majáček majáček komentáře u knih

Energetická očista domova - Jak pomáhají bylinky a andělé Energetická očista domova - Jak pomáhají bylinky a andělé Georg Huber

Základy energetické očisty domova a jednoduché rady. Pouze k nahlédnutí do tajů tak, jak je psáno v anotaci.

09.10.2019 5 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Odborný poradce včelaře začátečníka, který je prokládaný autorčinými zkušenostmi. Je mi líto, že zde nejsou fotografie, což by knihu příjemně podtrhlo.

05.10.2019 5 z 5

Někdy i vás posere pták Někdy i vás posere pták Sue Salvi

Malé zastavení nad obyčejnou, náhodnou situací. Neuvěřitelná hravost s nepatrnou maličkostí, která dokáže člověka naštvat až rozčílit, nebo se nad tím zasmát.
Zamýšlení nad tím, co je tady a teď.

22.09.2019 5 z 5

Zavěšená pizza Zavěšená pizza Vítězslav Jareš

Je to ještě lepší čtení než od Patrika Hartla. Vždy, když byl problém, tak za chvíli bylo řešení. Bylo to vtipné, smutné a originální. Nápad se zavěšenou pizzou je skvělý. Určitě bych jí zařadila do své knihovny.

09.06.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst. Čtená asi v nesprávný čas.
Dala jsem jí druhou šanci. Bohužel ani po 2 měsících nezaujala.

26.05.2019 1 z 5

100 staletých mostů 100 staletých mostů Petr Vlček

Fotografická publikace se základními informacemi. Malá, ale velmi zdařilá knížka. Kdo se chce kochat nádhernými fotografiemi se staletými skvosty, je tato publikace pro něho přímo stvořená.

13.05.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Přečetla jsem knihu loni, jakmile vyšla, avšak dodnes vím, o čem kniha byla. Je to jedna zmála knih, která mi zůstala v mysli. Krásná a nezvyklá obálka. Neobvyklé téma, zajímavý průběh událostí se zcela originální hlavní postavou.

16.04.2019 5 z 5

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

V anotaci mě zaujala hlavní postava Caleb svým hendikepem. Chtěla jsem se dovědět, jak se s tím Caleb vypořádá. Bohužel jsem byla zklamaná už v úvodu. Plno postav a zmatený děj. Vše mi přeskakovalo a mísilo. Nevím, jestli to není náhodou překladem. Nedočetla jsem knihu.

07.04.2019

Ranní přání Ranní přání Natascha Lusenti

Okouzlující příběh, který mě zabalil do měkké deky a hladil mě milými slovíčky po duši. Krásně se mi pak usínalo. Kniha je propracovaná skvěle popisováním situací, lidí, zvířat a věcí. Je to úžasná barevná paleta slov, která vedou k zamyšlení.

04.04.2019 5 z 5

Nejen jóga pro bolavá záda Nejen jóga pro bolavá záda Dana Santas

Skvělá kniha pro ty, kteří trpí bolestmi zad. Jednoduché cviky s ilustracemi.

20.03.2019 5 z 5

O původu člověka - Mahátmové, Árjové, Atlanťané O původu člověka - Mahátmové, Árjové, Atlanťané Laura C. Holloway

Všeobecné informace o vývoji člověka a jeho duchovní povaze během tisíciletí a více....
Je bez ilustrací či fotografií. Pokuď hledáte shrnuté informace o této problematice do malé útlé knížečky, tak je asi pro vás jako stvořená.

20.03.2019 3 z 5

Vaříme z divokých bylin Vaříme z divokých bylin Peter Becker

Nechci se opakovat jak u knihy Divoké rostliny od Celie Nentwig, ale budu muset. Velmi inspiratívní kniha plná nápadů a fotografií. To musíte vidět, jedině dá se popsat:
,,Prostě úžasná".

Divoké rostliny Divoké rostliny Celia Nentwig

,,Prostě úžasná".

