Luciska13 Luciska13 komentáře u knih

Skvělé pokračování prvního dílu, opět krásné spojení příběhu s Shakespearovými citáty. Tak si říkám, že by stálo za to pořádně si přečíst Shakespearova díla a zamyslet se nad nimi. Rozhodně si přečtu i další díl.

11.02.2020 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Nemám slov. Stránky vám ubíhají pod rukama ani nevíte jak, sto stran jako by bylo pouhých deset, čas jako by se zastavil a vy dočtete a musíte zůstat sedět a koukat do prázdna. K začátku "koncem" jsem přistupovala skepticky, ale nakonec mě to o to více nutilo číst dál a dál a dozvědět se, jak to mohlo dojít až tak daleko, proč? Ano, první díl Cizinka rozhodně končil uceleně a kdo se rozhodl další díly nečíst, může žít s klidem v duši, kdo ale přečte díl druhý, bude muset pokračovat dál a dál.

06.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která dokonale propojuje Shakespearova díla s moderním romantickým příběhem. Myslím, že pro milovníky Shakespeara je kniha ještě lepším zážitkem, než pro nás ostatní, ale i tak to je krásný zážitek plný lásky, tajemství a klasické literatury.

01.02.2020 5 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Dělám to nerada, ale ty tři hvězdičky dát musím. Kniha byla hezky napsaná, odehrávala se v hezkém prostředí, ale chyběla mi tam nějaká hlavní zápletka, pořád jsem měla dojem, že je to teprve úvod, ale přitom jsem už byla za polovinou, ke konci se začalo něco rýsovat, ale tomu příběhu něco chybělo...

29.01.2020 3 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Tak to byla prostě a jednoduše pohádka. Chudá dívka, sirotek, který se stará o rodinu, a slavný zpěvák, kterého chce celý svět, co víc dodat?

21.01.2020 4 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Pohodová kniha plná tepla, útulna a dobré nálady, která umí potěšit. Rozhodně doporučuji na zimní dlouhé večery a na období zkoušek, kdy potřebujete aspoň na chvíli vypnout. Až nápadně připomíná knihu Kavárna v Kodani, a tak neudělejte stejnou chybu jako já a nečtěte je hned po sobě, je to potom místy zmatek...

15.01.2020 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Byla jsem na vážkách, jestli čtyři nebo pět hvězdiček, z příběhu úžasně dýchá severská atmosféra a hygge a ačkoliv jsem v Kodani byla v předchozích dvou letech dvakrát, ráda bych se tam podívala znovu a dívala se teď na to jinýma očima, ráda bych více zažila tu atmosféru, než památky. Měla jsem ale pocit, že se toho autorka snaží do knihy nacpat až příliš, tu kus romantiky, faktografie a turistiky, kavárny, práce, vztahů mezi lidmi atd. Za mě by v této knížce méně motivů bylo více a delší čas strávený v Kodani by neuškodil. Jsem zvědavá na další díly.

09.01.2020 4 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Téma senzibilky a detektiva mě nejprve moc neoslovilo, případy a vraždy na mě byly opravdu brutální a první třetinou jsem se prokousávala. Ale po třetině jsem byla opravdu vděčná, že jsem vytrvala a do příběhu jsem se naprosto ponořila. U Howard jsem zvyklá spíše na napínavé příběhy s náznakem romantiky, která se s příběhem vyvíjí a až ke konci se projeví, ale v této knize do toho člověk skočí rovnýma nohama a jak už zde zmínilo několik lidí, milostných scén je opravdu požehnaně.

02.01.2020 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Kritické komentáře tady mě trochu vyděsily, ale musím říct, že nakonec se mi kniha celkem líbila, zmizela jako nic. Akorát mi přišlo, že ve spoustě situací udělala autorka krok zpět.

Na konci minulého dílu se Ella přijala taková jaká je a celý tento díl sama se sebou bojuje, což je vlastně hlavní pointou.
Další věc je, že v minulém díle se Ella usmířila s otcem, který ji v jejím vztahu a lásce dokonce podporoval, a najednou jsou na nože a Braina nesnáší.
A poslední věc je, že minulý díl říká, že se Ella před Brainem nestydí a téměř bez špatného pocitu mu sama jizvy ukázala a najednou s tím má velký problém.

Toto jsou mé připomínky, ale chápu, že asi vzhledem k tomu, čím si Ella prošla, je pro ni všechno zmatené a nejisté. I přes to jsem knihu opět četla jedním dechem, tento díl byl přeci jen optimističtější a vtipnější, první díl byl více navážno.

28.12.2019 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Nádherný příběh moderní Popelky, jak mi někdo řekl "taková vánoční jednohubka", do druhého dne nezbyla ani řádka, hned se vrhnu na druhý díl, který sice nemá tak dobré hodnocení, ale zvědavost mi nedá, musím to vyzkoušet.

