Luciska13 Luciska13 komentáře u knih

Posel Posel Markus Zusak

Chvilku jsem přemýšlela nad čtyřmi hvězdičkami, protože ten konec mě maličko zklamal, čekala jsem od něj trochu víc. Nakonec ale zvítězil celkový dojem z knihy. Nádherně ukazuje, že život se skládá z maličkostí a že nepotřebujeme miliony, abychom byli šťastní. Krásně se u toho člověk zamyslí nad životem a jeho podstatou a začne si vážit toho, co má. Skoro bych řekla, že se mi Posel líbil víc než známější Zlodějka knih.

20.08.2019 5 z 5

Cizí tvář Cizí tvář Linda S. Howington

Určitě bych knihu neodsoudila, jako jsem četla v ostatních komentářích, ale pravda je, že místy to bylo přitažené za vlasy a v závěrečném rozuzlení tomu něco chybělo. Úplně jsem nedocenila proč se v závěru stalo, co se stalo.

12.08.2019 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nemám slov, silný příběh o silné dívce vyprávěný silnou osobností zasahující do našich životů. Viděla jsem nejprve film, podle mého názoru opravdu povedený, a teprve díky knižní výzvě jsem se dostala ke knize a ačkoliv válečné příběhy nemám v lásce - špatně snaším to všeobecné utrpení - rozhodně nelituji, že jsem se ke knize odhodlala.

01.08.2019 5 z 5

Špinavá hra Špinavá hra Sandra Brown

První polovina se mi skoro protivila, to téma mi bylo opravdu hodně proti srsti, ale druhá polovina mě opravdu nadchla a nemohla jsem přestat číst. Autorka má ale i mnohem lepší knihy.

25.07.2019 4 z 5

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Druhá kniha od autorky, co jsem přečetla a myslím, že už začínám chápat autorčin typický styl, což ovšem vůbec nevadí. Tento příběh mě opravdu pohltil, najednou mám pocit, že na náboženství a víru koukám úplně jinak, tak nějak lidštěji, ale zároveň s větší úctou. Myšlenka byla skvělá a vůbec mi to nepřišlo zdlouhavé, jako se objevilo v jiných komentářích,ale málo to pro mě až příliš tragické vyvrcholení. Ještě si tedy nechávám jednu hvězdičku rezervu na další knihy autorky, které mám v plánu číst.

21.07.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Po přečtení této knihy uznávám, že knižní výzva vám ukáže nové a moc zajímavé knihy, které byste si jinak nepřečetli. Pod pojmem cestopis jsem čekala něco jako napravo jsem viděl... Nalevo byl... Oproti tomu to je kniha plná vtipu, skvělých a neobyčejných zážitků a postřehů. Už při čtení vyprávění, jak začal mít autor rád cestování jsem se smála. V plánu mám další dvě knihy a určitě navštívím jednu z projekcí. Opravdu mohu doporučit.

11.07.2019 5 z 5

Už neplač Už neplač Linda S. Howington

Souhlasím s předchozími komentáři. Naprosto chápu matky, které mají ke knihám tohoto typu odpor, nechtějí se trápit, ale ačkoliv matkou ještě nejsem, příběh mě chytil za srdce. Nádherné, romantické a napínavé čtení. Stejně jako u ostatních knih autorky jsem se nemohla od čtení odtrhnout. No, co si budeme, asi žádná z nás by nejela porodit dítě do Mexika a navíc s 6týdenním by nechodila na tržiště. I tak ale úžasná kniha.

06.07.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavé téma a krásné tajemné prostředí Bílých Karpat. Je opravdu děsivé, že většina osudů je pravdivá a skutečně se stala. Bohužel mě styl psaní se spoustou odborných termínů a bez přímých řečí, ve kterém jsem nebyla schopná rozeznat, kde a hlavně kdy se to děje, opravdu moc nenadchnul. Především prvních asi tři sta stran mi přišlo celkem nezáživných, nějak jsem pořád nechápala, po čem se hlavní hrdinka pídí, jména se střídala a míhala a měla jsem ze všeho totální zmatek. Oproti tomu posledních sto padesát stran jsem přečetla téměř jedním dechem, příběh konečně nabral na zajímavosti a konečně se tam objevila nějaká poutavá dějová linka, která směřovala k určitému cíli.

02.07.2019 3 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Miluju Paříž a téměř každý popis každého místa mi vykouzlil úsměv na tváři a připomněl mé vlastní vzpomínky, i když místy mi přišlo, že se autorka opravdu snažila tu sluncem zalitou a vždy přátelskou Paříž zahalit do neproniknutelné mlhy a temnoty a tu krásu skoro schovat. Příběh měl hezkou myšlenku, ale Serena byla opravdu otravná. Věřím, že v krizových situacích, kdy někoho člověk ztratí, je pro něj důležité cokoliv, na co se může upnout v naději, že mu to pomůže, ale ona byla opravdu tak strašně naivní a nesnesitelná. Každopádně i tak dávám za kouzelnou Paříž a dobrý nápad čtyři hvězdičky.

