majáček majáček komentáře u knih

Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Josef Jonáš

Kniha je velmi obsáhlá. Je nejlepší jí mít doma po ruce. Bohužel není ilustrována. Kdo hledá všeobecné informace o různých původech nemoci, o syntetických antibiotikách a přírodních antibiotikách, příjde si na své. U každého přírodního antibiotika je popis, jeho využití a některé recepty na využití.
Součástí knihy je přehled léčebných indikací.

31.01.2019 5 z 5

Jóga podle čaker Jóga podle čaker Anodea Judith

Skvělá knížka i pro začátečníky. Všechny polohy Jsou velmi důkladně popsány a je i s ilustracemi.

22.01.2019 5 z 5

Na výletě s Mary Poppins Na výletě s Mary Poppins Héléne Druvert

Umělecké dílo. Dětem ano, ale pouze společně s rodičem nebo starším sourozencem ohlížet. :)

17.01.2019 5 z 5

Stříbrný dědeček Stříbrný dědeček Tomáš Oulík

Velmi krásný poetický příběh-pohádka. Dlouho jsem nečetla takovou krásnou literaturu českou.

16.01.2019 5 z 5

Kouzla s dýněmi - Nejlepší recepty a dekorace z dýňového statku Ligges Kouzla s dýněmi - Nejlepší recepty a dekorace z dýňového statku Ligges Ute Ligges

Kniha vás seznámí s pěstováním dýní a s několika druhy dýní, které pěstují na statku Ligges. Nechybí ani recepty, které se vykouzlí na kulinářských akcích Ute Ligges. Mimo polévek jsou zde kompoty, saláty, čatní, koblihy, boršč či krůtí dýňová roláda a další. Vše je doplněno nádhernými fotografiemi. Na závěr mě osobně ohromily fotografie různých dekorací s dýněmi. Kniha se velmi povedla.

Jízda na vlnách Jízda na vlnách Francine Oomen

Knížek o přechodu u žen je mnoho. Tato kniha je jedinečná v mnoha ohledech. Napsat knížku o tak dost důležitém období ženy s humorným nadhledem a to v komiksové podobě s vlastními ilustracemi. To chtělo odvahu. Ještě větší odvahou bylo, že autorka vypráví sama o sobě. Kniha se opravdu povedla. Díky ní jsem se konečně dozvěděla, co konkrétně žena v tomto období zažívá.

09.01.2019 5 z 5

Bistro doma: Nejlepší recepty Terezy Willoughby Bistro doma: Nejlepší recepty Terezy Willoughby Tereza Willoughby

Bistro někdy také občerstvení je prodejní místo pro prodej jídel a nápojů kolemjdoucím zákazníkům. Vybavením a sortimentem se nachází mezi jednoduššími kiosky a komfortnějšími restauracemi rychlého občerstvení. https://cs.wikipedia.org/wiki/Bistro
Jak se píše na wikipedii, že ,,Bistro" jsou mezi jednoduchšími stánky a komfortnějšími restauracemi, tak i recepty v této knížce jsou jsou jednoduché (např. Hugova limonáda), náročnější (např. Baskické fazole) až náročné recepty ( např. Dýňové lasagne). Můžete si přečíst jak slané, tak sladké recepty. Kniha je dopněna krásnými fotografiemi a krátkým autorčiným povídáním. Autorka píše, že recepty si dle sebe přizpůsobila a to je mi velmi blízké. Kniha je velmi zdařilá.

09.01.2019 5 z 5

Byli jednou dva písaři: Bouvard a Pécuchet Byli jednou dva písaři: Bouvard a Pécuchet Gustave Flaubert

Kniha se mi líbila. Byla jsem překvapená vysvětlivkami o událostech, osobnostech a výrazech. Tyto vysvětlivky mi někdy chybí v knížkách, pokuď není to vysvětleno přímo v textu. Chybí mi v knížkách často výslovnost některých jmen.
Pokud se týče knížky Bouvard a Pécuchet aneb Byli jednou dva písaři, je to knížka zábavná, poučná i naučná. Humor, který jsem viděla v seriálu, je i zde. Knížka mě nezklamala.

09.10.2018 5 z 5

Správa od mŕtveho chlapca Správa od mŕtveho chlapca Katarína Holetzová

Po dlouhé době úžasný psychothriller. Svět nenechá nikoho v klidu. Neustálé předsudky mladší a starší, nebo bohatý a chudý. Úplně jsem se vžila do situace hlavní postavy. Emoce mě nenechaly lhostejnou. Zlobila jsem se na sebe , na hlavní hrdinku i na celý svět. Na chvíli jsem musela knížku odložit. Dočetla jsem a jsem ráda, že je konec. Je to příběh,který se mi vryl pod kůži.

