Lucissia Lucissia komentáře u knih

Stařenka vypravuje Stařenka vypravuje Mária Jančová

To bylo pěkné... a milé... :-)

20.03.2023 5 z 5

Zpět o sto let na výlet Zpět o sto let na výlet Renata Šindelářová

Syn dočetl, u něj spokojenost, testla jsem i já a také. Ano, pár výtek by se našlo, přesto vidím, že je kniha pro děti zábavná a zajímavá. :-)

17.03.2023 5 z 5

Cesty dětí do staletí 2 aneb Jak se Běla a Kuba seznámili s našimi panovníky Cesty dětí do staletí 2 aneb Jak se Běla a Kuba seznámili s našimi panovníky Kateřina Schwabiková

Opravdu dobrá knížka, zajímavě zpracovaná, plná poznatků. Škoda jen poslední kapitoly, která je podle mne napsaná hodně jednostranně. Jinak dobrý nápad, pěkně se mi předčítalo. :-)

15.03.2023 5 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Tož dobré to bylo. :-) Také jsem se ze začátku nemohla vyznat v postavách, ale časem se to ustálilo. A konec byl parádní. :-)

14.03.2023 5 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Opět paráda. I když je s podivem, kolik toho En s Jirkou vydrží, ale, není to přece dokument. Kniha se mi četla skvěle a teď je s ní na řadě syn. :-)

06.03.2023 5 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Tak jsem si myslela, že si doplním film a ono to bylo úplně jiné povídání. :-) Ale i tak hodně napínavé a zajímavé. Povídky v druhé části knihy byly lepší i horší, jednu jsem nečetla vůbec, ale protože jsem si knihu půjčovala kvůli příběhu Já legenda, hodnotím ji pěti hvězdami. :-)

01.03.2023 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Po dvou hodinách jsem usoudila, že je to pro mě ztráta času. Asi bylo toho zveličování moc. Dala bych dvě hvězdy, jednu přidávám za občasný úsměv... :-)

22.02.2023 3 z 5

Dobrodružství Billa Madlafouska Dobrodružství Billa Madlafouska David Laňka

Syn dostal na Vánoce a i mamince se kniha moc líbila. :-) Trochu Mikuláše, trochu Boříka a přitom originál. Smála jsem se nahlas a top jsou kapitoly Jak jsme zkoušeli kouřit a Jak jsme drželi bobříka mlčení. No, budu muset koupit i ty ostatní díly. :-)))

19.02.2023 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Myslela jsem si, že knihu budu číst týdny. Přečetla jsem ji za pár dní, takže to mluví asi za vše. :-) Silný příběh, jen škola toho konce, i když byl asi opravdu ze života. Až si člověk říkal, jestli to všechno bratrům Hadrbolcovým za to stálo. A fakt vynikající linie kolem faráře Hřiba. :-)

18.02.2023 5 z 5

Hranice už nejsou, tati Hranice už nejsou, tati Miroslav Pech

Asi jediná kniha, u které jsem se nechala zlákat obálkou. Tedy, tohle jsem fakt nečekala a musím říct, že ve mně kniha zanechala spoustu dojmů. Pět hvězd za odměnu. :-)

15.02.2023 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Nejdřív jsem se dlouho nemohla začíst, přicházely jiné knihy, ale nakonec jsem si čtení opravdu užila. Ráda si přečtu i další historické detektivky. :-)

12.02.2023 5 z 5

Elá hop Elá hop Ljuba Štíplová

Oprášeno :-)

11.02.2023 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Posloucháno jako rozhlasová hra. Originální a nadčasové. :-)

10.02.2023 4 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Přinejmenším zajímavá kniha, s něčím souhlasím, s lecčíms asi ne, ale četla se mi moc hezky. :-)

02.02.2023 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Syn dostal na Vánoce a maminka se nějak začetla. :-) Na to, že už dávno nejsem cílová skupina, mě příběh docela pohltil. Něco z Foglarovek, Města Ember, lehce šmrncnuté prvními city mezi dívkou a chlapcem a přitom docela jiné téma. Už kvůli sobě budu muset sehnat další díly.
A taky chci vyzdvihnout parádní ilustrace. Pět hvězd naprosto právem i přes můj věk. :-)

23.01.2023 5 z 5

Vánoční koťátko Vánoční koťátko Marta Knauerová

Tak jsem si sama chtěla přečíst, co se synovi tak líbilo. A ano, takové milé počtení to bylo. :-) Můj obdiv mají i krásné ilustrace. :-)

18.01.2023 5 z 5

Ve mlýnech Ve mlýnech Vlasta Pittnerová

Soubor pěti povídek z mlýnů. Jedna mě bavila méně, ale bylo celkem zajímavé, podívat se zpátky do historie. :-)

09.01.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Pro mne jedna z mála knih, u které jsem se smála nahlas. Humor, který mi pasuje, takových knih víc. :-)

03.01.2023 5 z 5

Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost Kateřina Schwabiková

Předčítáno, ukazováno, vysvětlováno a vysvětlováno a vysvětlováno. :-) Jedna z nejlepších knih, i jako dospělá jsem se dozvěděla dost důležitého. Hodně moc nás kniha bavila, téměř vše vypravováno s citem, rozumně a krásně. Sama za sebe se moc těším na další díl. :-)

03.01.2023 5 z 5

Ježíšek Ježíšek Hana Skálová

Dopředčítáno. A líbilo se moc. Rozumně vysvětleté tradice prokládané hříčkami a úkoly a opravdu pěkné vánoční povídky. Knížka nám krásně zpříjemnila předvánoční čas. :-)

19.12.2022 5 z 5