Nový začátek

Nový začátek https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452000/bmid_novy-zacatek-0jS-452000.jpg 4 141 50

Vinařství série

Manželství mezi služebnou Irene a bohatým dědicem Franzem je manželstvím z lásky a mělo by být idylickým. S ním ovšem nesouhlasí Franzův otec a po odhalení tajemství a konfrontaci s tchánem raději těhotná Irene beze slova opouští svého milovaného ženicha. Porodí svého malého syna mimo panství a přijme místo textilní dělnice v továrně. Podmínky jsou kruté a Irene musí pracovat do vyčerpání. Pak ale poznává charismatického vedoucího pracovníka Josefa, který jí dodává sílu a jistotu. Přestože manžela stále miluje, navazuje vztah s Josefem. Může ale Irene skutečně zcela zapomenout na svojí velkou lásku a dostat se z citového zranění, které utrpěla odchodem od milovaného Franze?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Aufbruch in ein neues Leben , 2019

karolina0346
24.03.2024 4 z 5

Obávám se, že to nedokážu dočíst.
Wilhelm byl příšerný už v prvním díle. A teď? Musím si dát od čtení pauzu.

Ludmila91
18.02.2024 5 z 5

Nádherný příběh. Ještě lepší než první díl. Krásně napsáno

Jane007
01.10.2023 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Chvilkama mi to přišlo podobné Severu a jihu od Gaskellové, ale to mi nevadilo. Jsem zvědavá na další díl.

Címa
07.09.2023 5 z 5

Člověk si při čtení tohoto dilu uvědomí, jak dobře se máme. Ireny složitá a tezka fáze života po útěku, kdy bojuje pomalu o holé přežití, náročné pracovní podmínky, úrazy, jak nemají dělnici ani na jídlo, základní potřeby, to je síla. Těžce se to čte, ještě hůř si to představujeme. Pak následně šťastné shledani, happy end těším se na poslední dil.

Annkag
09.08.2023 4 z 5

Kniha měla všechno.
Chtělo se mi při ní křičet, brečet, utíkat ale hlavně milovat.
Tak těžký život koncem 19 století je pro nás nepředstavitelní ale bylo to tak.
Bylo to krásné ale hodně smutné období kdy lidi neměli ani na chleba a vajíčka. Kdy se ve stínu války žilo hodně těžce a vznikali první odbory a stávky.
A v tomhle všem se našlo místo pro lásku a trocha štěstí.

knihovnička007
18.07.2023 5 z 5

Tvrdohlavá Irena, která se snaží postarat o sebe i své dítě... Bohužel v tehdejší době to vůbec nemá jednoduché...
Skvělý druhý díl. O dost lepší než třetí díl...
Více na FB Tučňákův knižní svět.

ZUZANA-123
01.07.2023 5 z 5

Krásné a napínavé, tĕším se na závĕrečný díl.Souhlasím s tím,co v komentářích už nĕkdo napsal,druhý díl je oproti prvnímu zajímavĕjší,napínavý až do konce.Bez váhání-5 hvĕzdiček.

Pert
09.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Tak já nevím. Zajímavé informace o poměrech dělníků a socialismu, ale Josef ji jen tak nechá jít? Opravdu, téměř neřekne ani slovo? Asi ji tak moc nemiloval.
Nepřiměřené reakce- jedné urážce Prusa se směje celé náměstí a smíchem se popadají za břicho?
Další- Prusové jsou nejhorší, urážet je je v pohodě. A Francouzi jsou nejlepší. Fakt? V každém národě jsou slušní a neslušní lidé, ale Prusové jsou vykresleni jako největší zlouni a hlupáci a Fracouzi jsou zase nejlepší.

Dudlík08
07.02.2023 4 z 5

Těšila jsem se na druhý díl, ale taky jsem se toho bála, zda už to nebude "nudné". Jsem ráda, že jsem se mýlila. Krásné vyprávění, které se četlo jedním dechem.

m_martina
17.11.2022 5 z 5

Výborná kniha, dobře se čte a nedá se odložit. Paní spisovatelka popisuje tvrdý život v krutých podmínkách, ale také velkou lásku Franze a Irene. Krásný příběh, který doporučím.

tittanie
30.10.2022

První díl jsem četla v únoru 2021, k tomuto dílu jsem se dostala po více než roce a půl. Takže si první díl pamatuju jenom zběžně. A to jsem jej musela přečíst za den, protože jsem na to neměla více času, tomu nepřidalo. Druhý díl jsem ani číst nechtěla, ale narazila jsem na něm v knihovně.
Musím říct, že nemám ráda tyhle německé trilogie. Přijde mi, že jsou všechny na jedno brdo. Ona chudá, nemanželská. On bohatý, nespokojený. Zamilují se a jeho rodiče mu v tom brání. Všechny mají aspoň čtyři sta stran.
Tahle kniha byla to samé jako ostatní trilogie, ale četlo se to docela dobře.

Aaloha
12.10.2022 4 z 5

Druhý díl mě bavil o mnoho víc než první. Byla jsem napnutá, jestli a jak se podaří Paulin dostat zpátky domů. Jestli se zlepší podmínky práce v textilkách, hlavně minimální mzda za maximální počet hodin, nelidské podmínky, zaměstnávání dětí a téměř žádná práva žen. A samozřejmě jestli se ještě setká Irena s Franzem. Rozhodně nic přeslazeného.

Damonka12
10.10.2022 5 z 5

Jo tohle je přesně něco, co miluju. Historický román založený na skutečnosti se skvělým romantickým příběhem.

Petronelka123
21.08.2022 5 z 5

Druhý díl mě bavil o trochu víc, už v něm nebylo tolik válečných scén. Baví mě dozvídat se o společenských poměrech ve Francii v 19. století. Těším se na další pokračování

malýčtenář
23.04.2022 4 z 5

I druhý díl je napsaný velmi poutavě. Sledujeme další osudy hlavních postav a na pozadí se seznamujeme s krutým životem tehdejší doby. Nelidské podmínky v továrnách, postavení žen a těžký život chudých. Opět tleskám a těším se na další díly.

zdenaR
30.03.2022 4 z 5

Ani další díl nezklamal, sága se zatím do červené knihovny nezvrhla, skvěle popsané kruté podmínky v textilních továrnách a těžké osudy žen a dětí té doby.

Toňula
13.03.2022 4 z 5

Pokračování ságy vinařské rodiny Gerbanů na pozadí historických událostí, nelehké osudy hrdinů neztrácejících ani v těžkých časech víru, lásku a pochopení pro starostí a utrpení druhých.

Ivanka83
27.02.2022 5 z 5

Paráda. Ani druhý díl nezklamal. Naopak, stránky jsem přímo hltala.
Tolik neštěstí, bolesti, násilí a smutku. Ale i v tak těžkých časech se setkáme s láskou, soucitem a nečekaným štěstím.
Osud opět spojil cesty Ireny a France. Věřím že teď již napořád.
Už se těším na závěrečný díl.

Kerberos
20.02.2022 5 z 5

Druhý díl je určitě lepší než první. Otec rodiny je úspěšný v rozdělení France a Irene, která podlehne nátlaku , porodí v ústraní a pracuje v továrně. Matku Pauline uzavře na psychiatrické klinice aby měl volnost v nakládání s rodinným majetkem. Většina postav v tomto díle je postižena těžkými životními podmínkami té doby.

zimolka
08.02.2022 5 z 5

Oba díly byly nádherné napsaný.Hned beru do ruky další.