Luciska13 Luciska13 komentáře u knih

Vůně španělských třešní Vůně španělských třešní Jo Thomas

Tato kniha má jednoznačně lepší hodnocení, než autorky druhá kniha - Stín olivovníků, ale musím říct, že mě se naopak více líbil stín olivovníků. V této knize na mě příběh působil až moc překombinovaně, autorka se snažila zařadit spoustu prvků symbolizující Španělsko s různými dějovými zvraty, ale podle mého názoru by udělala lépe, kdyby se zaměřila jen na jedno - restaurace, bar, tedy španělské jídlo, na flamenco, nebo se naplno věnovala třešním. Ale i tak to je příjemný pohodový příběh, u kterého si člověk odpočine a rozhodně se nenudí...

25.02.2022 4 z 5

Stín olivovníku Stín olivovníku Jo Thomas

Ideální knížka, když chce člověk na chvíli vypnout a i během zimního období se přenést na slunečný italský venkov. Zápletka není bůhvíjak hlubokomyslná, některé momenty v ději se mi moc nelíbily, nebo mě nebavily, ale celkově je kniha moc hezká a já se těším na další knihy autorky.

09.02.2022 4 z 5

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Celá kniha byla docela fajn, pohodová, odpočinková a nenáročná. Liam mi svou nedospělostí opravdu lezl na nervy, ale je mi jasné, že to byl autorky záměr. Z knihy jsem měla opravdu celkem dobrý pocit (když hodnotím v tomto žánru), ale nekonečným epilogem nataženým asi do dvou let to autorka za mě zabila a vůbec poslední část tam byla úplně navíc a úplně by se to bez toho obešlo, takhle mi to akorát zkazilo celkový dojem z knížky, který byl jinak celkem příznivý. Možná tím chtěla autorka ukázat Liamovu "dospělost", no nevím, ale kdyby knížka skončila o deset stran dřív, bylo by to podstatně lepší.

31.01.2022 4 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Tuhle sérii miluju, ale k tomuto dílu jsem přistupovala trochu skepticky - přeci jen "čtvrtý díl trilogie". První kapitoly mě opravdu moc nenadchly, ale nakonec jsem se celkem začetla. Bohužel jsem už z toho neměla takový pocit, jako dříve, budu si muset znovu přečíst první tři díly, ale mám dojem, že tento díl se snažil věnovat až moc dějovým linkám naráz a už méně Marii a Paulovi, kteří byly v předchozích dílech vždy těmi hlavními aktéry. Buď se jim dříve autorka opravdu věnovala více, nebo to z těch knih alespoň vyplývalo, ale teď jako by byli odsunutí na druhou kolej...

27.01.2022 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Už dlouho jsem se u knížky takhle nenasmála. První polovina byl jeden vtip za druhým a ačkoliv to dějově nebyl bůhvíjak silný příběh, vtipné narážky, hádky a výměny to bohatě vynahradily. Oproti tomu druhá polovina knihy byla vážnější (pokud se to dá u téhle knihy říct), ale zase to vyvažovala romantická (a samozřejmě trochu předvídatelná) zápletka. Ale přesně takovou knížku jsem teď potřebovala, prostě únik od reality.

19.01.2022 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Skvělé oddechové čtení. Když mi to známá doporučila, řekla, že to je vlastně "Zrodila se hvězda se šťastným koncem". A měla vlastně pravdu... Nejvíc se mi asi líbila první část, která se odehrávala na ostrově, to jejich postupné oťukávání bylo skvělé, ale i druhá polovina byla moc hezká a já se určitě brzy pustím do dalšího dílu.

16.01.2022 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Three Pines člověk prostě musí milovat. Ta atmosféra, přátelství, klid a pohoda, které z obyvatel přímo srší. Na začátku knihy jsem byla trochu na rozpacích z pro autorku neobvyklého stylu psaní, ale po dočtení jsem vlastně nadšená.

09.01.2022 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Michaela Grünig

Příjemná kniha o vedení hotelu v nelehké předválečné a následně válečné době. Líbí se mi, že autorka přistupuje ke knize realisticky a v knize řeší i problematiku např. homosexuality, která se obvykle v knihách z této doby neřeší. Ukazuje i na měnící se dobu, kdy rodiče ještě lpí na tradicích, na postavení a rodech, oproti tomu děti se už dívají na svět moderněji. Hvězdičku dolů dávám za závěr knihy, který mi připadal trochu přehnaný, ale jinak to byla po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

22.12.2021 4 z 5

Letenka z džungle Letenka z džungle Sandra Brown

Další hezká kniha Sandry Brown. Část odehrávající v džungli mě opravdu dost bavila, ale druhá část knihy už méně, škoda, že se autorka o prodírání džunglí a závodu s časem nerozepsala ještě o něco více a nevěnovala jí ještě větší část knihy.