29.08.2018 5 z 5

Kuchařka pro teenagery Kuchařka pro teenagery Julie Kučerovská

Kuchařka pro začínající kuchaře teenagery. Podle mě i malé děti by mohly dle této knížky vařit. Nic tzv. ,, nového pod Sluncem". Prostě oblíbená jídla dětí a teenagerů.

10.06.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku je psána stylem, který je pro mnohé tzv. matoucí. Musí se vracet někdy, kdo je kdo a co vlastně, ale až si zvykne, tak to má spád. Život ženy, který se jí zhroutí kvůli nemožnosti otěhotnění. To se zprvu nám čtenářům jen zdá. Měli bychom se zamyslet nad tím, proč a jak se dostala do takové situace. Má to děj, čtivá a velmi dobře propracovaná. Ne všem vyhovují psychologické thrillerry.

05.04.2018

Do vody Do vody Paula Hawkins

Do vody je příběh, který ukrývá v sobě tajemno. Velice zdařile napsáno. Opět velmi dobře propracovaný psychologický thillerr. Vtáhne do děje a do poslední chvíle jsem netušila, jak se vše ,,vyvrbí".

05.04.2018 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Velmi rozvláčnělé. Dopodrobna popisované, co kdo dělá. Mám smíšené pocity. Knížky od Petry Nachtmannové jsou mi bližší, protože mají děj a jsou v určitém tempu.

05.04.2018 3 z 5

Výhonky a mikrozelenina - 70 prvotřídních superpotravin z vlastní kuchyňské zahrádky se 40 kreativními recepty pro vitalitu a zdra Výhonky a mikrozelenina - 70 prvotřídních superpotravin z vlastní kuchyňské zahrádky se 40 kreativními recepty pro vitalitu a zdra Angelika Fürstler

Velmi podrobně jsou zde popsány jednotlivé výhonky. Dále jsou uvedeny, co potřebujeme ke klíčení, metody klíčení až po sklizeň. Mezi recepty je celé menu a nechybí ani recepty na chléb. Vše je vhodně doplněno fotografiemi. Knížka se celkově opravdu povedla.

02.04.2018 5 z 5

Bratři v poli Bratři v poli Jana Šrámková

Velmi zdařilá knížka pro menší děti, ale poučná i pro starší či dospělé.

27.03.2018 5 z 5

Já to dokážu Já to dokážu Louise L. Hay

Shrnutí všeho, co kdy napsala nebo řekla autorka. Motivující knížka, která by měla být po ruce nejen v těžkých chvilkách.

14.02.2018 5 z 5

Jak překonat negativní emoce a myšlenky: Cesta k duševní pohodě Jak překonat negativní emoce a myšlenky: Cesta k duševní pohodě Doris Wolf

Z obsahu knihy Jak překonat negativní emoce a myšlenky

Lov na dobré pocity v sobě skrývá rizika
Vyhnání z ráje. Bylo nebylo…
Proč jsme se emocionálně změnili?
Jak co nejvíce profitovat z našeho návodu na použití emocí
Cvičení dělá mistra
Potřebujete pomoc psychoterapeuta?

PRVNÍ KAPITOLA
Vnitřní monolog – klíč k vašim pocitům / ROLF MERKLE
Zkušenosti formují naše myšlení
Ode dneška máte možnost volby
Cítíte se tak, jak přemýšlíte

DRUHÁ KAPITOLA
Dvě pravidla pro užitečnou samomluvu / DORIS WOLF
Zdravé a podporující myšlení, co to znamená?
Jak dát negativním myšlenkám na frak
Na co dávat pozor při změně myšlení
Pět fází přeučování

TŘETÍ KAPITOLA
Cvičení pomocí představivosti a praktický trénink / DORIS WOLF
Cvičení představivosti
Používáte obrazné, nebo pojmové myšlení?
Příprava na cvičení představivosti
Co dělat, když jste během cvičení představivosti neklidní?
Není cvičení představivosti jenom takové „co by, kdyby“?

