Lucissia Lucissia komentáře u knih

O zlé střepince O zlé střepince Božena Patková

Tak se mi za 40 korun dostal do ruky takový poklad... To jsou tak krásné pohádky, něžné, milé, některé i smutné a všechny hluboce lidské. Úplně mi to vzalo dech. Nádhera. Sem tam jsem přečetla něco málo synkovi, ale je na ně ještě maličký. Něco jsem přečetla manželovi a některé pohádky mi úplně vehnaly slzy do očí. Jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem četla...

03.05.2016 5 z 5

O pejskovi a kočičce: Jak si dělali dort (adaptace) O pejskovi a kočičce: Jak si dělali dort (adaptace) Eduard Hofman

Přečteno - a s velkým úspěchem. I přes vyšší pořizovací cenu uvažuju o koupi ostatních knížek z této série. Pro moje děti bylo lákavé to množství obrázků, které celou knihu doprovázejí.

02.05.2016 5 z 5

V říši pohádek V říši pohádek Joëlle Barnabé-Dauvister

Pro mě jsou pohádky příliš osekané, ale zase synkovi se to líbilo, že jsou kraťoučké a spousta ilustrací.

01.05.2016 4 z 5

Tom - Příběh štěněte bez pána Tom - Příběh štěněte bez pána Peter Holeinone

Neurazilo, nenadchlo, jsem ráda, že jsem ji synovi přečetla, ale zůstane zapadlá v davu jiných...

29.04.2016 4 z 5

Zimní knížka pro Lucinku Zimní knížka pro Lucinku Milena Lukešová

Kdybych měla vybrat nejkrásnější knížku mého dětství, byla by to tahle. Na první stránce má věnování: Na Vánoce 1983 od maminky a tatínka. To mi byly právě čtyři roky a dodnes si pamatuji, jak mi ji mamka s taťkou snad tisíckrát museli číst, pak jsem ji uměla úplně zpaměti a nakonec se ptala: co je toto za písmenko a co je toto za písmenko... Tohle je knížka, která mě naučila ve čtyřech letech číst a knížky milovat.
Teď jsem ji četla synovi a i jemu se moc líbila a i když nemá nejkrásnější ilustrace, přesto nebo možná proto je naprosto kouzelná. I tím, jak si hraje se slovíčky. Při čtení se ze mě zase stala ta malá Lucinka, která tuhle knížku milovala. A miluji ji dodnes, ohmatanou, každý roh naražený, hřbet přelepený hnědou páskou, protože kdysi průhledná nebyla... Moje vzpomínky... :-)

29.04.2016 5 z 5

Knížka pro Lucinku Knížka pro Lucinku Milena Lukešová

Nelze jinak hodnotit než pěti hvězdami. Zimní knížka mě provázela celým dětstvím a že je i Letní knížka pro mě, jsem vůbec netušila. Až v pubertě jsem ji objevila v antikvariátu, přečetla ji jedním dechem jako malá a teď jsem ji četla synovi a moc ho bavila, stejně jako i teď po letech, mě. Prostě krása. :-)

26.04.2016 5 z 5

Kocourek Klubko Kocourek Klubko Lucienne Erville

Byla jsem mile překvapena. Moc hezká knížka nejenom ilustracemi, ale hlavně milým povídáním o malém kocourkovi a jeho kamarádech. Určitě se k ní brzo vrátíme.

25.04.2016 5 z 5

Setkání v lese Setkání v lese Luce - Andrée Lagarde

Pěkné příběhy, doplněno popiskami zvířat a rostlin. Synovi se líbilo.

23.04.2016 5 z 5

Malované čtení Malované čtení Jiří Havel

Pěkná kniha. Obsahuje všechno, pohádky, příběhy dětí i zvířat a sem tam i nějaké ponaučení. Navíc je vtipná, nás prost bavila. :-)

21.04.2016 5 z 5

Mourek - Příběh toulavého kotěte Mourek - Příběh toulavého kotěte Peter Holeinone

Přečteno dětem na jeden zátah a moc je to bavilo. Povídání opět doplněno hezkými obrázky.

20.04.2016 5 z 5

V lese a na paloučku V lese a na paloučku Luce - Andrée Lagarde

Milé povídání o přírodě provázené krásnými ilustracemi. Nám se líbilo, doporučuju.

18.04.2016 5 z 5

Kváček - Příběh maličkého housete Kváček - Příběh maličkého housete Peter Holeinone

Tak ani nás nenadchlo, ani vyloženě nezklamalo. Nelituju, že jsme ji přečetli, ale četli jsme i lepší knihy. :-)

16.04.2016 4 z 5

Příhody Maxipsa Fíka Příhody Maxipsa Fíka Rudolf Čechura

Další nádherná kniha, bohužel z těch, které maminka nedovede přečíst tak krásně jako pan Dvořák v televizi :-) Nejvíc jsme se nasmáli u toho, jak Fík projel autem domkem a vezl si dva čápy i s hnízdem. Nádhera. Ve večerníčku to tak není, ale na mé staré gramofonové desce je to myslím přečteno úplně stejně :-)

16.04.2016 5 z 5

Vodník Čepeček Vodník Čepeček Václav Čtvrtek (p)

Pěkná knížka, jen se mi ty večerníčky prostě líbily trošku víc :-)

11.04.2016 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nedá mi to a musím napsat ještě jeden komentář. Je to už dva týdny, co jsem knihu přečetla a pořád mě to nutí na ni myslet. A dokonce se mi o ní i zdá, což se mi fakt nikdy nestávalo. Asi mě ten příběh zasáhl víc, než jsem myslela. Možná proto, že Anna by byla vrstevnice mé babičky Anny, kterou jsem měla moc ráda, možná kvůli něčemu zastrčenému hluboko v duši. Heřmánkové údolí je opravdu silný příběh, pro mě hlavně v druhé polovině knihy. Žádná červená knihovna typu Než jsem Tě poznala...
Normálně uvažuju, že si ji zas půjčím v knihově a přečtu znova...

10.04.2016 5 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Ani nenadchlo, ani neurazilo. :-)

10.04.2016 4 z 5

Budulínek - veršované pohádky Budulínek - veršované pohádky František Hrubín

Knížku mám ještě z dětství, ale teď jsem ji četla poprvé. Nečetla se mi úplně nejlépe, ale syna zaujala. Jen jsem musela natvrdo přepsat pasáž, jak jde sousedka topit koťata :-) Takže místo topení šla kotě raději prodat na trh :-) Jinak vše v pořádku :-)

05.04.2016 5 z 5

Povídej pohádku Povídej pohádku Adolf Dudek

Přidávám k hodně oblíbenému čtení pro mé děti. Obyčejné klasické pohádky dlouhé tak akorát a k tomu hodně obrázků, takže moje děti nenudila ani náhodou. Jen u Červené Karkulky jsem musela vymýšlet jiný konec, takže u nás vlk za trest dostal na zadek a musel klečet. :-) Knihu opravdu doporučuju. Dokonce bych řekla, že mám úplně stejné povídání na starých gramofonových deskách z dětství. :-)

29.03.2016 5 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Mně se kniha nelíbila už v dětství a nedokážu ani pořádně říct proč. Možná ti žabáci, možná ilustrace... Nicméně jsem ji teď přečetla synovi a jeho zaujala, takže hodnocení dávám mezi. :-)

25.03.2016 4 z 5

Kamarádi zvířátka Kamarádi zvířátka Jiří Žáček

Jednoduché básničky a pěkné ilustrace, tak akorát pro mého čtyřletého syna. Nám se kniha líbila :-)

25.03.2016 5 z 5