21.11.2021 4 z 5

Další super kniha od autora. Pořádná porce černého humoru v příběhu psaném nezapomenutelným jedinečným autorovým stylem. Místy jsem měla trochu problémy udržet pozornost při popisování politických záležitostí a detailů (za to ta jedna hvězdička dolů), ale celkově jsem si knihu užila.

15.11.2021 4 z 5

Skandál Skandál Amanda Quick (p)

Tak nízké hodnocení jsem knížce ještě nikdy nedala, ale tohle fakt nešlo. Najivní a úplně pitomá Emily, hrabě, který se jí nechá ovlivnit a zapomene na vše, co se kdy stalo, nevím, nemůžu uvěřit, že jsem to dočetla až do konce. Doufám, že už nikdy neuvidím, ani neuslyším slovo metafyzické, nebo komunikace na "vyšší úrovni".

15.11.2021 1 z 5

Řeka to ví Řeka to ví Amanda Quick (p)

Hezká kniha, ale z nějakého důvodu jsem měla problémy se začíst a neustále se mi motala jména. Příběh byl ale i tak napínavý, promyšlený a i romantický.

26.09.2021 4 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Příjemná kniha z hezkého prostředí. Není to jedna z "wow" knížek, ke které bych se vracela, ale četla se hezky a nějaký ten menší zvrat se tam také objevil.

19.09.2021 4 z 5

O té noci O té noci Julie James

Rozhodně to nebyla špatná kniha, ale předchozí díl mě opravdu nadchnul a po něm je toto pokračování pro mě trochu zklamáním. Co mi na knize ale vadilo asi nejvíce bylo neustálé opakování "státní zástupce USA, kancelář státního zástupce USA, asistent státního zástupce USA,..." - nevím, nějak nevidím důvod to neustále opakovat, zhruba po prvních padesáti stránkách už mě to naprosto neskutečně iritovalo a jsem přesvědčena, že kdyby autorka vynachala nekonečné opakování těchto velice amerických názvů, kniha by byla poloviční...

01.09.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Skvělá kniha, ideální na dovolenou. Vtipná, ze života, trochu šílená a romantická a to v ideálním poměru. Čtení jsem si moc užila a to, jak se měnil styl psaní mě sice překvapilo, ale myslím, že to knížku zajímavým způsobem ozvláštnilo.

30.08.2021 5 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Taková ta plážová oddechovka. Pokud chcete na chvíli vypnout, nad ničím nepřemýšlet, smát se cizím trapasům a užívat si léta, je tato kniha to pravé pro vás.

27.08.2021 4 z 5

Vrať mi můj sen Vrať mi můj sen Julie Garwood

Tak mám z knihy opravdu rozporuplné pocity. Jak už tady bylo několikrát zmíněno, kniha byla ve stylu honba za pokladem, kdy na jednu stranu hlavní hrdinové bojovali s časem a snažili se dopadnout vraha, na druhou stranu se před nimi snažili uprchnout. No a po celé knize mi přišel konec tak nějak málo. Ano, vysvětlili to, ale bylo to moc uspěchané a takové nedotažené...

25.08.2021 3 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Ačkoliv jsem měla k prvnímu dílu výhrady, pustila jsem se do druhého a musím říct, že jsem naprosto nadšená. Motiv dělníků a dělnic a jejich pracovních a životních podmínek a potom také prostředí ústavu pro choromyslné té doby mě opravdu zaujal a tento díl se četl úplně sám. Tehdejší doba musela být pro prosté dělníky opravdu neskutečně krutá. Nenachází se zde propastné rozdíly mezi popisem neštěstí a nějaké romantické idyly, jako mi to připadalo v předchozím díle, celá kniha působí jako jeden dokonalý celek.

06.08.2021 5 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Další hezký příběh od Sandry Brown, i když tentokrát mě nenadchl tak, jako jindy. Jak už zde bylo několikrát zmíněno, kniha byla až zbytečně dlouhá, ve většině děje se opakovalo stále to samé dokola, pořád a pořád. Bylo zde několik postav, které měly jakoby odvést naši pozornost od hlavní problematiky, ale dej naprosto zbytečně natáhly. Kdo je vrah, jsem měla bohužel tušení delší dobu a to se mi u Sandry Brown vůbec nestává, chyběl mi ten moment překvapení a mně osobně vadil vztah hlavního hrdiny k hlavní hrdince i k její matce, ale to už je jen čistě můj osobní názor. Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, potřebovala bych tu půlky, ale vzhledem k tomu, že se mi i přes všechny mé výhrady kniha celkem hezky četla, dávám čtyři.

21.07.2021 4 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Zatím asi nejlepší kniha od autorky, co jsem četla. Romantika, napětí a dobré víno, skvělá kombinace. Po přečtení této knížky mám chuť dozvědět se o vínech mnohem víc, než že existuje červené a bílé :D

15.07.2021 5 z 5