Únik

Únik https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2404/mid_unik-EDs-2404.jpg 4 179 27

Úspěšná fotografka Jo Ellen Hathawayová se domnívá, že rodnému domu s romantickým názvem Svatyně před mnoha léty unikla. Poté, co její matka náhle a bez vysvětlení zmizela a zanechala rodinu v troskách, strávila Jo ve Svatyni nejosamělejší období svého života. Přesto ji rozlehlá jižanská usedlost stále děsí ve snu. Ještě děsivější jsou fotografie, které jí kdosi neznámý posílá - záhadné detailní záběry pořízené skrytou kamerou, korunované nejotřesnějším snímkem, portrétem její dávno ztracené matky, nahé, krásné a mrtvé. Jo si uvědomí, že přišel čas vrátit se domů. Ostrovní hostinec, který v domě její odcizená rodina provozuje, oživí trpké vzpomínky. Postupně poznává, kdo ji sleduje, a nachází pravdu o tragické minulosti, která na její rodinu stále krutě doléhá. Hrozba, která Jo po letech přivedla domů, je jí však stále v patách a lidé na ostrově poznávají, že se Svatyně dokáže proměnit v nejnebezpečnější místo na světě.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Sanctuary , 1997

Sabča817
02.04.2023 3 z 5

Divnější knihu od Nory jsem zatím nečetla! Začátek měl nádech hororu. Kniha se sice četla dobře a nebyla tak příšerná, ALE všechny postavy, kromě doktorky Kirby mi byly NESYMPATICKÝ a Lexy, ta mi byla povahově přímo odporná! Což se mi ještě nestalo, aby mi skoro žádná postava v knize nesedla....

Petruska95
03.05.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla moc začíst. Knihu jsem odložila a sáhla po jiné od stejné autorky a tu jsem přečetla jedním dechem. Pak jsem se vrátila k téhle a dočetla jí. Kniha už mě potom bavila. Moc se mi líbil děj, skvělý nápad.

ewisek22
16.01.2021 5 z 5

Musím podotknout, že v žánru románů, má Nora jednoznačně lepší romány, které patří mezi její starší díla...aspoň z mého pohledu. Četla jsem ji již podruhé. A za mě opět super kniha. Co fakt Nora umí, jsou popisy krajin takovým způsobem, jako bych tam byla a cítila to dusno před bouří a pár prvních kapek. Zbožňuju ten ostrov...chtěla bych tam žít:) V knize je spoustu romantiky, ale to mi v ničem nepřekáží. Příjemným zpestřením jsou kapitoly s vrahovými myšlenkami a činy.

Dalia
31.12.2020 4 z 5

Až na poměrně časté pasáže připomínající červenou knihovnu se mi kniha četla dobře a autorce se podařilo vtáhnout mě do děje.

Lemurka
04.12.2020 2 z 5

Kniha se sice četla celkem dobře, ale byla to nuda. Dala by se zkrátit na polovinu. Zajímavé byly jen poslední 4 stránky, kdy ten konec zase byl zbytečně zrychlený.

Pejuška
18.10.2020 4 z 5

Kniha nebyla špatná, bavila mě, ale zkrátila bych ji o nějakých 100 stránek, protože mě pořádně chytla až někde v polovině. Nicméně zápletka chytlavá, líbilo se mi, jak se vztahy v rodině začaly pomalu ale jistě vyjasňovat, každý měl a má nárok na štěstí.
Nebýt výzvy, asi bych po této knížce nesáhla.

Phoenixx
05.10.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Nory Roberts, přečteno celkem třikrát. Pravda, při posledním čtení už to pro mě nebylo takové terno, jako kdysi, ale i tak dávám 5*, protože je to prostě srdeční záležitost.

Luciska13
13.08.2020 3 z 5

Za mě asi zatím nejslabší kniha od autorky. Kniha mi místy přišla lehce chaotická a navíc rozuzlení a odhalení zápletky si podle mého názoru zasloužilo více pozornosti a propracování, celou dobu autorka udržuje čtenáře v napětí a přitom je celá zápletka tak trochu přitažená za vlasy.

moudivlacek
24.04.2019 5 z 5

Velice povedený psychologický román s prvky dramatu. Je tu někdo šílený s chorobným mozkem a šílenými názory na umění v oblasti fotografie, někdo, kdo velmi trpí a někdo, kdo si toho konečně všimne. Je tu také otázka vztahů v rodině, která byla před lety bolestně poznamenaná ztrátou blízkého. Musí se znovu naučit spolu žít a komunikovat. Vše se odráží i v protějšcích dospělých potomků.
Vynikající. Doporučuji.

zuzana1995
05.01.2019 5 z 5

Napínavá, jako vraha jsem tipovala někoho jiného... Rozuzlení mi přišlo velmi rychle....

Tylinka
01.06.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, zhltla jsem jí za dva dny . Oddechové a přitom i napínavé čtení.

lienka.lienka
04.11.2017 4 z 5

Moje první knížka od této autorky, vybrali mi ji v knihovně pro dobu, kdy budu na nemocenské. Líbila se mi, přesně se hodí pro čas, kdy si člověk potřebuje odpočinout :-)

Jessybelle
16.09.2016 5 z 5

Pěkná, čtivá a napínavá kniha,četla jsem před hodně lety a nelituji, že jsem ji opět vzala do ruky.

Zdenda20
20.04.2015 3 z 5

Jako kniha je to moc přímočarý příběh. Postavy jsou všechny kladné až dva zlosyny, no prostě Eva Dallas je lepší.

dzejkbeltygros
28.02.2015 5 z 5

Jako každá kniha od této autorky, mě nezklamala!

kolacky
22.10.2014 5 z 5

Romantika a dobrodružství a kapku thriller, náramné čtení. Co mě jedině točilo, bylo to, že jsem musela doplnit asi tisíc čárek mezi slovy. Ach jo.

Nelička
05.08.2014 5 z 5

Úžasná kniha, skvělý napínavý a jedním dechem čtený příběh. Opravdu jsem se nemohla od této knihy odtrhnout a uvažuji o přečtení další knihy od této autorky. Byl to skvělý zážitek!

sarekaslukova
19.08.2013 4 z 5

Nebyla špatná, ale už jsem četla lepší. Už čtu několikátou knížku od Roberts a postupně zjišťuji, že je to dobrá spisovatelka. Sice mě už trošičku nudí to, že v každé knížce jsou některé scénky pořád stejné, ale tak v tom nejspíš moc originality přidat nelze. Přesto jsem si její knížky oblíbila a u téhle jsem dlouho přemýšlela kam si ji mam zařadit. Začátek mě moc neupoutal. Ale konec to všechno vynahradil. Ale přesto nedám tři hvězdičky, ale čtyři.

hošanda
11.08.2013 5 z 5

Zajímavě napsaný. líbí se mi.

raty
22.07.2013 5 z 5

Krásné letní počteníčko. Správný mix napětí a romantiky.