Lucissia Lucissia komentáře u knih

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Pro mne jedna z mála knih, u které jsem se smála nahlas. Humor, který mi pasuje, takových knih víc. :-)

03.01.2023 5 z 5

Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost Kateřina Schwabiková

Předčítáno, ukazováno, vysvětlováno a vysvětlováno a vysvětlováno. :-) Jedna z nejlepších knih, i jako dospělá jsem se dozvěděla dost důležitého. Hodně moc nás kniha bavila, téměř vše vypravováno s citem, rozumně a krásně. Sama za sebe se moc těším na další díl. :-)

03.01.2023 5 z 5

Ježíšek Ježíšek Hana Skálová

Dopředčítáno. A líbilo se moc. Rozumně vysvětleté tradice prokládané hříčkami a úkoly a opravdu pěkné vánoční povídky. Knížka nám krásně zpříjemnila předvánoční čas. :-)

19.12.2022 5 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zbyněk Malinský

To je ta pravá vánoční knížka. Až na jednu či dvě méně povedené pohádky byla celá milá, laskavá a nádherně se mi předčítala. Poslouchali všeci a vůbec nedutali. :-) A vůbec není jen pro děti. :-)

01.12.2022 5 z 5

Blíženci Blíženci Stanislav Rudolf

Koupeno kdysi u nás v antikvariátu za 5 Kčs. Teď jsem si ji zopakovala, a zase mě bavila jako kdysi. To pozvolné přibližování sourozenců k sobě i k novým rodičům... A pohled ze dvou stran. Paráda. :-)

26.10.2022 5 z 5

Mám ráda tyto příběhy, do konce jsem netušila, jak to s Lindou dopadne... 5 hvězd právem :-)

21.10.2022 5 z 5

Kde končí svět Kde končí svět Lenka Lanczová

Tak pro mne nejslabší kniha autorky. :-)

15.10.2022 3 z 5

Lásky Žofie Bosniakové Lásky Žofie Bosniakové Jožo Nižnánsky

Paráda, záživné, nečteno poprvé. :-)

15.10.2022 5 z 5

Lodní pes Popelák Lodní pes Popelák Evald Tammlaan

Tak, jsou lepší knihy na předčítání. :-)

15.10.2022 3 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Naprostá pecka, námětem, příběhem, literárně... Strasně dobře se mi kniha četla, děsivé je to, že je příběh uvěřitelný. Šest z pěti hvězd a další za Rožnov. :-)
Kdyby se toho ujal dobrý režisér, to by byl panečku pecka film... :-)))

19.09.2022 5 z 5

Hurá za Zdendou Hurá za Zdendou Ondřej Sekora

Prod dnešní děti spíše úsměvné, ale milé. :-)

19.09.2022 4 z 5

Asterix: XII úkolů pro Asterixe Asterix: XII úkolů pro Asterixe René Goscinny

Předčítala jsem, děti by daly hvězd pět, já tři, tak čtyři je náš průměr. Mně se příběh nelíbil, ale tak nečetlo se to nejhůř. :-)

05.09.2022 4 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

Milá kniha, která se hezky četla. :-)

15.08.2022 5 z 5

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Ano, celkem čtivé, něco milé, něco přehnané... Asi bych po knize znovu nesáhla, ale i tak čtení nelituji... :-)

04.08.2022 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha opravdu pěkná, čtivá, jen některé pasáže mi přišly hodně zdlouhavé. Proto čtyři hvězdy, jinak jsem byla opravdu spokojená. :-)

29.07.2022 4 z 5

Mokrá louka Mokrá louka Lenka Lanczová

Paradní letní pohodička, u které jsem vůbec nemusela přemýšlet a s lehkou nostalgií zavzpomínala na báječné devadesátky. :-)

10.07.2022 5 z 5

Tak, dočteno a i když je to událost bezpochyby silná, přesto mi něco malinko k úplné spokojenosti chybí. Možná, jak už bylo v některém komentáři pode mnou, autorka hodně přeskakuje z místa na místo, musela jsem se hodně vracet a dohledávat, ztrácela jsem se v lidech i v místech...
Nicméně přečtení vůbec nelituji. :-)

21.06.2022 4 z 5

Akce Pěnkava Akce Pěnkava Ljuba Štíplová