majáček majáček komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné poetické dílo. Je plné víry, naděje a lásky. S ilustracemi Pavla Čecha jsem se cítila, jak v heboučkém náručí přírody a člověka.

09.06.2021 5 z 5

Orchideje - Praktický rádce pro zdraví rostlin a krásu květů Orchideje - Praktický rádce pro zdraví rostlin a krásu květů Brigitte Goede

Knihu napsala žena, která pěstuje už víc jak 20 let orchideje. Velmi pečlivý popis péče o orchideje. Najdeme tu komplet všechno, co chceme vědět od nákupu a výběru rostlin, přes zalévání, rosení, přesazování až po škůdce,choroby a rady k pěstování. Kniha je obohacena fotografiemi.

07.06.2021 5 z 5

Orchideje od A do Z Orchideje od A do Z Lutz Röllke

Krásné fotografie se stručným, ale výstižným popisem. Je uvedeno u každé sekce či skupiny počet druhů, herbářové položky, rozšíření ve světě, růstová forma, popis květů, zvláštnosti při pěstování. Zvláštnostem pěstování se rozumí, jak ji budeme pěstovat, zda v misce na podložce, rosení rostliny aj. Ještě je uvedena při pěstování teplota, stín až slunce,, zálivka, doba klidu a typ kultury. Typ kultury je A-E, které zahrnují základní specifika rostlin. U některých je uvedeno i více typů např. ABC. V zadní části knihy je uveden přehled druhů. Podrobnější informace jsou napsány v knize Brigitte Goede - Orchideje- praktický rádce pro zdraví rostlin a krásu květů.

07.06.2021 5 z 5

Královna a divoška: Být sama sebou Královna a divoška: Být sama sebou Anselm Grün

Příběhy o ženách z různých dob z různých literárnich forem. Jsou to příběhy historické, biblické, z mýtů a pověstí. Všechny jsou spojené s názvem knihy. Ženy, které byly takové. Chovaly se s noblesou a byly uctivé, ale zároveň i divošky. Byly samy sebou. Například Maří Magdaléna, královna Ester, Rút či prorokyně Mirjam. Knihu doporučuji i těm, kteří znají příběhy z Bible apod.

30.06.2020 5 z 5

Sekora: Mravenčí a jiné práce Sekora: Mravenčí a jiné práce Tomáš Prokůpek

Jedinečná publikace o Ondřejovi Sekorovi a jeho tvorbě. Opravdu se povedla Tomášovi Prokůpkovi.

08.05.2020 5 z 5

O lesní žínce Evušce a skřítkovi Petříkovi O lesní žínce Evušce a skřítkovi Petříkovi Čeněk Sovák

Krátká veršovaná pohádka. Bohatě ilustrovaná. Mile mě potěšila.

05.04.2020 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Nevěřte Andrewu Mayneovi, je salonní kouzelník. První cestu kolem světa jako iluzionista podnikl, když byl ještě teenager, a později spolupracoval s mistry řemesla, jako jsou Penn & Teller, David Blaine a David Copperfield.
A proto, že Mayne je iluzionista a to nejvyšší kvality, se dá očekávat i hra s naší iluzí v jeho románech. Autor dokáže vtáhnout do děje a to je další jeho plus. Příběh je neotřelý a vyvolává u vás otázky. Že by si toho nikdo nevšiml? Jak je to možné? Jsou stejné, když vidíte kouzlit kouzelníka/iluzionistu. Vzhůru za kouzly do románů Mayneho.

23.03.2020 5 z 5

Zavěšená pizza Zavěšená pizza Vítězslav Jareš

Magnesia Litera
Kosmas - cena čtenářů: Vítězslav Jareš - Zavěšená pizza

14.03.2020 5 z 5

Zlatá zrnka Zlatá zrnka Osho

Výtažek těch nejpodstatnějších věcí, které nám Osho předává.

04.02.2020 5 z 5

Domov plný nápadů Domov plný nápadů Lucie Dvořáková

Jsem naprosto zklamaná. Autorka mě vždy překvapila s novými nápady. V této knížce je většina věcí opakováním z jejích předešlých knih.
Akorát mě zaujaly dýňové semínka a jejich využití. Autorka z nich udělala ,,Dýňový déšť".

