Luciska13 Luciska13 komentáře u knih

Skandál Skandál Sandra Brown

Dobrý příběh a námět, ale myslím si, že mohla autorka větší část knihy věnovat pomstě a menší tomu, co předcházelo, ačkoliv to bylo pro příběh rozhodně důležité. I tak mi ale přišlo, že to bylo na úkor toho hlavního.

19.01.2021 4 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Toto jsou za mě prostě nejlepší detektivky, je to napínavé, zároveň se člověk něco dozví, zasní se, má pocit, že se vrací domů, do Three Pines. Jediné, co mi tentokrát trošku vadilo (proto ta hvězda dolů) byl velký prostor pro dohadování na konci, i když na druhou stranu to je aspoň prostor pro fantazii, a taky trochu to, jak se náhodou třicet let schovává super dělo zrovna ve Three Pines, ačkoliv je fajn, že má příběh nějaký pevný základ.

05.01.2021 4 z 5

Náruč plná lásky Náruč plná lásky Linda S. Howington

Romantická zápletka se mi opravdu moc líbila, námět na osobního sluhu a celý příběh byl taky opravdu originální a zápletka s psychopatem byla opravdu napínavá do poslední chvíle, člověk se od knihy mohl jen těžko odtrhnout, ale místy mi některé situace a popisy přišly trochu příliš, i když to už je věc názoru.

24.12.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Skvělý příběh. Prostředím a bezvýchodnou situací "jeden z nás je vrah" mi to lehce připomínalo Vraždu v orienexpresu. Ideální detektivní příběh pro zimní večery, člověk se s hrnkem čaje a dekou začte a knihu už nemůže pustit z ruky.

19.12.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

S koncem přišlo velké překvapení, od začátku jsem myslela, že je vrah úplně jasný, že to je jedna z těch knih kde znáte vraha od prvního okamžiku (zpětně nechápu) a v knize se řeší jen to, jak jim uniká. A moc se mi líbí ten lehce otevřený konec, který dává autorce prostor pro volné pokračování a nám pro fantazii...

13.12.2020 4 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Ačkoliv mě tato série nenadchla tak jako Pánský dům, nebo Kavárna U Anděla, tento díl se mi moc líbil, krásné završení trilogie. Příběh se hezky uzavřel a doladil.

06.12.2020 4 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Linda S. Howington

Hezký příběh, ale z celé trilogie mě asi oslovil nejméně. Místy jsem se taky ztrácela ve jménech, některá jsem si ujasnila až v dalších dílech.

20.11.2020 4 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

Nejlepší kniha trilogie. Začetla jsem se a nemohla přestat, rozhodně doporučuju.

20.11.2020 5 z 5

Líbej mě, když spím Líbej mě, když spím Linda S. Howington

Celá kniha mě hodně bavila, místy to bylo hodně překvapující a až do posledních pár stran jsem chtěla dát plný počet hvězd, ale to, co se dělo na konci bylo poněkud přes čáru...

20.11.2020 4 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Spousta slunce, úsměvů a samozřejmě ginu. Tři kamarádky, tři osobnosti a tři příběhy plné lásky. Moc hezký příběh.

16.11.2020 5 z 5

Letní romance Letní romance Julie James

Hezká kniha, ale neustále jsem čekala, kdy přijde hlavní zápletka, ale ona žádná hlavnější už nepřijde. Je to ale jen můj osobní dojem, prostě je kniha taková pohodová a zlehka plynoucí.

16.11.2020 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Hodně šílené, ale přesto příjemné čtení pro zlepšení nálady.

16.11.2020 4 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Na tuhle knížku jsem už asi moc stará, příběh nebyl špatný, ale hlavní hrdinka mi dost lezla na nervy a přišlo mi, že neví, co chce.

16.11.2020 3 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Opět krásný a napínavý příběh. Bylo nádherné, že v této knize opravdu fungovali Fraserovi jako kompletní rodina. Místy jsem se smála, místy se chytala za hlavu, ale celkový dojem je opět dechberoucí. Fascinuje mě, jak vše do sebe zapadá jako dílky skládačky a i detaily z prvního dílu se doplňují s detaily z tohoto dílu. Jediné, s čím se nemohu stále smířit, je fakt, jak autorka nechala hlavní díly v minulém dílu zestárnout o dvacet let, tak nějak je stále vidím, jako ten mladý pár kolem pětadvaceti.

24.09.2020 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Další krásná kniha od jedné z mých oblíbených autorek. Nádherné francouzské pobřeží a zároveň smutný a dojemný příběh lásky vznikající v době druhé světové války. O šťastné náhody zde není nouze, i když hlavní hrdinka neměla rozhodně snadný život a člověk se neubrání myšlenkám "co by bylo, kdyby..."

11.09.2020 5 z 5

Dům na jezeře Dům na jezeře Ella Carey

Příjemně plynoucí příběh, který člověka potěší. Zaujala mě souvislost s předchozí autorčinou knihou, vůbec jsem před čtením nevěděla, že knihy na sebe mají volně navazovat, měla jsem tak pocit, že se vracím do míst, kde už jsem jednou byla, známých, ale stále pořádně neprobádaných.

11.09.2020 5 z 5

Únik Únik Nora Roberts

Za mě asi zatím nejslabší kniha od autorky. Kniha mi místy přišla lehce chaotická a navíc rozuzlení a odhalení zápletky si podle mého názoru zasloužilo více pozornosti a propracování, celou dobu autorka udržuje čtenáře v napětí a přitom je celá zápletka tak trochu přitažená za vlasy.

13.08.2020 3 z 5

Vražedná nevinnost Vražedná nevinnost Nora Roberts

Pěkný příběh, ale od autorky jsem četla už i lepší. Kniha je hezky psaná z více úhlů pohledu a nechybí ani romantika (i když mám pocit, že ve většině knih Nory Roberts muž ženu do vztahu natlačí a ačkoliv není na vážné vztahy, tato žena je nyní ta pravá :D ), ani napětí, tentokrát trochu drsnější. Myslím ale, že jsem si vypěstovala averzi k větě "odlomil cigaretu a zapálil si" :D

27.07.2020 4 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

Napínavé od začátku do konce, skvělý smutný a dechberoucí příběh, který vás nenechá spát. Ačkoliv jsem už na začátku pojala podezření, jak se kniha bude vyvíjet a jak dopadne, četla jsem jedním dechem až do samotného konce.

21.07.2020 5 z 5

Prvorozená Prvorozená Nora Roberts

V této knize mi naprosto vyhovovalo, že napětí a pátrání převažovaly nad romantikou. Bylo skvělé, jak na závěr došlo k odhalení všech spojitostí a propletení a člověka to přesvědčí, že život je plný náhod a překvapení. Trochu mě v závěru zaráželo, jak na to všechno přišli, ale nemusím chápat vše a výsledek byl velkolepý...

15.07.2020 4 z 5