Lucissia Lucissia komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Po třech přečtených listech jsem to chtěla vzdát. Tak krutý začátek jsem nerozdýchala. Ale po pár hodinách mi to nedalo a kdyby mladší syn nezačal v noci plakat, dočetla bych to na jeden zátah.
Protože jsem nečetla dopředu komentáře, čekala jsem opět historický román, no, lásky a romantiky tam opravdu moc nebylo. Přesto je to kniha, nad kterou musím pořád uvažovat, často jsem měla při čtení slzy v očích, hlavně kvůli dětem. Během čtení, když moje děti spaly, jsem je chodila často kontrolovat a pohladit... Kniha mi dala trošku důvod k zamyšlení, že vlastně není na co si stěžovat.
Nelze jinak hodnotit než pěti hvězdičkami a můžu jen doporučit, i když jsem si chtěla při čtení odpočinout, tak odpočinková tahle knížka opravdu není. :-)

25.03.2016 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Výborné, skvělé, tajuplná detektivka, kterou jsem si naprosto užívala. Moje první knížka od Christie a určitě ne poslední :-)

21.03.2016 5 z 5

Pohádky z hájovny Pohádky z hájovny Gabriela Kopcová

Hezké, milé, jen nás to vyloženě nenadchlo, některé pohádky nás nezaujaly.

21.03.2016 4 z 5

Štěňata se nebojí Štěňata se nebojí František Čečetka

Mým dětem se líbilo, příběhy jsou to hezké, ale teprve obrázky pana Nesvadby tomu dodávají to pravé :-)

20.03.2016 5 z 5

Ťupka, Tomík a straka Ťupka, Tomík a straka Jevgenij Ivanovič Čarušin

Nebyla to špatná knížka, ale už jsme četli i lepší, některé povídání nás moc nezaujalo. Ale pro menší děti dobré, hodně obrázků, méně textu, i když se mi na ní ledacos nepozdávalo, přečteme jednou znovu :-)

19.03.2016 4 z 5

Veselé pohádky se zvířátky Veselé pohádky se zvířátky Vladimír Sutějev

Četli jsme rádi, nicméně krásy prvního dílu - Malovaných pohádek - to nedosáhlo. :-)

15.03.2016 5 z 5

Malované pohádky Malované pohádky Vladimír Sutějev

Nádhera, klasika mého dětství. Hodně krásných obrázků a tak akorát písmenek :-) Teď přečteno dětem a moc se jim to líbilo. Pouštíme se do pokračování :-)

14.03.2016 5 z 5

Štěňata Štěňata František Čečetka

Nádhera, četba mého dětství, teď dočteno pro syny a také se moc líbila. Navíc mám slabost pro Nesvadbovy ilustrace, takže budeme se vracet. :-)

13.03.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dočteno... a bylo to moc krásné i děsivé zároveň. Nejdřív jsem se nemohla prokousat stylem vyprávění, ale jak píší ostatní, po chvíli jsem si také zvykla. Vypravěčka je mi víc než sympatická a moc hezky zde vypráví o duších... úplně jsem to viděla před sebou. Chtěla bych vidět i film, ale nevím, jestli si k tomu najdu odvahu, aby mi nepokazil dojem z knihy.
No a s poslední větou v knize nelze než souhlasit...

10.03.2016 5 z 5

O modrém kocourkovi O modrém kocourkovi Marika Hellstrom-Kennedy

A nám se to moc líbilo. Žádnou politiku bych v tom nehledala, ta by se mohla totiž najít v téměř každé knize. A to, že bychom se neměli smát druhému kvůli jiné barvě pleti, to je dětem pěkně podané. Takže doporučuji.

04.03.2016 5 z 5

Nové příhody kocourka Zrzečka Nové příhody kocourka Zrzečka Tereza Davídková

Opět pěkné povídání a milé ilustrace. Sem tam mi neseděla věta stylisticky, ale malým dětem to nevadí a těm mým se knížka moc líbila. Určitě se k ní vrátíme.

02.03.2016 5 z 5

Příhody kocourka Zrzečka Příhody kocourka Zrzečka Tereza Davídková

Za nás spokojenost. Pěkně psané obyčejné příběhy kocoura a jeho paničky, některé příhody známe z vlastní zkušenosti. Líbí se mi, že je to napsané jednoduše, takže to pochopil i malý syn. Doporučuju. :-) A navíc je hezky ilustrovaná.

21.02.2016 5 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

TOHLE je kniha, u které jsem brečela. Zůstane mi v mysli daleko víc než slavná "Než jsem Tě poznala". Kdo si chce uvědomit, že máme většinou jen obyčejné starosti a máme mít radost všedních věcí, tomu knížku doporučuju. Silný zážitek.

15.02.2016 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Draculu čtu už počtvrté, takže průměrně jednou za 10 let. :-) Začátek je naprosto úžasný, má to spád a nabitý děj. No a pak to klesá a stoupá a opět klesá a stoupá. Kdyby byla celá kniha napsána tak, jako je Jonathanův deník na začátku, byla by to bomba. Ale i tak to stojí za přečtení.

14.02.2016 5 z 5

O čem se dověděl kocourek O čem se dověděl kocourek Ludmila Freiová

Obrázky nádherně malované, ale pohádky nemají hlavu ani patu. Nás to nebavilo, už se k ní nikdy nevrátíme, jedině pouze když si budou synové prohlížet obrázky. Tři hvězdičky jen kvůli pěkným ilustracím...

04.02.2016 3 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Tááák, právě dočteno za necelý den :-) Výborná oddychovka, romantiky ani málo, ani moc, četlo se to úplně samo. :-)

26.01.2016 5 z 5

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Nádhera, klasika, pamatuji si to ještě z dětství. Jednoduché pohádky, které se líbí i mým dětem, navíc krásně ilustrované. :-)

25.01.2016 5 z 5

Zpívající vody Zpívající vody Vladislav Hanák

Pěkná kniha, kdysi ji dostal můj tatínek, když byl ještě malý a četl prý ji několikrát. Mně se taky líbily jednoduché pověsti o tom, jak vznikly místní názvy v Jeseníkách. Doporučuju jen tak na oddych. A vůbec není pravdivá věta z poslední stránky, že kniha je určena pro čtenáře do 12 let. :-)

23.01.2016 5 z 5

Andělská tvář 2 Andělská tvář 2 Hana Marie Körnerová (p)

Jednička byla sice trošku lepší, ale také se mi to nečetlo zle. Od půlky knihy, když jsem zjistila co a jak bude dál, jsem se připitoměle usmívala, takže svůj účel odpočinout si od dětí a vymýt si mozek, to splnilo. Občas je takových knížek třeba :-)

11.01.2016 5 z 5

Andělská tvář 1 Andělská tvář 1 Hana Marie Körnerová (p)

Mám tu knihu ráda. Sice moc romantiku nemusím, ale tohle mě dostalo, četlo se to úplně samo. :-) Nakonec i ten film nebyl tak špatný, jen kdyby hlavní hrdinku hrál někdo jiný a Pomeje nemluvil tak děsně. :-) Jinak si ho jako Filipa dovedu představit celkem dobře, ovšem v knize více používal mozek. Blažek naprosto skvělý, takže spokojenost s knihou 100% a s filmem tak na 85% :-)

11.01.2016 5 z 5