04.02.2020 1 z 5

Ježíšek podává ruku Ježíšek podává ruku Martin Petiška

Mám ráda knížky Martina Petišky. Jsou milé a laskavě moudré. K srdci mi přilnuly tyto příběhy:
-Prskavky aneb jeden rituálek (Rozsvítím si svou vlastní svíčku každý den nejen o Vánocích.)
-Svíce ( Zasvítím si svíčku ve svém srdci při vpomínce na mé milé......)
-Mají mrtví vánoční stromečky? (To, že někdo odešel, ještě neznamená, že mu něco nemůžeme dát. Smutek mu nepomůže - Smutek nám nepomůže. Dát mu dárek, co měl milý rád - třeba koledu si zazpívat.)

Led a oheň Led a oheň Emily Dickinson

s nespočetnými okny,
se spoustou východů,

s pokoji jako cedry,
jistými k úkrytu -
a nad vším nekonečný krov
s krytinou blankytu.

Z hostů - ti nejkrásnější -
za obydlí - jen jej!
On rozpíná mou úzkou dlaň,
že může pobrat ráj.

05.01.2020 5 z 5

Domácnosti našich babiček I: kuchyně, ošatka, spíž Domácnosti našich babiček I: kuchyně, ošatka, spíž Alena Anežka Gajdušková

Kniha předčila mé očekávání. Velmi přehledně a čtivou formou napsaná.
Nejvíce mě zaujalo:
-náprava vody
-čištění a používání různých druhů nádobí
-výroba či vaření méně známých pokrmů
I když je kniha velmi stroze ilustrovaná, záměr se autorce podařil.

05.01.2020 5 z 5

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Monika Kindlová

Nádherná kniha, která obsahuje nejen tradice i státní svátek 17.11. Dále je spoustu informací, tvoření a inspirací. Určitě bych jí věnovala dceři nebo vnučce. Klukům či mužům , kteři tíhnou k tradicím je také vhodným dárkem.

26.11.2019 5 z 5

Vánoční ozdoby z korálků Vánoční ozdoby z korálků Sylva Šporková

Úžasná vzpomínka na ozdoby mé babičky. Konečně se mi splnil sen a můžu si je sama opravit.
Jsou zde i nové ozdoby, které také ráda vyzkouším.

26.11.2019 5 z 5

Duchovní význam Vánoc - Symboly vánočních svátků Duchovní význam Vánoc - Symboly vánočních svátků Flower A. Newhouse

Kniha se zajímavými pohledy na Vánoce. Autorka popisuje vše důkladně, co se děje v duchovní sféře v období Vánoc. Jsou zde vysvětleny symboly Vánočních svátků. Nejvíce mě zaujalo vysvětlení Vánočního stomečku a dárků pod stromečkem, a také darů od třech králů.

21.11.2019 5 z 5

Jak si správně přát 3.0 Jak si správně přát 3.0 Pierre Franckh

Pravidla, které nás učí, jít cestou změny a to k pozitívnímu pohledu.

05.11.2019 5 z 5

Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Tara Swart

Jedna věta: ,,Cesta k pozitívnímu myšlení."

05.11.2019 5 z 5

Oční jóga Oční jóga Alain Pénichot

Kniha s důkladně fotograficky propracovanými cviky oční jógy, které jsou okomentováne.
Mimo cvičení se zde dozvíte o anatomií a fyziologií oka, jak oko pracuje, poruchy vidění, ale také o historii optiky a perspektivy. Dále kniha obsahuje techniky jak pečovat o své oči - fototerapie (terapie světlem), zdravé výživě a hydrataci očí. Nejvíce je zajímavý neurosenzorický trénink a průprava k rychlému čtení. Velmi pěkná kniha nabitá zajímavými informacemi.

24.10.2019 5 z 5

Atlas polévek Atlas polévek Světlana Synáková

Kniha obsahuje zajímavé informace o ingrediencích, které jsou součástí receptů. Dočteme se i o cizích krajích i o konkrétním receptu. Jsou zde i recepty, kde autorka použila svou fantazii s útržky informací. U každého receptu je fotografie. Kniha je nabitá spoustou pozitívní energie, při které se vám bude chtít, ihned něco uvařit dle zde uvedených receptů.

16.10.2019 5 z 5