Maky78 Maky78 komentáře u knih

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Je to doporučená kniha k maturitě.
Já ji četla v té době a nic mi neřekla.
Teď jsem si ji s odstupem času přečetla znovu a wau.
Možná je to situaci ve světě, ale pojem normalizace reality čili takové čarování s ní mi přišlo nesmírně aktuální .

03.04.2022 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Síla.
Poutavé, čtivé, skvěle napsané.
Záleží na perspektivě, kterou se na tu či onu událost díváme.
A ten konec .

21.07.2021 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Hodně míst kam si zajedu. V paměti jsem se vracela na místa kde už jsem byla, bavil mě humor, historie i problémy na cestě. Příjemná knížka.

09.03.2024 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Moje první kniha od autorky a teda to je nářez.
Nádherný historický román, ve kterém se propojují dvě časové linky, zamilujete si postavy a budete slzet i nadávat nad životní nespravedlností. Prostě wow!

11.09.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Čistá deprese. Čtivé, hovorová čeština do děje zapadla. U Hanišové jsem na drsný styl psaní zvyklá a opět mě nezklamala. Těším se na další depku.

28.07.2023 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Už dlouho jsem nezůstala vzhůru do pozdních nočních hodin kvůli dotčení knihy. Tohle mluví za vše, čtivé, příjemné, překvapivé. Do posledních stránek budete přemýšlet kdo to udělal.

31.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tohle mě proste rozsekalo. V jedné části jsem cácoru nesnášela a nemohla pochopit jak to muže dělat. Potom jsem pochopila co se může dít, když člověk vyrůstá v takovém prostředí. Hrozné i fascinující zároveň.
Konec byl masakr. DOPORUČUJI

18.04.2023 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Tenká knížka plná emocí. Oceňuji nápad autorky propojit osudy z pohledu malé myšky. A to že to nebyla úplná tragédie ,ale místy i komedie.

04.12.2022 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Četla jsem se synem a zprvu se mu to nelíbilo, potřeboval dovysvětlit proč je ten kluk takovej. Poté se začetl a myslím že se na lidi s postižením divá jinak. Je to napsané formou pro děti, ale zaujme i dospělé.
Citlivě zpracované , nepůsobí to nijak depresivně prostě je to jak to je.

02.09.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jak žít bez lidí? V propojení s přírodou, spoléhat jen na sebe.
Osamění, nedůvěra, pochopení, láska.
Světluška
Nalákat ho bylo snadné
jako nablýskaná valentýnka.

28.02.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Bída, bezmoc, strach..
Velmi poutavé čtení.
Forma rozhovorů je zajímavá, líbí se mi pokora se kterou je kniha napsaná.
Určitě stalo velké úsilí nesoudit.
Za mě jedna z nejlepších knih.

15.03.2021 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Číst knihu po pandemii Covidu 19
ji dává do jiných souvislostí.
Linka rasismu, nebo přistěhovalců zní dnes taky velmi aktuálně.
Pia je velmi zajímavá postava.
Určitě stojí za přečtení.

28.10.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Spokojenost. Normálně bych po ní nesáhla. Díky výzvě doplněn jeden rest. Ta lehká ironie se mi velmi líbila. Popis krajiny, postav a povahových rysů byl někdy zdlouhavý, ale jiné části ve mě vyvolávaly úsměv. Audiokniha v podání Dany Černé je parádní.

11.02.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Tady byl někdo u nás na návštěvě a pak o tom napsal knížku. Úsporný styl psaní a při čtení je to pěkná jízda. Myšlení puberťáků je tady trefně zachyceno. Matka v hlavě.
Prostě realita všedního dne. :-)

27.01.2023 4 z 5

Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici Ondřej Kundra

Boj o moc je v této knize přímo hmatatelný.
O to je smutnější, že je aktuální skutečnost.
Putin je nemocný a nebezpečný člověk.
Velmi dobrá novinářská práce.

22.08.2022 4 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Varování před degenerací západního světa, který požírá sám sebe. Krize středního věku, samota, splněné pracovní mety a co dál. Je Islám cesta -za mě určitě ne, ale kniha se mi líbila.
Jakoby jediné co lidem v jejich zoufalství zůstává, je četba.

08.04.2024 4 z 5

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Martina Viktorie přináší zajímavý pohled na věci církevní a přitom nikomu nic nenutí jen nabízí možnosti a je na nás jakou cestu si vybereme.

29.03.2024 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Severská krimi, která si vás vtáhne.
Zvraty v ději přicházeli v tu nejlepší dobu. Mělo to hlavu i patu. Lisbeth i Mikael ovládnou vaši fantazii a budete číst a číst.

22.10.2023 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Pět hvězdiček.
Detektivka kde jsem pořád neměla tušení kdo to mohl udělat. Uhodla jsem až na posledních stránkách. Humor a sarkasmus, děj měl spád.

25.09.2022 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Stručný, drsný a výstižný příběh ze života.
Jak je těžké poprat se s minulosti a zvládnout budoucnost. Bavila jsem se s Andulou a nenáviděla Otu. “Péro je péro. Forever”

14.09.2022 4 z 5