Nový začátek

Nový začátek https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452000/bmid_novy-zacatek-0jS-452000.jpg 4 142 142

Vinařství série

Manželství mezi služebnou Irene a bohatým dědicem Franzem je manželstvím z lásky a mělo by být idylickým. S ním ovšem nesouhlasí Franzův otec a po odhalení tajemství a konfrontaci s tchánem raději těhotná Irene beze slova opouští svého milovaného ženicha. Porodí svého malého syna mimo panství a přijme místo textilní dělnice v továrně. Podmínky jsou kruté a Irene musí pracovat do vyčerpání. Pak ale poznává charismatického vedoucího pracovníka Josefa, který jí dodává sílu a jistotu. Přestože manžela stále miluje, navazuje vztah s Josefem. Může ale Irene skutečně zcela zapomenout na svojí velkou lásku a dostat se z citového zranění, které utrpěla odchodem od milovaného Franze?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Aufbruch in ein neues Leben , 2019

alnahu
04.05.2021 5 z 5

Skvělé čtení. I druhý díl rodinné ságy Gerbanových z Alsaska se četl sám. Opět se v tomto díle vracíme k Franzovi a Ireně a jejich odloučení. Během dvou let se událo spoustu věcí .Zatím co Franz se stará o rodinný podnik vinařství a nepřestává pátrat kam se Irena poděla. Ta se doslova protlouká životem ,po té co porodila syna pracuje v textilní továrně za nelidských podmínek, kde se snaží pomáhat ostatním ženám o lepší život. Kniha má šťastný konec a my se můžeme těšit na další díl.

AndreaP.
03.05.2021 5 z 5

Absolutně brilantní rodinná sága z konce 19.století, která je zasazená do do oblasti vinic. První díl mě nadchl a tento druhý doslova očaroval. Nechybí zde láska, intriky, bohatství i chudoba. Skvělý styl autorčina psaní nenechá nikoho na pochybách, že opravdu umí. Kdyby bylo možno dát více hvězdiček než pět, neváhám. A už se nemůžu dočkat třetího dílu.

Mi--LADA
02.05.2021 4 z 5

Třetí díl jsem ještě nečetla, už teď je však jistý, že se nám díky Vinařství urodila slušná rodinná sága a na úrodu z posledního dílu se už teď těším. Vzdychat jenom nad Ireniným osudem, která umí pobláznit i s dítětem kde koho (nejdřív majitele panství, pak vedoucího), to není žádné drama, když je jasný, že nějaký ústrky budou, v továrně osudy strašný, ale čtenářka milostného románu tak nějak tuší, že z té nuzoty a těch podmínek nakonec určitě Iren vyvázne se zdravou kůží.
Matka Pauline tomu dává trochu grády, já jsem za ty vsuvky z blázince náhodou ráda, že se tam kromě škubání vína a dělnických problémů řeší i vážný potíže.
Takže tu máme mateřství pro matky, lásku pro romantičky, peripetie při pěstování vína pro milovníky chutného moku, drobné intriky a občasný výlet do ústavu choromyslných pro drsnější povahy. Já jsem z tohohle literárního počinu poměrně spokojená, pěkný to bylo, no, docela zábavné. Co chtít víc?