ČTVRTÁ KAPITOLA
Posilování sebeúcty a sebedůvěry / ROLF MERKLE
Co je příčinou malé sebeúcty?
Připadají vám následující vyjádření známá?
Jednáme se sebou tak, jak s námi jednali naši rodiče
Dopady nízké sebeúcty
Cesty k pozitivnímu sebehodnocení

PÁTÁ KAPITOLA
Pochopení a překonávání strachu / DORIS WOLF
Co je strach?
Jaké základní formy strachu existují?
Kdy jsou stavy strachu chorobné?
Jaké jsou nejčastější strachy?
Jak můžete překonat svůj strach z odmítnutí a ze selhání
Strach ze strachu a panických atak

ŠESTÁ KAPITOLA
Překonávání pocitů viny a výčitek svědomí / DORIS WOLF
Co jsou pocity viny?
Co je příčinou toho, že jsou lidé na sebe tak přísní?

SEDMÁ KAPITOLA
Žárlivost a strach ze ztráty / ROLF MERKLE
Jaká je příčina žárlivosti?
Proč někteří lidé reagují žárlivěji než jiní?
Je žárlivost důkazem lásky?
Existuje odůvodněná žárlivost?

OSMÁ KAPITOLA
Překonávání depresí / ROLF MERKLE
Příznaky (symptomy) deprese
Potřebujete pomoc psychoterapeuta?
Musí člověk s depresí užívat léky?
Časté negativní myšlenky depresivních osob

DEVÁTÁ KAPITOLA
Láska a partnerství / DORIS WOLF
Co je to láska?
Co je to partnerství nebo manželství?
Mýty, které ohrožují lásku a partnerství

DESÁTÁ KAPITOLA
Zůstat v klidu, nebo se zlobit? Můžete si vybrat / ROLF MERKLE
Dvě nejčastější příčiny zlosti a hněvu
To, jestli vyletíme z kůže, nebo zachováme klid, záleží na nás
Má člověk dát hněvu průchod, nebo ho má potlačit?
Námitky a otázky mých klientů
První pomoc, když začínáte pociťovat hněv

JEDENÁCTÁ KAPITOLA
Uvolňování pocitů křivdy a zranění / DORIS WOLF
Jak příkoří působí na naše myšlenky a pocity
Jak dochází k pocitům křivdy?
Na čem závisí to, jak moc se cítíme zasažení?

DVANÁCTÁ KAPITOLA
Překonávání osamělosti / DORIS WOLF
Jak vznikají pocity osamělosti?
Jaké postoje nás činí citlivými vůči pocitům osamělosti?
Osamělost ve stáří
Jak překonat pocit osamělosti ve stáří
Je možné se před osamělostí chránit?

TŘINÁCTÁ KAPITOLA
Bleskové tipy pro dobrou náladu / ROLF MERKLE
Pokládejte si otázky pro dobrou náladu
Používejte slovník dobré nálady
Věnujte se aktivitám pro dobrou náladu
Činnosti, které dokážou trvale zlepšit váš pocit pohody a spokojenosti

ČTRNÁCTÁ KAPITOLA
Více spokojenosti v každodenním životě / DORIS WOLF
Vyhlídky do budoucnosti a závěrečné slovo

22.10.2017 5 z 5

Průvodce světem léčivých potravin – Zelená lékárna Průvodce světem léčivých potravin – Zelená lékárna James A. Duke

Průvodce léčivých potravin: zelená lékárna : osvědčené přírodní prostředky k léčbě a prevenci více než 80 běžných zdravotních problémů. Měla jsem jí půjčenou z knihovny. Jsou tam různé nemoci a vždy k tomu jaká je vhodná potravina i bylinky. A vždy napsáno, co a jak u které potraviny a jak to působí. A pak je vypsáno, co nemáme jíst, či pít i s informacemi proč. Je to napsáno srozumitelně, přehledně a jednoduše. Kniha mě nezasypávala odbornými detaily. Pro mě je to kniha, která by měla být doma vždy po ruce.

18.09.2017 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Být dobrým rodičem, to dá zabrat. Skočíte do toho a ani nevíte jak. Co první a co poslední? V zápětí začnete ještě více vyšilovat. A budete sovnávat ten už umí to a ten můj ještě ne. Ten mu koupil to a proč mu to nekoupit? Školka, škola a kam s ním na střední? Tato knížka by měla být jako první pomoc pro rodiče. Když se na vše podíváte z jiného úhlu, uvědomíte si, že jste vlastně dost dobří rodiče, kdyby nevím, kdo to viděl jinak. Přečtěte si tuto knížku a pak budete vědět, že nejste sami, kdo v tom rodičovství tápe. Velmi komické situace nastávají a měli bychom si je zapisovat a zpětně přečíst. A takto vznikají skvělé knížky.

04.09.2017 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Z hlediska vypravěčského skvělé. Takové ,,filozofání" nad dávnou událostí.

03.09.2017 4 z 5