mailo-s mailo-s komentáře u knih

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

King píše čtivě a Konec hlídky je toho opět důkazem.Ale doufám že už se k této trilogii nebude vracet (někde jsem četl že by měl psát snad další spin-off z Holly G.)
Hlavní hrdinové mi vůbec nesedly a ani tři knihy nestačily na to abych si je trochu osvojil.
Proto na Konci hlídky neukápla ani slzička,na rozdíl od starší tvorby pana Kinga kdy jsem si přál aby kniha nekončila i když měla víc jak tisíc stránek a za hlavního hrdinu jsem ronil slzy i když kniha měla pouhých dvě stě stránek.
Konec hlídky měl asi nejlepší příběh.(trochu Kingovský)
Právo nálezce měl nejlepší postavu(Pete S. dětský hrdina)
Pan Mercedes měl nejlepšího záporáka(pohled do myšlení B.H.)
Jsem rád že trilogie je u konce ,konečně mohu doufat že mistr přijde z něčím pořádným(i když co jsem slyšel do budoucna ,to moc dobře nevypadá).Už několik let nepublikoval dílo hodno jeho reputace a proto už je na čase vytáhnout něco ze šuplíku.:-)
Budu doufat a těšit se.

03.03.2017 4 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Tommyknockeři - to je Starý dobrý KING.
Perfektní kniha.Pan King ve své vrcholné formě ,našel jsem spoustu narážek na jiné Kingovi knihy (Talisman,Řbitov zvířátek,To nebo Mrtvá zóna).
Opravdu čtiví Sci-Fi Horor se spoustou postav ale bravurně zvládnuté,všechno jsem to díky obrovskému vypravěčskému umu pana Kinga vyděl.
Jako bych tam byl a to je přesně to co od knihy očekávám, že mě přenese z tohoto světa do svého ze kterého se vám nechce vracet na zpět.

28.12.2016 5 z 5

Vampýři Vampýři Brian Lumley

Pokračování krvavé jízdy z prvního dílu,zde se dozvíme o minulosti starych vampíru (nemrtvé věci z podzemí) a jiných.
Napětí , akce, Krev.
Živí,mrtví,nemrtví.
Milulost,přítomnost.budousnost.

15.11.2016 4 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Pokud si připustíte že je aspoň špetka pravdy na tom co se v knize píše , tak je to vskutku DĚSIVÉ ČTENÍ.
Pokud vás zajímá nadpřirozeno,duchové,démoni a jak se může přihodit posednutí člověka démonem,tak je tahle kniha pro vás ta pravá.
Pozor,důležité upozornění!!!
NEDOPORUČUJI číst v noci a osamotě!
NEDOPORUČUJI citlivím jedincům a těhotným ženám!

25.09.2016 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Ikdyž film se hodně povedl kniha je zase o fous či dva lepší.Joe Hill svého otce prostě nezapře a jsem rád že Stephen King má svého nástupce.Přidávám malou citaci z knihy (trocha filozofie) Joe Hill - Rohy str.182
"Je věcí víry,že duše musí být střežena,jinak je zničena a strávena."
"Sám Kristus varoval své apoštoly,aby se varovaly toho kdo zničí jejich duše v pekle.
říkám vám, že takoví osud je matematicky nepravděpodobný.Duši nelze zničit.
Duše trvá věčně.Je jako číslo pí,nemá konec ani závěr.Stejně jako pí je duše konstanta.
Pí je iracionální číslo,nelze ho rozdělit na části,nelze ho oddělit od sebe samého.
I duše je iracionální,nedělitelná rovnice,která přesně vyjadřuje jednu věc: vás.
Duše by d´áblovi nebyla k ničemu,kdyby se dala zničit. A je li svěřena
do Satanovy péče,není stracená,jak se tvrdí. Satan ví přesně jak s ní zacházet."
"O Satanovy se ví ,že je nepřítel,ale Bůh se mnohem víc než d´ábla bojí žen - a dělá dobře.
Žena má moc přivést na svět život,to ona byla stvořena k obrazu stvořitele,né muž,
a mnohokrát dokázala,že si zaslouží uctívání víc než Kristus,ten neholený fanatik,který
toužil po konci světa. Bůh zachraňuje - ale né ted´ a tady.Spasení se odložilo.Stejně jako
všichni podvodníci i on po vás chce,abyste nejdřív platili a věřili,že se vám později
dostane odplaty.Ale ženy nabízejí jiné spasení,okamžité a obsažnější.Nenechávají si
svou lásku na nějakou vzdálenou,nedefinovatelnou věčnost,ale darují ji hned,často těm,
kteří si ji vůbec nezaslouží.Jako to bylo v mém případě.Jako je tomu v mnoha jiných případech.
D´ábel a žena jsou spojenci proti Bohu už od chvíle,kdy Satan přišel k prvnímu člověku
v podobě hada a pošeptal Adamovi,že skutečné štěstí nenajde v modlitbě,ale v
Evině kundě."