85098211
24.04.2021 5 z 5

V dalším pokračování rodinné ságy Vinařství prožijeme spolu s Irene, Franzem a celou řadou dalších postav léta 1871 až 1873. A že to byla tenkrát doslova hrozná doba! Knihu jsem opět poslouchala jako audio v němčině, tedy v jazyce originálu. Tentokrát se podíváme na tři různá místa. Autorka nás zavede do ústavu pro choromyslné, kam se už v předchozí části (pochopitelně nedobrovolně) dostala Franzova matka Pauline. Potom do továrny na textil, kde vládnou strašné, nelidské podmínky, a také je zde úplně běžně provozována dětská práce. No a samozřejmě tady ještě máme vinařství, které vlastní a na kterém žije zbývající Franzova rodina, tj. otec a sestra plus ještě jeho strýc s tetou. Musím přiznat, že na začátku mne kniha nezaujala tolik, jako ta předchozí, ale později jsem se už zase od ní nedokázala vůbec odtrhnout. Opět tady zažijeme nejen velkou lásku, ale bohužel i obrovskou nenávist a také zlobu. A hodně se toho dozvíme o těžkém údělu chudých lidí, doslova závislých na práci v továrně. A konečně se autorka více věnuje i navýsost zajímavé tematice vinařství ;-). Na závěr knihy se čtenář dočká hodně velkého překvapení - tedy aspoň mne odhalení pravdy ohledně Franze a Irene dostalo do kolen ;-). Víc už prozrazovat nebudu, kniha je výborně napsaná a neskutečně čtivá, proto si plný počet plným právem zaslouží - a já se už moc těším na poslední část, kterou si určitě nenechám ujít :-). A i ostatním čtenářům tuto sérii vřele doporučuji.

DominaCZ
17.04.2021 3 z 5

SPOILERY!
Dávám tři star pouze za IRENU!!!! Jiný příběhy mě nezajímaly a Franz a jeho boj za vinařství a matka v blázinci, to vše mělo mít svou vlastní knihu, proč to tam vlastně bylo, když šlo o vinice?? Špekoška ségra a věčný boje se šatama, co na ní praskaj ve švech, to by taky zasloužilo vlastní knihu, prostě spousta věcí byla zbytečný honění stránek.

Irena a Emma-no ta druhá ta mě vytáčela...vždycky skoro zabitá, ale přesto se k ožralovi vrátí, aby si časem bóchla, zase se zbouchla, neměla co do huby sobě ani děckám a prostě furt dokolečka žejo. Ta situace mě fascinovala-dělaly hodiny denně, nějaký prachy jim pořád přibývaly týdně, ale jako neměly ani na šest vajec! Divný. Všude plno práce a peněz, ale na žrádlo a byty nebylo. Jedině ty tovární příběhy mě zajímaly...do chvíle než se potkali, ojeli se a pokračovali na růžovém obláčku. To fakt nutný nebylo.

Szilvia1
15.04.2021 5 z 5

Takjako v prvním díle i tady jsou napsány i dost smutné děje,ale je to i na druhou stranu velmi pěkný milostný příběh,který v té době potkalo asi velmi málo lidí.Strašně se těším i na třetí díl a budu zvědavá,co se ještě dozvím.

zuzana2599
05.04.2021 5 z 5

Irena a Franz se na závěr knihy vrací domů, neboť jsou netrpělivě očekáváni... Stejně tak jako já velmi netrpělivě očekávám pokračování této jedinečné ságy.
Opět je to skvělé čtení. Nechybí věrná láska, bohatství a bída, zloba a intriky, a to vše se odehrává v atraktivním prostředí vinařství, či v těžkých pracovních podmínkách textilní továrny na konci 19. století. Nebo třeba v Ústavu pro choromyslné.
To byla radost číst !!! Jsem hodně zvědavá na další díl. Ze srdce doporučuji !!

maryzka
28.03.2021 3 z 5

Hups to je tedy zvrat. Majitel vinice hledá Irenu, počátky dělnického hnutí,zlo je potrestáno, konec knihy se blíží ke štastnému happyendu. Tak jsem jinak zvědavá jak autorka bude pokračovat.

Gabusza
21.03.2021 5 z 5

Opět autorka skvěle popisovala poměry mezi dělníky a zbohatlými pány 19. století. Dost smutná a chudá doba, ale zároveň pracovitý národ, fascinovalo mě ale, jak se dělnice dokázaly semknout a vzepřít se majitelům továrny.
Příběh skončil krásně. Kniha mě bavila a četla se parádně. Budu se těšit na další pokračování.

helena842
15.03.2021 5 z 5

Knížku jsem četla prakticky jedním dechem, druhý díl rodinné ságy se mi velice líbil a nemohu se dočkat dalšího, i když jsem tedy hodně zvědavá, co se v něm bude odehrávat. Pokud se vám líbil první díl, tak se rozhodně pusťte do tohoto! Je parádní.