Luciska13 Luciska13 komentáře u knih

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Skvělý závěr trilogie. Sice musím říct, že ačkoliv je problematika žen a jejich práv opravdu vážná a důležitá, Irenu jsem někdy s její paličatostí a neschopností aspoň občas udělat nějaký malý kompromis pro blaho rodiny, nemohla oproti předchozím dílům, kdy mi byla opravdu sympatická, vystát. Celkově mě ale na této sérii nadchlo, že bylo v knihách mnohdy idealizované období konce 19. století podáno realisticky a to včetně nemocí a tragédií, které se nevyhýbaly ani bohatým rodinám.

19.08.2022 4 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Příjemný příběh s přátelského prostředí malé vesničky na pobřeží Bretaně se spoustou nedorozumění, přátelství i kapkou lásky. Kniha je moc hezky napsaná a četla se skoro sama, ale na pět hvězdiček tomu něco chybělo.

07.08.2022 4 z 5

Stíny úsvitu Stíny úsvitu Linda S. Howington

Zajímavý a čtivý příběh, ale určitě nepatří mezi ty nejlepší knihy autorky. Bohatá rodina, dědictví, láska a nenávist a to vše doplněné napětím a vraždou, tak by se dal příběh popsat.

30.07.2022 4 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Tentokrát byl příběh jiný, probíhal jinak a i celý případ se celkově lišil. Zároveň mi přišlo, že děj neplynul tak hladce a snadno, jako jindy a já jsem se bohužel nemohla do knížky začíst. Na závěr nám ale autorka v poděkování vysvětluje, jak kniha vznikla a teď už naprosto chápu, že pro ni samotnou má kniha úplně jiný, nový význam a vzhledem k její složité životní situaci je jasné, že i kniha a příběh muže vlivem toho na člověka může působit jinak. Člověk nemůže než obdivovat, co Louise Penny dokázala a jakou jedinečnou atmosféru knih vytvořila.

21.07.2022 4 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Jaxe jsem četla těsně po přečtení Manažera, kterého jsem přečetla jedním dechem. Do tohoto dílu jsem se ale pořád nemohla začíst a i když to byl dobrý a až nereálný příběh, jak se z nenapravitelného sukničkáře stane beznadějně zamilovaný muž, který ženě splní, co jí na očích vidí, mám pocit, že tomu něco chybělo...

03.07.2022 4 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Zase jednou knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Hromada romantiky, škádlení a úsměvů, ale ani nějaké to drama nechybělo. Už se těším na další díl.

26.06.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Další skvělá kniha autorky s naprosto skvělou zápletkou. Jak už je pro autorku typické, děj si plyne svým poklidným tempem, člověk už od začátku ví, jak celý příběh dopadne, ale i tak nemůže přestat číst, protože to prostě nejde jinak. Rozhodně doporučuju.

21.06.2022 5 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Příjemné čtení s dobrou zápletkou, ve kterém o napětí a romantiku nebylo nouze. Ze začátku jsem se od knihy nemohla odtrhnout, ovšem s blížícím se koncem moje koncentrace opadala. Začalo to být čím dál tím víc překombinované a ve chvíli, kdy se hlavní hrdinka začala motat do něčeho, čemu vůbec nerozuměla, a akorát všem přidělávala práci, mi to přišlo už opravdu příliš. Ale díky prvním dvěma třetinám dávám 4 *. Určitě si od autora ráda ještě něco přečtu.

15.06.2022 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Další skvělý cestopis Ladislava Zibury. Pro někoho může být cestování po Česku méně zajímavé, ale mně se to moc líbilo. Vtipné pasáže se skvěle doplňují s historickými vsuvkami a člověk si o Česku udělá zase trochu jiný obrázek. Moc jsem si také užívala pasáže z míst, které sama dobře znám, ale kolikrát z úplně jiného úhlu, a dokonce jsem se o nich třeba přiučila něco nového. Po přečtení knížky mám chuť se taky jen toulat po naší zemi a prohlédnout si ji z té méně známé stránky. Rozhodně doporučuju si knížku přečíst.

09.06.2022 5 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Moc hezká knížka, ale k tomu, abych dala pět hvězdiček, jí bohužel něco chybělo. Ale i tak jsem si hlavní postavy oblíbila - vtipná a drzá Delila milující věření a jídlo a milý a okouzlující Macon. No a do toho Delily otravná a nesnesitelná sestra a minulost, které vrhají na jejich naprostou idylu stíny, prostě ideální prostředí pro skvělý příběh plný lásky.

06.06.2022 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Skvělý detektivní příběh se zajímavou zápletkou, z krásného prostředí a se spoustou milých lidí. Přirovnání k vrchnímu komisaři Gamachovi je celkem výstižné, ale musím říct, že vesničku Three Pines to nepřekoná. I tak jsem si ale čtení moc užila a těším se na další díly.

