Za mě velké doporučení.

16.05.2021 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Jedna z knížek, která mě na začátku vcucla a vyplivla mě opravdu až na konci. Přečteno během jednoho dne a od té doby se k ní moc ráda vracím.
Styl psaní mi sedl velice, děj byl neotřelý a navíc se točil kolem poměrně důležitého tématu podle mě. Hlavní postavy mi byly sympatické.
Haha taky musím souhlasit s jedním z posledních komentářů, že obálka možná trochu odrazuje, ale když se přes to člověk přenese a pustí se do příběhu, tak podle mě rozhodně nebude litovat.
OBROVSKÉ DOPORUČENÍ!

08.03.2021 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Závěrečný díl série Než jsem tě poznala mi přinesl odpovědi na mé zbývající otázky. Jsem moc ráda, že jsem mohla sledovat životní cestu Lou, která mi byla od prvního okamžiku sympatická. Sama sebou krásně uzavírá celý příběh, a i když se mi první díl zkrátka líbil úplně nejvíc, rozhodně bych tento ani druhý díl neodsoudila.
Autorka píše opravdu čtivě a už se nemohu dočkat, až se ponořím do jejích dalších knih.

14.07.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jsem jedna z mála, které éra Harryho Pottera nejprve úplně obešla. Co se televizního vydání týče, tak jsem viděla pouze první díl, ale pokračování jsem nevěnovala pozornost.
Nedávno vyšla celá knižní série Harryho v novém vydání a já se do těch obalů naprosto zamilovala. Rozhodla jsem se dát Rowlingové šanci a dobře jsem udělala, moc dobře.
Harry Potter a Kámen mudrců se četl velice dobře. Autorka píše o novém světě kouzelníků, který vás rozhodně zaujme. V překladu Vladimíra Medka je tahle kniha ještě mnohem větším potěšením a rozhodně bych ji doporučila nejen dětem, ale klidně i dospělým. U prvního dílu tedy určitě nezůstanu a brzy se chystám na další dobrodružství, které se Harrymu, Hermioně a Ronovi přihodí.
Výborné fantasy!

17.11.2018 5 z 5