Byl jsem ve službách zla Byl jsem ve službách zla Miroslav Kurovský

Pravdivý příběh psaný bez ,,skrupulí", tak jak to v životě člověka zahrávající si se zákony - ,, kriminálníka" je a jak to ve vězení vypadá a tzv. chodí. Povzbuzující je, že člověk, ikdyž se tam nějak dostane, dokáže se změnit k lepšímu.

15.02.2019 5 z 5

Dospívání: Spolu to zvládneme - obrazový průvodce základy biologie, sexuologie a psychologie Dospívání: Spolu to zvládneme - obrazový průvodce základy biologie, sexuologie a psychologie Robert Winston

Nejlepší kniha o dospívání, kterou jsem kdy měla v ruce. Moderní zpracování, které zaujme dospívající i rodiče. Najdete se zde všeobecné informace o dospívání, puberta dívek, puberta chlapců, zdravé tělo v dospívání, zdravá mysl, rozvoj potencionálu (cíle a ambice, peníze, škola, volba povolání aj.), digitální svět (internet apod.), okolní svět ( bezpečí na ulici, šikana, diskriminace, alkohol, kouření, apod.), rodina ( budování důvěry, zvládání konfliktů apod.), vztahy (komunikace, přátelství, tlak vrstevníků, rande apod.), sexualita a sex. Vše je doplněno jednoduchými obrázky a to krásně barevně (pozitívní přístup).

12.02.2019 5 z 5

Přerušovaný půst - Jezte si, co chcete, a zhubněte bez diety Přerušovaný půst - Jezte si, co chcete, a zhubněte bez diety Daniel Roth

Kniha se mi četla dobře. Přerušovaný půst je myslím nejlepší dieta. Můžete jíst, co chete a časem příjdete na to, že úkolem přerušovaného půstu je se naučit rozlišovat mezi chutí a hladem.
Autor píše na str. 79 ... po 18 měsících jsem však dospěl k mezníku, kdy se pro mě stal
hlad bezvýznamný, protože ten pocit prostě se neobjevoval. ..... Objevil mezník a začal jíst , co mu chutná a dělá jeho tělu dobře.

Floristická dílna Floristická dílna Klaus Wagener

Velká fotografická kniha se spoustou nápadů s využitím větviček z různých stromů a keřů, bylinek, květin polních i zahradních, zeleniny a ovoce, listí a suché trávy. Kombinované buď navzájem přírodnin rostlinných nebo s kameny a jinými materiály.

12.02.2019 5 z 5

Velká kniha biozahradničení Velká kniha biozahradničení Brunhilde Bross-Burkhardt

Jsem z této knihy zklamaná. Je tady všeho tak povšechně všeobecně. Některé věci trošku důkladněji. Plánky zahrad, sběr dešťové vody, kompost, orba a především výběr pozemku pro biozahradničení, okrasná, zeleninová a bylinková zahrada. Tabulky výběru rostlin pro pěstování pro přírodní a biozahradu, zelené hnojení, nějaká ochrana proti škůdcům a nemocem a to jsem celkem byla zaskočená, že se zde více nevěnuje jíchám, vývarům a čajům, či jiným přírodním prostředkům na ochranu rostlin. Něco málo o zavařování a skladování. Všeobecné recepty. Spoustu fotografií.
Doporučuji, kdo se začíná o biozahradničení zajímat, přečíst více knížek o této tématice.

12.02.2019 3 z 5

Lincoln v bardu Lincoln v bardu George Saunders

Velmi zajímavá kniha, ale zároveň velmi depresívní.

03.02.2019 5 z 5

Léčivé bylinky pro zdraví a energii Léčivé bylinky pro zdraví a energii Aruna M. Siewert

Toto není knížka. To je přítelkyně, která vám poradí a po duši pohladí. Najdete zde nejen teorii o bylinkách, ale i konkrétní použití, či výrobu bylinkových přípravků. Také je zde výčet nemocí. Bylinky a potraviny, které jsou vhodné k dané nemoci i ostatní zdraví prospěšná doporučení. Vše je velmi laskavým a vlídným slovem provázené.

03.02.2019 5 z 5