01.06.2022 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Knížka se četla skoro sama, moc se mi líbilo prolínání minulosti a současnosti, jednotlivé kapitoly se skvěle doplňovaly a postupně se odkrývaly jednotlivé vrstvy příběhu. Ale jak už se zde několikrát objevilo, část závěrečného rozuzlení mě trochu zarazila a nejsem si jistá, jak se k tomu stavět. Byl to pro knihu přínos, nebo ne?

15.05.2022 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Skvělý příběh. Nejprve jsem viděla film a až potom jsem se pustila do knížky, ale ta je podle mě mnohem lepší, i když pravda je, že zrovna v tomto případě se kniha i film dějově hodně podobají. Až doposud jsem autorovy knihy moc nevyhledávala kvůli tragickým koncům příběhů, které jsou pro jeho knihy typické, ale myslím, že mě tato kniha přesvědčila, abych se pustila i do dalších.

02.05.2022 5 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Pěkná kniha autorky, i když za mě nepatří mezi ty nejlepší. Zápletka v podobě seznamu požadavků na Dokonalého muže mi ze začátku připadala trochu ujetá, není trochu zvláštní, že se to, co dnes najdeme v každém druhém článku v časopisech pro ženy, nebo na webech pro ženy, řeší ve zprávách a vyvolá to takovou vlnu ohlasů? Ale ve finále se mi příběh moc líbil, nechyběla pořádná porce romantiky, napínavá zápletka, ani překvapivé rozuzlení.

17.04.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další skvělý romantický útěk, i když po Švýcarsku, do kterého jsem se zamilovala a pro mě je to nejlepší kniha série, mě tento díl zase až tolik nenadchnul. Ale co rozhodně hodnotím je, že tento díl se od ostatních lišil. Hlavní hrdinka opět hledala sama sebe, ale celý průběh byl jiný. Opět úžasné prostředí, dobré jídlo a romantika, ale na pět hvězdiček tomu prostě něco chybělo.

08.04.2022 4 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Tak po předchozích dvou knihách, které jsem četla spíš že setrvačnosti, se mi tento díl zase moc líbil. Pravda je, že některé důležité části (hlavně ke konci) byly možná trochu uspěchané a autorka se jim mohla věnovat trochu více, ale zároveň se mi dlouhé pasáže z jejich běžného života moc líbily a rozhodně bych je nezkracovala. Konec byl moc hezky uzavřený, ale zároveň nabízí možnost k pokračování, na které se po tomto díle zase moc těším.

03.04.2022 4 z 5

V bouři V bouři Kathryn Taylor

Krásný příběh plný lásky a napětí s krásného prostředí irské vesničky s hradem na útesech a spoustou zvědavých sousedů. Jednotlivé dějové linie do sebe krásně zapadaly a já jsem se těšila, co mě čeká na další stránce. Třetí kniha, co jsem od autorky četla a myslím, že ji mám čím dál tím radši.

31.03.2022 5 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

Hezký příběh, který se dobře čte, zajímavá zápletka, romantika a trocha toho napětí, přesně tohle knížka krásně spojuje. Co mě ale opravdu naštvalo a i zklamalo bylo ukončení prvního dílu. Vím, že není pravidlo, aby měla kniha uzavřený konec, ale když se jedná o dva díly, čekala bych alespoň částečné uzavření děje, částečné rozuzlení, ale zároveň položit nějakou otázku, která by navnadila čtenáře k přečtení druhého dílu. Takhle na mě kniha působila jen jako jakési uvedení do děje, ale když nemáte hned druhý díl, je to jako byste nic nečetli. Vzhledem k tomu, že už mám za sebou i druhý díl, hodnotím to i za celkový dojem, takže nakonec to vyšlo na ty čtyři hvězdičky, je ale opravdu škoda, že autorka neudělala ten předěl o pár kapitol dál, kde už se část tajemství odkrývá...

31.03.2022 4 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Skvělý příběh. Sice už na začátku máte představu, jak to všechno skončí, ale i tak, nebo možná právě proto jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Neustále jsem čekala na stránku, kde se tajemství už konečně provalí a kladla si otázku, jak budou hrdinové reagovat? Opravdu můžu doporučit.

18.03.2022 5 z 5

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Na pokračování prvního úspěšného dílu jsem se moc těšila, ale bohužel musím říct, že mě trošku zklamal. Jak už zde bylo napsáno, ta hádka mezi Lovisou a Axelem byla opravdu zvláštní a já věřím, že šlo využít i něčeho rozumnějšího. Stále se mi na této sérii líbí, že je z reálného života, kde nám život prostě občas háže pod nohy klacky, ale zase na druhou stranu se vše kolem nemoci točilo možná až příliš. Chápu, že když člověka něco takového potká, je to opravdu neskutečně těžké, ale přeci jen toho na mě bylo občas až moc. Nehledě na to, že celkově ta "zápletka" - dějová linka byla bohužel v tomto díle mnohem méně poutavá. Stále je to ale Halleholm se svými skvělými obyvateli, pekárna stále voní skořicí a já se tam zase někdy ráda vrátím.

14.03.2022 4 z 5