Lucissia Lucissia komentáře u knih

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

To se divím, že mi taková kniha unikla, navíc když se děj odehrává tu za kopcem.
Promyšlená, nikterak překombinovaná, uvěřitelná a moc moc ocěňuju mapku osady. Dobře vykreslené postavy, trošku mi v představách naskakovala pražská mordparta. :-) Jedna velká paráda.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Jedinečná kniha. Alespoň já jsem nikdy podobnou nečetla. Celou dobu je čtenář v napětí, co přijde...
Tak to je konec příběhu o Brunovi a jeho rodině. To se ví, že se to stalo hodně dávno a nic takového se už nemůže opakovat. Ne teď a ne v této době....
Kéž by, ale nevím....

09.07.2023 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nádhera na jeden den. Hodně věcí bylo v knize pouze naznačeno, tak představivost pracovala na plné obrátky. I proto, že jsem Želary ještě neviděla. Krásná kniha. :-)

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ať už inspirace na knihu přišla odkudkoli, čtení mi vyrazilo dech. Hodně depresivní, to ale u tohoto tématu asi nejde jinak. Smutné a smutné, přesto jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Za mě pět hvězd právem. :-)

30.06.2023 5 z 5

Třináctá komnata Třináctá komnata Lenka Lanczová

Taková jednohudbka, na odpočinutí. :-)

23.06.2023 4 z 5

Konkurs na anděla Konkurs na anděla Stanislav Rudolf

Oprášeno :-) Rudolfovy knížky mám ráda a ani tahle není výjimkou. :-)

20.06.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Napínavé, barvité, moje představivost běžela na plné obrátky. Přečetla bych i na jeden zátah. :-) Sice malinko víc postav, ale nevadí. Jdu na tu první knihu od autorky. :-)

14.06.2023 5 z 5

Čarověník Čarověník Marie Rejfová

Tak nevím, chvílemi mě to bavilo, chvílemi skoro vůbec. Přesto, námět pěkný, tři hvězdy si podle mne kniha zaslouží. :-)

11.06.2023 3 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Tak to byla jízda. Kdyby to šlo, čtu na jeden zátah. O co se v příběhu jedná jsem pochopila pár kapitol před vysvětlením. Opravdu opravdu super. :-)

11.06.2023 5 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Klasická Lanczová, pohodové čtení, nic na přemýšlení, ale na odpočinek, proč ne. :-)

09.05.2023 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Taková příjemná lehká oddychová detektivka. Malinko jsem se ztrácela v postavách, sem tam mi neseděly okamžiky jdoucí po sobě, ale jinak příjemnost za pěkných pět hvězd. :-)

06.05.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Ano, super, zvlášť, když se děj odehrává tady kousek. Tak trochu Karika, ale jiný, proč ne. Jen ten otevřený konec by chtěl pokračování... :-)

02.05.2023 5 z 5

Operace sfinga - Kniha první Operace sfinga - Kniha první Arnošt Vašíček

Za mne spokojenost. Vše s nádechem tajemna, něco pravda, něco pověst, tak jak to mám u pana Vašíčka ráda. :-)

28.04.2023 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Určitě zajímavý námět a z některých scén mě přímo mrazilo. Přesto mi připadala první část knihy dost rozvláčná a nic moc se nedělo. Scény u konce to ale vyrovnaly... :-)

25.04.2023 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Že bych se vyloženě válela smíchy, to ne, ale úsměvné, milé a na pět hvězd to bylo. Chtěla bych pochválit nejen spisovatelku, ale i překlad do češtiny, který byl dokonalý. :-)

14.04.2023 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Dočteno a za mne pěkné čtyři hvězdy. :-)

01.04.2023 4 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Doposloucháno. To bylo milé. Připomnělo mi to moje dětství v devadesátkách, už jsem zapomněla na Želvy Ninja, Gumídky, časopis Kačera Donalda, Dívku, Bravo, telvizi Premiéra. Moc příjemně strávené chvíle s audioknihou. :-)

31.03.2023 5 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

I když se to tak na první pohled nezdá, drsná kniha. Dobře popsaný boj se závislostí, až se mi chvílemi nechtělo číst dál, přesto jsem po chvilce otvírala knihu zas... Přečteno za necelý den... :-)

30.03.2023 5 z 5

Neuvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Kraťoučké, milé, zábavné, prostě odpočinkové čtení. :-)

30.03.2023 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Tak to bylo super, zasmála jsem se. :-) Jen mi malinko chybělo řazení do kapitol, když jsem něco zpětně hledala, z 90% jsem to nenašla, anebo za hodně dlouho. Jinak paráda a díky za to. :-)

24.03.2023 5 z 5