Oční jóga

Oční jóga https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421456/bmid_ocni-joga-41K-421456.jpg 4 6 6

Zrak dnešního člověka vlivem nadměrného využívání moderních technologií a pod náporem umělých světel trpí víc než kdy jindy. Naše oči nejsou uzpůsobeny k tomu, aby se neustále téměř bez pohybu dívaly na nehybnou obrazovku umístěnou jen pár desítek centimetrů před námi. Proto se rychle unavují, postupně degenerují a my trpíme poruchami zraku. Oční jóga představuje perfektní a nenáročný způsob, jak se potížím se zrakem můžete ubránit. Tato kniha srozumitelně vysvětluje její přínosy, ale především nabízí funkční a promyšlené sestavy cvičení, které zaberou jen pár minut denně. Díky tomu z nich lehce uděláte součást každodenní rutiny, udržíte si jasné a ostré vidění a ochráníte své oči před nechtěnými změnami.... celý text

Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , CPress

Yoga des yeux , 2018

majáček
24.10.2019 5 z 5

Kniha s důkladně fotograficky propracovanými cviky oční jógy, které jsou okomentováne.
Mimo cvičení se zde dozvíte o anatomií a fyziologií oka, jak oko pracuje, poruchy vidění, ale také o historii optiky a perspektivy. Dále kniha obsahuje techniky jak pečovat o své oči - fototerapie (terapie světlem), zdravé výživě a hydrataci očí. Nejvíce je zajímavý neurosenzorický trénink a průprava k rychlému čtení. Velmi pěkná kniha nabitá zajímavými informacemi.

jóga fyzioterapie zrak oční cviky

Autorovy knížky

2019  87%Oční jóga