Tenkrát o Vánocích

Tenkrát o Vánocích https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482825/bmid_tenkrat-o-vanocich-fVL-482825.png 4 183 54

Vánoce jsou tradičně nazývány svátky klidu a míru, pro hrdiny povídek devíti soudobých českých autorů je to ovšem spíše období plné nejistot, pochyb a často také tíživé samoty. Ale kdy jindy věřit ve šťastné konce než právě o Vánocích? Obsahuje povídky autorů: Alena Mornštajnová, Petra Soukupová, Petra Dvořáková, Alice Nellis, Anna Bolavá, Marek Epstein, Petr Stančík, Ondřej Neff a Irena Hejdová.... celý text

PetraDD
22.01.2024 3 z 5

Cetla jsem na Vanoce a bylo to fajn. Nektere se mi libily vic nektere mene

Damonka12
01.01.2024 2 z 5

2,5 klasická povídková sbírka - některé povídky perfektní, jiné nic moc. Trochu mě i zklamal pochmurný nádech povídek. Není to něco, co na Vánoce vyhledávám.

Márinka
28.12.2023 4 z 5

Máte-li rádi Vánoce a spojujete si je se "šťastným a veselým" obdobím roku, pak vás tato povídková kniha zklame. Najdete zde Vánoce protivné a vzteklé, osamocené, špitální, (ne)rovnovážné, tragické, sebevražedné, osudové, smutné či zcela mysteriozně nevánoční. I tak se mi většina povídek líbila. Napsali je totiž současné populární a uznávané autorky, autory nevyjímaje.

jiri77
19.12.2023 3 z 5

Čekal jsem trochu veselejší povídky, chtěl jsem si navodit vánoční atmosféru.
Přesto nevadí a čtení mě bavilo. Nejvíce se mi líbilo číst povídku Aleny Mornštajnové , Petry Dvořákové a Petry Soukupové.

janina66
12.12.2023 3 z 5

Převážně byly povídky smutnějšího rázu, i když z období Vánoc.
Nejvíce se mi líbila povídka od M.Epsteina-Vánoční přáni a od P.Stančíka-Zapomenuté umění.

JHoralka
08.12.2023 4 z 5

Krasné povídky. Nejvíce se mi asi líbila od Petry Soukupové (Vánočka), Petry Dvořákové (Bolesti) a Ondřeje Neffa (Dopis pro Ježíška).

Renike
29.11.2023 4 z 5

Příběhy spíš byly smutné, některé se mi líbily méně, některé více. Snad ta poslední povídka byla nejlepší.

Eicherik
05.07.2023 4 z 5

Devět vánočních povídek, v kterých převládala spíše smutná realita nad magičnem. Za nejlepší považuji Bolesti Petry Dvořákové, Dopis pro Ježíška Ondřeje Neffa a Tenkrát o Vánocích Ireny Hejdové.

VeruMalfoy
23.04.2023 4 z 5

Krásná knížka, plná vánočních příběhů. Některé z nich jsou s těžší tématikou, některé z nich jsou takové odpočinkové. Každý příběh napsal jiný autor, což je znát. U některých povídek mě až mrazilo, jak jsou realistické téměř až všední. Hodně se v nich opakuje téma smrti, což na Vánoce opravdu moc nechcete číst. Dobré ale je, že se už mluví o tom, že ne všechny Vánoce jsou veselé. Navíc hodně z nás je i na Vánoce samo, ať už dobrovolně nebo nedobrovolně. I taková povídka mi utkvěla v paměti. Povídky jsou krátké a opravdu odsýpají.

Kegina
27.02.2023 2 z 5

Nejlepsi povidka byla od Marka Epsteina. Ostatni me sice nijak neurazelo, ale ani nenadchlo.

Janadvorackova
29.01.2023 4 z 5

Sbírka povídek s vánoční tématikou. Některé jsou vlastně docela vtipné, ale všechny mají pachuť takové lidské zoufalosti a snahy, smutku a neporozumění.

Luccinda
11.01.2023 4 z 5

Když slyšíte jména jako Alena Mornštajnová, Petra Soukupová nebo Marek Epstein, asi si hned vybavíte některé z jejich příběhů. Já jim říkám “české depky”. A úplně stejné jsou i povídky v téhle sbírce. Smutné, depresivní, ze života.

Největším překvapením pro mě byla povídka Anny Bolavé Šustrův vánoční seznam. Byla něčím zvláštní, měla jsem z ní úplně jiný pocit než ze všech ostatních povídek. Moc se mi líbila! A skvělá byla také Vánočka od Petry Soukupové, u které jsem se opravdu nasmála. Tahle povídka byla tak moc ze života! A velký zvrat s vánočkou na konci byl fakt boží. Jednoznačně nejslabší naopak byla povídka Petra Stančíka Zapomenuté umění zapomnění. Tu jsem nějak vůbec nepochopila.

dzejkbeltygros
09.01.2023 4 z 5

Dá se říct, že jsou příběhy celkem depresivní, ale i přes to krásné. Je to dost realistické, žádná velká romantika. Líbily se mi všechny, jsou skvěle napsané.

simaja
08.01.2023 4 z 5

Příjemné vánoční čtení.

kudrdlinka
05.01.2023 4 z 5

Po roce jsem zase poslouchala vánoční povídky, které nejsou až tak idylické a pozitivní. Přesto se mi líbí a dobře poslouchají.

jaste
01.01.2023 4 z 5

Až na povídku pana Stancika, která vzala Vánoce opravdu jen okrajově, se mi líbily všechny.

Slůník
29.12.2022 4 z 5

Česká povídka mě nezklamala ani tentokrát.

Snapeova
28.12.2022 4 z 5

Kvalitní vánoční čtení od nejrůznějších českých autorů. Povídky trochu postrádají schopnost, naladit čtenáře na vánoce pozitivně. Jsou to opravdu povídky pro dospělé se vším, co dospělácký život obnáší, takže žádná velká vánoční romantika. Nejvíc mi v paměti utkvěla první povídka a pak ta o nevšedním vánočním přání, ta se opravdu vymykala a byla skvěle napsaná.

zandu
27.12.2022 4 z 5

Více či méně se mi líbily všechny povídky. Jen jsem čekala, že budou více optimističtější.

kalinkacz
26.12.2022 4 z 5

Jakou jinou audioknihu poslouchat před Vánoci než novinku z edice Česká povídka s názvem Tenkrát o Vánocích.
Já tyhle povídkové sbírky, jak moc dobře víte, mám moc ráda a vždy si u nich odpočinu a vypnu. Každá povídka kouká na Vánoce jinak - u jedné jste dojatí, u druhé se bavíte…
Jasně, nějaké povídky se mi líbily více, jiné méně, ale tak to prostě je.