26.12.2019 5 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Pěkné, ale tentokrát to nějak nebylo ono. Nevím, je možné, že už jsem četla od Sandry Brown tolik knih, že už mě její příběhy tak nepřekvapí, ale tentokrát mi ta zápletka nepřišla tak silná, místy neuhlazená, velké skoky sem a tam, že jsem občas nevěděla, proč. Ale i tak to byl pěkný detektivní příběh s romantikou, který jsem za pár dní zvládla.

24.12.2019 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Jedním slovem prostě úžasné. Ke knize jsem se dlouho odhodlávala, protože jsem viděla pár dílů seriálu, jehož brutalita mě naprosto odradila. Neříkám, že je kniha procházkou růžovým sadem, ale rozhodně tam byly ty drsnější části alespoň trochu opsány a nebylo to napsané natvrdo. Myšlenka je naprosto úžasná, Skotsko bych jednou řada navštívila a tato kniha mě v tom jen utvrdila.

19.12.2019 5 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Volné pokračování knihy Návrat na vinice, tentokrát je však hlavní hrdinkou méně střelená starší sestra Honor, které ale do života mluví její vajíčka. Nebýt těchto komických promluv a vnitřních monologů, snad bych i dala pět hvězdiček, ale toto už na mě bylo příliš. Jinak myšlenka je naprosto skvělá, myslím, že tento problém řeší mnoho "skoroameričanů" a my si to asi neumíme úplně dobře představit a tato kniha nám to může mile a vtipně zprostředkovat.

18.11.2019 4 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Krásný romantický a také občas komický příběh, který mi místy připomínal Bridget Jones, některé trapasy a situace k ní opravdu neměly daleko. Příběh se ale četl skoro sám a odehrával se v kouzelném prostředí, rozhodně si přečtu i další díly.

09.11.2019 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Skvělý napínavý příběh, který se čte sám. Dvě dějové linky, které se skvěle proplétají, prolínají a doplňují. Ačkoliv je kniha romantická, není to přehnané a převažuje dobrodružná a napínavá stránka. Konec je opravdu dojemný a smutný, ale většina toho se dá už od začátku tušit. I tak všem doporučuji přečíst, s filmem to nemá mnoho společného, kniha je mnohem silnější.

01.11.2019 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Jako vždy úchvatný příběh v úchvatném prostředí, milí lidé a přátelská atmosféra. Ale i tak mám pocit, že to bylo místy lehce chaotické a ne tak propracované, jako předchozí díly, možná jsem ale jen četla příliš rychle, jak jsem dychtila zjistit, jak příběh skončí. A ten konec? Opravdu to bylo nutné? Doufám, že jsem případným čtenářům touto poznámkou míč neprozradila, ti, kteří už četli, mě snad chápou...

26.10.2019 4 z 5

Sídlo Blackmoore Sídlo Blackmoore Julianne Donaldson

Kniha s tak strašně moc předvídatelným koncem, že to snad ani víc někde, ale víte co? Ono to ke knihám tohoto typu prostě patří. A nakonec ten konec nebyl tak dočista podle mých představ, nakonec s sebou přinesl nějaké to překvapení. Celý příběh je napsán tak kouzelně, že ani ta hloupá myšlenka s nabídkami k sňatku a s Indií se nezdála tak hloupá, prostě jsem četla jedním dechem a za dva dny byla kniha pryč.

16.09.2019 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Když si odmyslím poslední čtvrtinu knihy, která na mě už byla trochu příliš, byla to nejlepší kniha, co jsem od autorky četla. Období, které autorka zvolila pro historickou linii, je mi velmi blízké a zajímá mě rozhodně víc, než historie do 10. století, která se dost často vyskytuje v jejich knihách. Jak už jsem zmínila, ten konec byl na můj vkus moc překombinovaný, Sarah už pro mě byla přes čáru a vlastně i Thomas už mi lezl na nervy, proto ta hvězdička dolů, jinak to bylo skvělé a nemohla jsem přestat číst.

13.09.2019 4 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Jedna z knížek autorky, kde romantika převažuje nad napětím. Autorka má i lepší knížky, ale i tak jsem četla jedním dechem. Opět jako vždy u této autorky se člověk nesmí řídit názvem, přebalem ani popisem a bude se mu to líbit.

30.08.2019 4 z 5

Princ Ládík ani tentokrát nezklamal. Kniha příjemně plyne se skvělým nadhledem a jedinečným humorem. Není to kniha, kterou bych četla jedním dechem, ale ráda se posadím a udělám si čas na další příhodu jeho neuvěřitelného dobrodružství - a jak už na obálce najdete poznámku "jak to skončí? - nijak, pořád jenom chodí". Těším se, až si přečtu Arménii a Gruzii a připravovanou Evropu.

25.08.2019 5 z 5