28.06.2019 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Úžasná kniha, kterou jsem přečetla v rekordním čase, prostě jsem nemohla přestat. Jediná výhrada patří popisu a názvu knihy, který má s dějem pramálo společného. Pokud se tedy chystáte knihu číst, popis nečtěte, nebo si ho přečtěte, ale neočekávejte, že to je hlavní myšlenka knihy, protože s popisem souvisí tak třicet stran a to ještě za polovinou knihy.

26.06.2019 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Na začátku jsem se nemohla začíst, ale jak knížka postupovala, dostávala jsem se do děje víc a víc. Podobný styl jsem už četla, připomíná mi trochu knihy od autorky Kearsleyové, ale od této autorky byla tato kniha první. Její styl psaní se mi opravdu líbí, i když místy mi to přišlo už jako opravdu velká duchařina. Chtěla bych ale zkusit i jinou knihu autorky, která je zde o něco lépe hodnocená. Trochu mě mrzí, že ne všechny vztahy byly dovedené do konce a jedna událost nebyla úplně objasněná. Kdo četl, pochopí, ale nechci nic potenciálním čtenářům prozradit.

24.06.2019 4 z 5

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Krásný romantický příběh s trochou napětí a dobrodružství. Trochu mi vadil delší začátek, respektive to, že popis knihy seděl až na asi 120. stránku a do té doby se toho zase tolik nedělo. Oproti tomu byl návrat shrnutý do jedné kapitoly, ale tak na dej to vliv nemělo a i přes tyto výhrady dávám pět hvězdiček.

17.06.2019 5 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Sandra Brown

Jedna z nejlepších knih od autorky, kterou jsem zatím četla. Kniha je napínavá od samého začátku, už od prologu, až po poslední kapitolu. Mohu jedině doporučit.

12.06.2019 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Krásný příběh odehrávající se ve dvou důležitých obdobích moderních evropských dějin. Řekla bych ale, že autorka skombinovala až moc různých pohledů. Přítomnost, minulost, deník a to vše ještě z pohledu různých lidí, takže se ani jedné části nevěnuje pořádně. Panským domem autorka nasadila laťku opravdu vysoko a já jsem zvědavá, jakým směrem se bude vyvíjet tato série. Rozhodně si přečtu další díly.

08.06.2019 4 z 5

Silnější než slova Silnější než slova Sandra Brown

Za mě to byla jedna ze slabších knih autorky. Ano, četla jsem ji jedním dechem od začátku až do konce, ale na můj vkus bylo prolito až moc krve a situace jako třeba znásilnění byly až příliš časté a příliš barvitě popsané.

31.05.2019 3 z 5

Naprosto originální humor autora, který opravdu nemá obdoby, jsem si ihned oblíbila. Neskutečnost příběhu měla své kouzlo, ale místy to bylo i na mě moc, proto ta hvězdička dolů. Určitě si ale přečtu další knihy od autora.

27.05.2019 4 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Skvělá oddechovka, kterou jsem četla s úsměvem na tváři. O vtipné scény nebyla nouze a po náročném dní jsem si skvěle odpočinula.

11.05.2019 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Za historický příběh bych dala plný počet, opravdu mě nadchnul. Ta současnost byla ale mnohem slabší, vždy jsem se nemohla dočkat, až to budu mít za sebou, takže tam tak tři hvězdičky. Místy jsem se ztrácela, byly tam pasáže, které jakoby navazovaly na něco, co už bylo zmíněno a přitom nebylo, ale skoro mám pocit, že to je překladem. Také ne poprvé si říkám, jestli si to po sobě naši překladatelé čtou, protože chyby jako nesmyslná čárka uprostřed věty, úplně jiná předložka apod, to si musí každý i při prolétnutí všimnout. Za mě je to velká škoda, chyby se dějí, ale někdy je to až příliš.

29.04.2019 4 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Neskutečná kniha plná zvratů a emocí. Zápletku s paterčaty jsem zhruba od půlky tušila, ale druhý mnohem větší problém se neustále vyvíjel a neustále překvapoval.

22.04.2019 5 z 5

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Knihy od Austenové miluju, ale v tomto případě jsem se nějak nemohla dostat do děje a když už se mi to povedlo, byl konec. Je také dost zvláštní ukončit knihu uprostřed ničeho, i když je to první díl. Většinou na koncích každé knížky série bývá alespoň částečné rozuzlení, ale vzhledem k tomu, že je se mi příběh nakonec zalíbil a v pondělí budu shánět druhý díl, hodnotím kladně i přes mé výhrady.

29.03.2019 4 z 5