Lucissia Lucissia komentáře u knih

13.06.2022 5 z 5

S větrem o závod S větrem o závod Ljuba Štíplová

13.06.2022 5 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Tak jsem si ji zopakovala, jednu z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. A parádně zfilmovanou. Zase jsem při čtení viděla paní Růžičkovou, pana Mrkvičku, Lipského, Jandáka a všechny ostatní včetně Metráčka. :-) Určitě má na tom nemalý úspěch fakt, že je film natočený v mém městě, tak jak si ho pamatuji z dětství.
A i když nepočítám, že synátoři si knihu taky jednou přečtou, já si ji s chutí dám znovu. :-)

19.04.2022 5 z 5

Šest černých kohoutů Šest černých kohoutů Oldřich Sirovátka

Milé čtení, i když ne úplně všechno mě bavilo. Cením si doslovu o vzniku Karlovic a těší mě, že jsem téměř nepotřebovala vysvětlivky našeho nářečí. :-)))

13.04.2022 4 z 5

Tajemství almary Tajemství almary Ljuba Štíplová

13.04.2022 5 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Božena Němcová

No nevím, jako úplně nejzábavnější pohádky to nebyly, dopředčítáno, ale už po ní nesáhnu. Ale cením ilustrace paní Zmatlíkové. :-)

09.04.2022 3 z 5

Psí hvězda Psí hvězda Ljuba Štíplová

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Zakoupeno pro magické slovo Beskydy. I když by se to vlastně mohlo odehrávat kdekoliv. A opravdu paráda, líbilo se mi vše, od krátkých kapitol přes atmosféru po charaktery postav. Ten nádech tajemna a částečné vysvětlení na konci... Za mne pět hvězd právem. :-)

A kéž by se toho ujal dobrý režisér. :-)

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jako malá jsem ji četla mockrát. Teď jsem si ji osvěžila při předčítání. I když by ji asi mé děti neohodnotily pěti hvězdami, přece jen už je doba někde jinde, já prostě jinak než pět hvězd všem dětem z Bullerbynu dát nemůžu. :-)

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

A mně se kniha líbila. Určitě dobrá myšlenka budoucnosti. Jen linka Klaud - Robert byla podle mě nedotažená. :-)

16.03.2022 4 z 5

Mikulášovy průšvihy Mikulášovy průšvihy René Goscinny

Dopředčítáno. Nádhera. Syn nadšen, stejně jako kdysi já. A já si nádherně zavzpomínala. Jedna z knih pro děti, kterou dospělý ocení o to víc. :-)

04.02.2022 5 z 5

Zlodějka snů Zlodějka snů Lenka Lanczová

Přečteno po snad pětadvaceti letech. A vzhledem k tomu, jak je knížka opotřebovaná, asi jsem ji na střední hodně půjčovala... A i teď to bylo milé zabrouzdání do neopakovatelných devadesátek. Jasně, žádná hloubka, ale na odpočinutí tak akorát. :-)

02.02.2022 5 z 5

Zážitky rozvedeného muže Zážitky rozvedeného muže Ivan Galambica

A já jsem se opravdu pobavila. Sice jsem knihu četla déle, než by si zasloužila, ale i tak paráda. Skvělé pro odpočinek. :-)

30.01.2022 5 z 5

Tajemství ztracených koček Tajemství ztracených koček Darina Dyntarová

Donesl Ježíšek. Dopředčítáno, ale něco málo mi ke spokojenosti chybělo. Milé, hezké, ale na pět hvězd to není. :-)

28.01.2022 4 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Dočteno. Příběhy hodně k zamyšlení a zadumání... :-)

11.01.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Od Ježíška, a líbila se mi moc. Propracovaná, tak jak jsem u paní Klevisové zvyklá. Námět celkem jednoduchý a jak se z něho dá krásně těžit. :-)

01.01.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Dočteno, abych měla Klevisovou komplet. Ano, nebylo to špatné, přesto mám raději detektivky, které se odehrávají u nás. :-)

05.12.2021 3 z 5

Kamarád do deště Kamarád do deště Jaroslav Vokřál

Koupeno snad ještě na základce, tehdy obrovská spokojenost. Teď oprášeno a je fakt, že na pět hvězd to není, ale i tak to je dobrá vzpomínka na oba filmy. :-)

27.10.2021 4 z 5

Sběratelka polibků Sběratelka polibků Lenka Lanczová

Připomenuto. Od Lanczové spíš podprůměr, má daleko lepší knihy. :-)

22.10.2021 3 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Super, četl můj syn, na konci moc brečel, a teď jsem dočetla i já. :-)

10.10.2021 5 z 5