27.08.2016 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Tahle kniha se čte dobře protože King je prostě čtiví ale příběh samotný mě osobně moc nezaujal.Postavy a psychologie hlavního záporáka Normana je výborně vylíčena,nic méně dočetl jsem to jen ze zvědavosti jestli konec bude aspoň trochu záživnější.A Byl.Posledních asi 75 stran bylo super.
Suma sumárum: jedna z nejslabších Kingovek jakou sem četl.

17.07.2016 2 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Hezký, jednoduchý příběh. SCI-FI okořeněný Hybernací a cestováním v čase. Hlavní hrdina je velkej kladˇas kterému prostě musíte fandit.
Velmi příjemné počteníčko :-)

23.05.2016 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Podle mě je to o něco lepší než Pan Mercedes.
Téma mi bylo blízké protože taky sbírám knihy,už jen ta představa že máte doma originál rukopis třeba CHarlese Dickense kde je dokončen jeho román Záhada Edwina Drooda (nejdokončovanější román na světě),byly by jste jediní na světě kdo ví jak to bylo z E.Droodem.Měli byste jedinou a tu správnou verzi zřejmě nejslavnějšího nedokončeného románu ve světové literatuře. Jak z tím naložit???

07.05.2016 4 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Nekroskop mě opravdu dostal!!!!
O upírskou tématiku sem se nikdy moc nezajímal protože mi vždy přišla moc taková "báchorkovitá až pohádková" a mě to nikdy nepřišlo děsivé.
Ale Nekroskop je opravdu netradiční ve způsobu a nahlížení na Vampíry,jejich "život" i jejich podstatu.
(Už žádné pohádky o Bohu a Ďáblu.)
Kniha se čte velmi dobře a rychle,jinými slovy příběh je napínaví a akční.

02.04.2016 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Kniha je krásná a příběh nádherný.

02.03.2016 3 z 5

Neobyčejné dědictví Neobyčejné dědictví Dean Koontz

Napínaví,akcí nabytý příběh s velmi vtipnými dialogy a nečekanými zvraty.
U této knihy sem se opravdu bavil.
Od Koontze jsem četl lepší věci , ale i tak nelituji času stráveného z touto knihou.
DOPORUČUJI

28.02.2016 4 z 5

Záblesk Záblesk Dean Koontz

Má druhá kniha od Koontze a opět mne dostal. Tohle je parádní kousek pro ty co mají rádi cestování v čase a jeho paradoxy. Kniha uhání svižným tempem a od poloviny ještě nabírá na rychlosti až do strhujícího konce.Kniha je napínavá ,romantická,sci-fi thrillerová a dojemná,zde naleznete snad všechno ,ale není to bezhlavý miš-maš, je to vše cílené a chytře promyšlené.

04.01.2016 4 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Jako vždy Perfektní , ikdyž je tam až moc postav ,nakonec si ty nejhlavnější postavy přecejen osvojíte.Příběh je jakýmsi doplněním k Temné věži , stejně tak jako byl i román Nespavost.
Prostě Povinnost pro příznivce Temné věže.

05.09.2015 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Temné a elektrizující dílo o smrti.
Strana 222 konec prvního odstavce:
Jako by tu moje dětství pořád bylo,sotva viditelné pod kusem igelitu,který už je poškrábaný,zaprášený a zamlžený uplynulím časem.

30.06.2015 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Je to pěkná a velmi čtivá oddechovka . Opravdu mně bavila ,obzvláště ty části z Blazeova dospívání.
Blaze je hajzlík a podvodník ale díky jeho dobrácké povaze vám i za těch pár stránek prostě přiroste k srdci.

14.06.2015 3 z 5

Pán much Pán much William Golding

Skvělé. Neuvěřitelné čtení,první pulka byla pomalejší ale potom? Peklo v Ráji.

10.06.2015 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Talisman jsem právě dočetl, nádherný příběh ,budu ho teď asi chvíli trávit.
Rozjíždí se to pomalu a pozvolna ale jakmile se začne cestovat příběh nabírá na obrátkách a když Jack potká Vlka už se nedá přestat číst.Vlk! Tady a teď!Vlk!
Postavu Vlka sem si hned zamiloval.
A pak Strhující konec.

06.06.2015 4 z 5

Přízraky Přízraky Dean Koontz

Přízraky jsou napínavé a velice čtivé ,opravdu moc dobré počteníčko

28.05.2015 4 z 5

To To Stephen King

To bago Knize TO už se jen vyrovná Temná věž ale hezké návraty do Derry zažiješ v knihách Nespavost-Dallas 63-Pavučina snu.
Něco podobného jako TO napsal i Dan Simmons v knize ČERNÉ LÉTO.
Jestli se ti líbylo TO rozhodně ti doporučuji černé leto (temné léto) přeji hezké počteníčko

14.04.2015 5 z 5

Černé léto 2 Černé léto 2 Dan Simmons

Vřele doporučuji výborná kiha zvláště pro ty kdož si zamilovali knihu TO od S.Kinga.
Parta dětí se jednoho léta postaví proti nepředstavitelnému zlu. Budete s nimi zažívat Lásky,smutek,radost,strach a SMRT.

15.03.2015 5 z 5